Testbeszéd ​a szerelemben 75 csillagozás

Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Mindennapi kommunikációnk 60-80%-ban gesztusok révén, testbeszéddel történik. Testbeszédünk segítségével jelezzük, ha valaki tetszik nekünk, s azt is, hogy a másik számára megközelíthetők vagyunk. A boldog szerelmesek tudják, hogy a gesztusok és az arckifejezés fontosabb a szavaknál.
A párkapcsolatban élők többsége fáradságosan törekszik tartós, kiegyensúlyozott kapcsolatra, de sokszor kudarcot vall. Ennek oka többnyire abban keresendő, hogy a férfiak és a nők mára elfelejtették a testbeszéd gesztusait és jeleit, amelyek őseinknek még a vérükben voltak.
Pedig a testbeszédet meg lehet tanulni!

Erről szól ez a könyv, melyből sok mindent megtudhatunk például
– a férfi és a nő szerelmi testbeszédéről,
– a vonzás folyamatáról,
– az első randevúkról, az internetes randikról,
– a sikeres párkapcsolatok titkairól.

Park, Budapest, 2020
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633553336 · Fordította: Sóvágó Katalin

julcseee P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Kicsit oldscool szegény könyvecske, bár szerintem utólag beletettek pár dolgot, mint az internetes párkeresés, de nagyon minimális ez a rész, inkább a bulikról beszél, bár szerintem csak kicserélték a könyvben a bál szót bulira :D
De ettől függetlenül is azért hasznos volt. Utólag visszagondolva volt olyan netes első randim, ahol ha előbb olvasom ezt a könyvet, a gesztusokból hamarabb is rájöhettem volna hogy nincsenek komoly szándékai (például: a testével nem felém fordult a randi alatt, a lábfeje sem felém fordult, hosszan nem nézett a szemembe, nem hajolt közelebb ha én beszéltem.. stb.)
Leginkább párkeresőknek de kapcsolatban lévőknek is ajánlom. Hasznos könyvecske, és rövid, hamar ki lehet olvasni.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 4,5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 4
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 4,5
Érzelmek (ábrázolása): 5
Izgalom: 4,5

Nagyszerű élményt adott a könyv, alig tudtam letenni. Barbara és Allan Pease nemcsak pszichológusok, hanem egészen jó írótársak is egyben. A könyv alapján mind szakmailag, mind emberileg hitelesnek tűnnek. A hitelesség pedig – mint tudjuk – minden, emberekkel foglalkozó szakma alapja. A Pease házaspár megmutatja, hogyan működik a nonverbális kommunikáció a párkapcsolatokban. Izgalmas és érdekes könyv, nemcsak a szakmai olvasótábor számára.

gab001>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Meglep a molyszázalék, mert nekem kifejezetten tetszett. Szerintem nagyon érdekes a testbeszéd és jó ötlet egy témát külön körüljárni. Nagyon szemléletes, mert sok esetben magam elé tudtam idézni a helyzetet. Legjobban a nők és a férfiak összehasonlítása fogott meg, kicsit meg is lepett, hogy miért nem gondoltam még így erre. Mondjuk a viccek nem annyira tetszettek, bár valóban nagyon találóak. Rövidke könyv és könnyed stílusú, mégis nagyon hasznos szerintem. Mind ismerkedőknek, mind párkapcsolatban élőknek. Jobban fogok figyelni.

LibrariAnne P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Voltak érdekes infók is a könyvben, tetszett a felépítése, így valamivel jobban megértem már, miért beszélnek el a férfiak és a nők egymás mellett.

cintiatekla P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

A címe kicsit megtévesztő, mert nem arról szól, hogy a szerelemben (párkapcsolatban?) hogyan használjuk a testbeszédet, hanem sokkal inkább arról, hogy hogyan ismerhetjük fel a másik nem (vagy csak szimplán a másik ember) jelzéseit arra, hogy szimpatikusak vagyunk neki, szeretne jobban megismerni, vagy egyáltalán lehet-e többről szó. A könyv gyakorlatilag 3/4-e ezt taglalja, ami azoknak teljesen jó, akik épp randiznak, vagy azért vannak elkeseredve, mert mintha láthatatlanok lennének a másik nemnek.

