Klasszikus ​szerelmespárok 13 csillagozás

Barbara Sichtermann: Klasszikus szerelmespárok

A ​világtörténelem legismertebb szerelmespárjai: azonos és különböző neműek, művészek és politikusok, irodalmárok és szabadságharcosok, filozófusok és filmsztárok. A paradicsombeli Ádám és Évától Goethe és Christiane weimarbeli életén át a Titanic tragikus párjáig (Jack és Rose) – az ókortól kezdődően, a középkoron át a posztmodernig vezet a párok élete. Történeteik sora lebilincselő áttekintés – hogyan változott a szerelem az idők folyamán.
Hogyan éltek és hogyan szerettek a párok a francia forradalom idején vagy a számkivetettségben? Tragikus elválások, megrészegítő szenvedélyek, legyőzhetetlen akadályok, szerelem, féltékenység és mindent elsöprő vágy – erről „mesél” ez az ötven klasszikus szerelmespár, köztük I. Ferenc József és a magyarok királynéja, Erzsébet, valamint két színészóriás: Latinovits Zoltán és Ruttkai Éva. A rövid történetekben végigkísérhetjük szerelmük és életük történetét, az ún. tényoldalon pedig életük és műveik pontos adatait találjuk. Egy ajánlás… (tovább)

Athenaeum, Budapest, 2002
320 oldal · ISBN: 9639261661 · Fordította: Rónaszegi Éva, Szaszovszky József

Citadella>!
Barbara Sichtermann: Klasszikus szerelmespárok

Valahogy ez nekem nem nagyon jött be. Mindamellett jó rendszerben látni a nagy szerelmeket, és a tények, adatok jó összefoglalás.

Zora85>!
Barbara Sichtermann: Klasszikus szerelmespárok

Az ember megismerheti a történelem híres szerelmes párjainak valós történetét. Engem például nagyon meglepett Sissi és Ferenc József élete. Végig azt hittem (talán a film alapján is),hogy Erzsébet végtelenül szereti a császárt, holott ez pont fordítva volt és Sissi inkább érezte kötelességének a feleség szerepet, mint szívből jövő feladatnak.
Sok kedvenc történetem volt: VIII: Edward és Wallis Simpson, Jack és Rose a Titanic-ról…
Jó egy ilyen könyv a polcon, mert ha az ember eszébe jut valaki csak belelapoz és elolvassa szerelmük történetét. Kár, hogy én csak kölcsön kaptam.

sophie P>!

Szinte bulvármagazin.
Csak nem egy hétre szól, nyugodtan elő lehet venni akármelyik héten, akárhányszor.
Nálunk állandóan ott hánykolódik valahol, folyton bele lehet akadni. És akkor az illető, akinek a kezébe akad (mondjuk én) felüti, és elolvassa például hogy volt az az eset Ingeborg Bachmannal. Vagy megnézegeti a képeket Virginia Woolfról. Vagy átfutja, mit érdemes megnézni vagy elolvasni, ha bővebben Anais Nin.
Kiolvasottnak nyilvánítom, (bár ma reggel éppen csak egy Latinovits fotót nézegettem meg portörlés közben) szerintem már végigolvastam vagy kétszer.