A ​szív hangján 2 csillagozás

Barbara Taylor Bradford: A szív hangján Barbara Taylor Bradford: A szív hangján Barbara Taylor Bradford: A szív hangján

Két ​nő és két férfi életét úgy egymásba gubancolta a sors, hogy többé sosem tudnak szabadulni egymástól. Francesca elszegényedett angol arisztokrata család lánya, Katharine tüneményes színésznői pályafutása kezdetén álló, ragyogóan szép amerikai lány, Victor olasz bevándorlók gyermekeként lett pályája szintjén álló világhírű hollywoodi sztár, Nicholas fiatal, de máris sikeres író. Életük sorsdöntő éve 1956, amikor örökre eldől valami az életükben: a pályájuk töretlen marad ugyan, ám ez sem pótolhatja, hogy elvesztik a legfontosabbat, a szerelem, a boldogság lehetőségét. Miért? Az írónő bravúrosan nyomozza végig a féktelen indulatok, elsöprő érzelmek, a gyűlölet és a ragaszkodás, a hűség és az árulás történetét és szerepét a négy ember életében. Igen, az árulásét, amely húsz évre szétszórja őket a nagyvilágban, hogy aztán annak az embernek köszönhetően találjanak ismét egymásra, aki a legtöbbet vétkezett ellenük és önmaga ellen. Kathrine Tempest vagy Kathrine Mary O'Rourke, az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1983

Magyar Könyvklub, Budapest, 1997
374 oldal · ISBN: 9635484593 · Fordította: Balázs Éva
Tulipán, 1992
Magyar Könyvklub, Budapest, 1983
374 oldal · ISBN: 9635484593 · Fordította: Balázs Éva

Barbara Taylor Bradford: A szív hangján

Ez már a harmadik olvasásom az írónőtől, de nem bántam meg, a végét meg is könnyeztem.
A filmek és színház világába kalauzol el a történet bennünket. Több éven keresztül zajló cselekmény, végigkövethetjük Katherine (színésznő) életét, melyben megismerjük a sorban következő férfiakat, szerelmeket.
A forgatókönyvírókat, Nicholas Latimert és Francesca Avery-t, akik igazi jó barátok voltak hosszú éveken keresztül. Az ő életükbe is bepillantást kapunk, párjaikról, életük folyamáról.
Ott volt Victor, aki a nők bálványa Hollywoodban…több feleséggel a háta mögött.
És sok-sok mellékszereplő, akiknek a sorsa belefonódik főhőseink mindennapjaiba.
Teljesen életszerű regény, rossz szülőkkel, szegényekkel, gazdagokkal, párkapcsolati problémákkal, beteljesült és beteljesületlen szerelmekkel, nem kívánt gyermekáldással és persze átmeneti boldogsággal fűszerezve.

Szédültnapraforgó>!

A gyűlölet hiábavaló, ahogy a bosszúvágy is. Megkeseríti, kirágja a lelket.

Szédültnapraforgó>!

Magában arra gondolt, hogy nincs múlt, nincs jelen, és nincs jövő sem. Az idő végtelen. És minden idő azonos a mosttal.

Szédültnapraforgó>!

– Ami a féltékenységet illeti…te nagyon szép vagy, és rengeteg férfi sürög körülötted. Ha nem lenne féltékeny, az nem lenne normális. Ezt nem vetheted a szemére.
– Persze hogy nem – ismerte be kelletlenül. De én soha nem adtam okot a féltékenységre, Frankie, hidd el!
– A férfiaknak nincs szükségük okra. Előfordul, hogy nem bírnak magukkal.

Szédültnapraforgó>!

A szerelem nem csupa öröm és mámor, ott munkál benne a gyötrő féltés vagy féltékenység is. Az ember kevesebbet ad, mint amennyit követel. Minden kapcsolatnak megvannak a maga kis árulásai, kelepcéi, megcsalatásai, az ember folyton kényszeresen igazolja tévedéseit, helytelen cselekedeteit, a másikban látja a hibát, sosem magában.

vigili>!

Gyakran jelentéktelen cselekedetek határozzák meg életünket.
André Gide

29. oldal 1997

Szédültnapraforgó>!

– Hallgass rám, a férfiak nagyon furcsák. Ők is ugyanannyira félnek a visszautasítástól, mint mi. És még egyet. Felejtsd el a korodat, az övét, azt, hogy ő híres. Ő is csak férfi, mint a többi, és ha te természetesen viselkedsz, az felszabadít téged is, őt is.

Szédültnapraforgó>!

– Az a nő, aki nem meri bevallani a korát, nem ismeri önmagát – riposztozott Diana. – Én szeretném azt hinni, hogy tudom, ki vagyok.

Szédültnapraforgó>!

…a fiatalok türelmetlenek, mindent azonnal meg akarnak oldani, számukra a világ fehér és fekete. Nincsenek árnyalatok, nem ismernek kompromisszumokat.

vigili>!

A szív csak a szívre hallgat, mondja Lamartine.
Marcel Proust

Sokáig keresd, ami megörvendeztet,
de még tovább, mi megfájdítja lelkedet…
Colette