Bővebben: http://teklakonyvei.blogspot.hu/2017/03/barbara-pease-a…

petrichor>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Érdekes dolgokról számolt be, mégis úgy érzem, sokszor ismételte önmagát. A rajzok és a poénok pocsékak, azokat bele sem kellett volna tenni.

sirszalhasogato P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Etológiai jellegű készítmény sűrítményből. Összetevők: hasznos információ (40%), újabb kutatások által cáfolt tévhit (30%), vonalrajz (15%), degradáló megjegyzés (10%), ízléstelen vicc (5%), marketingadalékok. Pszichológiát is felhasználó üzemben készült.

Robberator >!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Teljesen jól befogadható, hasznos popszichológus/önsegítő könyv. Nem alaptalan, bár hozzájárulna hitelességéhez a forrásmegjelölés. Habár azt is belátom, hogy olvasók nagy részét ez lehet nem foglalkoztatná (azok az adatok, amiknek utánanéztem, helyesnek bizonyultak).
A viccek szintén nem az én stílusom, de jól elkülönítettek, figyelmen kívül hagyhatók (bevallom, egyen viszont iszonyat nagyot röhögtem).
Tanultam belőle, nem éreztem azt, hogy a könyv vesztegeti az időmet, nagyon könnyeden átadta a szükséges információkat. A molyos százalék nekem nagyon meglepő, bár ilyen témájú könyveknél fontos, hogy előzetes elvárásainkat helyén kezeljük, ne valami csoda-útmutatót várjunk.

majdmelinda>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Nagyon érdekes volt, noha elég vázlatosan írta le a dolgokat, sokszor egy oldalon csak 4-5 sor volt, noha a könyv alapból nem valami hosszú. De arra mindenképpen jó, hogy felkeltse az ember érdeklődését a téma iránt. Tetszett, ajánlom mindenkinek, mert hasznos lehet a mindennapokban is, hogy ne kövessünk el hibákat ismerkedéseink során.

Bonnie_>!
Barbara Pease – Allan Pease: Testbeszéd a szerelemben

Érdekes kis könyv. Nem erre számítottam, de tetszett. Mondanám, hogy férfiaknak ajánlom, de szerintem egy nő is nyugodtan forgathatja. Nagyon jó annak, aki nem tudja, és nem ismeri fel a teste reakcióját, mondjuk az első találkozáson. Vagy nem tudja, hogy mit miért csinál, amikor párkapcsolatba kezd. Azt azért elmondanám, hogy mindenki válogassa ki azt, ami a leginkább tetszik neki, mert mindenre oda figyelni nem lehet. Ezek vagy jönnek zsigerből és tapasztalatból, de több idő ráfordítással meg lehet tanulni.

dwistvan P>!

A férfiak és a nők különböznek. Nem jobbak, nem rosszabbak egymásnál, csak másfélék.

gjudit8>!

Az agyról készült röntgenfelvételek szerint a férfiak ugyanolyan erős érzelmekre képesek, mint a nők, csak óvakodnak nyilvánosan kimutatni őket.

Kapcsolódó szócikkek: agy · érzelem · férfiak
gjudit8>!

A férfi teste az állatok üldözésére, elfogására, lebirkózására, a nehéz tárgyak cipelésére és a pókok agyoncsapására fejlődött ki.

Kapcsolódó szócikkek: emberi test · férfiak · nemi szerepek
Dottie>!

Ezt a könyvet azoknak ajánljuk,
akiknek jó a szemük, mégse látnak

Pearl>!

Ám a férfiak többsége annyira ért az udvarlási rítusokhoz, mint az egyszeri ember, aki úgy akart horgászni, hogy kiállt a folyó partjára, és egy hosszú bottal próbálta fejbe verni a halakat.

Valkűr>!

A felmérések döntő többsége szerint a nőknek még a 21. században is olyan férfi kell, aki a külseje alapján puszta kézzel lebirkózhatná a vadállatokat vagy elűzné az idegen hordát.

gjudit8>!

Csak az ellenség mondja meg az igazságot. A barátok és a szeretők egyfolytában hazudnak, örökre belegabalyodva a kötelesség hálójába.
STEPHEN KING

gjudit8>!

Két titok a jó házassághoz:
1. Ha tévedtünk, ismerjük be.
2. Ha nekünk van igazunk, fogjuk be a szánkat.

gjudit8>!

Hasonló érzéseknél két ember elkezd együtt mozogni. Ez a tükrözés, amely azt üzeni: „Nézz rám, ugyanazt érzem, amit te!”