Katie ​diadala 3 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: Katie diadala

A tizenhét éves Katie Byrne reszketve áll a connecticuti erdő közepén: rémálom, amit a kezében lévő zseblámpa megvilágít. Carly, az egyik legjobb barátnője összeverve, eszméletlenül fekszik, az arca csupa vér. Néhány perc múlva fokozódik a rémület, amikor Katie bátyja fölfedezi Denise – a három elválaszthatatlan barátnő közül a harmadik – holttestét. Alig néhány órával azelőtt a három lány a közeli fészerben még boldogan próbálta Shakespeare darabját az iskolai előadásra. Katie-nek azért kellett visszaszaladnia a hevenyészett próbaterembe, mert ottfelejtette a tankönyveit. A szeme elé táruló tragédia egy boldog korszak végét jelzi.A lányok lelkesen készültek a színészi pályára, meg arra, hogy egy szép napon majd együtt mennek fel New Yorkba, és együtt robbannak be a Broadway színházi világába. És ezt az álmot most már csak Katie válthatja valóra.Tíz év elteltével a vörösarany hajú, sudár nővé cseperedett Katie-t New Yorkban látjuk viszont, amint megvalósítani igyekszik színházi karrier

Eredeti megjelenés éve: 2001

Európa, Budapest, 2002
324 oldal · ISBN: 9630771063 · Fordította: Révy Katalin, N. Kiss Zsuzsa

Sünike>!
Barbara Taylor Bradford: Katie diadala

Az első száz oldal roppant izgalmas volt, nem tudtam letenni, erre a részre akár 5 pontot is adtam volna. Aztán a második 100 oldal során nem sok minden történt, valahogy leült a történet – 3 pont.
A regény utolsó egyharmada megint érdekes és fordulatos volt – 4 pont. Így jött ki a végeredmény, a 4 pont.