Levél ​egy idegentől 16 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: Levél egy idegentől

Justine ​Nolan magas, karcsú, szőke, fiatal nő: Emmy-díjas, híres dokumentumfilm-rendező. Apja már nem él, imádott nagyanyja légi szerencsétlenségben halt meg tíz éve. Édesanyja sohasem volt közeli kapcsolatban vele, a karrierje mindig fontosabb volt neki, mint a család. Talán csak ikerbátyjára számíthat biztosan, aki felesége halála óta egyedül neveli gyönyörű, kivételesen okos kislányát.
Justine végre elkészül legújabb filmje utómunkálataival, pihenésképpen elutazik hát Connecticutba, gyermekkora kedvenc házába, ahol egy anyjának címzett levelet talál – Isztambulból. Egy idegen írta, és meglepő információkat közöl a nagymamáról. Justine elindul, hogy fényt derítsen a titokra. Felfedezi Isztambult, ezt a mesebeli várost, amely Európa és Ázsia határán áll. Megkeresi a levél íróját, nagyanyja kortársát és barátnőjét, és találkozik a nő feltűnően vonzó és nőtlen unokájával.
Isztambul varázsa, családi titkok, a második világháború legsötétebb napjai – hősies bátorság,… (tovább)

Eredeti cím: Letter from a Stranger

Eredeti megjelenés éve: 2011

Európa, Budapest, 2012
416 oldal · ISBN: 9789630794084 · Fordította: Horváth Zita

pelika_Bp>!
Barbara Taylor Bradford: Levél egy idegentől

Maga a történet tetszett, magával ragadja az embert. Azonban a stílus idegesítően gyerekes, zavaró volt. Lehet, hogy a forditó hibája, de primitívnek hatott.

olvasónő>!
Barbara Taylor Bradford: Levél egy idegentől

Szintén korábbi 2015-ös olvasás. Az elveszett fiú után a második könyv az írónőtől,amit olvastam. Elég vastag ez is, de hamar lehet vele végezni.Sok cselekmény leírás, de attól még nem rossz.Ahogy észrevettem, valamilyen formában mindig megjelenik a történeteiben a II. világháború,sőt előbb-utóbb a szereplők is ismertebbek lesznek már a második könyv után, függetlenül a történettől.A borítója is tetszetős. Ajánlom mindenkinek olvasásra.

Patrick Ness: Háború a békéért
Tracy Chevalier: Leány gyöngy fülbevalóval
Tracy Chevalier: Az utolsó szökevény
Lee Child – Richard Paul Evans – Deon Meyer – Jane Fallon: Néma város / Fagyöngy ígéret / Kobra / A csúnya testvér
Anthony Capella – Kristin Hannah – Donna VanLiere: A kávé sokféle aromája / Szentjánosbogár út / A karácsony ígérete
Margaret Way – Charlotte Lamb – Debbie Macomber: Birtokba veszlek / A hely varázsa / Alaszkai napsugár
W. Macleod Raine: A félvér kölyök
Tracy Chevalier: A kék szűz