Kommunikációs ​abc mesterfokon 14 csillagozás

A kapcsolatteremtés művészete
Barbara Pease – Allan Pease: Kommunikációs abc mesterfokon

Mindannyian bámuljuk azokat az embereket, akiknek mintha külön adottságuk lenne, hogy idegen helyzetbe kerülve szinte azonnal kapcsolatot tudnak teremteni mindenkivel. Ahogy mondani szokás: „karizmájuk van”. Sokan tudni szeretnék, mi a titkuk, a legtöbben viszont úgy gondolják: erre születni kell. A valóság az, hogy a jelentős emberek „karizmája” tanult készség, mindenki számára elsajátítható, fejleszthető, tökéletesíthető, ha van hozzá megfelelő útmutatás és kellő akarat, hogy megtanulják. A kommunikációs ABC megismerteti Önt azokkal a fogásokkal, amelyek segítségével bárkire, bármely helyzetben hatni tud. Amennyiben elsajátítja ezeket a technikákat, nem kell meglepődnie azon, hogy lépten-nyomon kérdezik majd: „Hogy tett szert erre a tehetségre, hogyan tud ilyen sikeresen fellépni?” De ha nem kérdezik is, biztosan kíváncsiak rá, ahogy kezdetben ön is az volt…

Fiesta, 2008
78 oldal · ISBN: 9789639258440 · Fordította: B. Albitz Ilona

KBCsilla P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Kommunikációs abc mesterfokon

Elvégeztem jó néhány üzletkötői tréninget életem során, ki is akasztottak rendesen.
Az erőszakossággal, és azzal a hihetetlen és gyomorforgató önbizalomheggyel.
Folyamatosan azt szajkózták, hogyan kell hatni a másikra, de én mindig csak az erőszakot láttam benne.
Ezt azért mondtam el elöljáróban, mert most is erre voltam felkészülve. Illetve felkészülve nem, csak ezt vártam. Ettől féltem.
Viszont kaptam helyette egy maximálisan alkalmazható tanács-gyűjteményt, amelynek nagy része általam is használt, csak nem tudatosan használtam eddig.
Például a mosoly. Nekem speciel a lényemből fakad, sokan mondják is, hogy olyan jó hozzám bejönni az irodába, mert bármilyen is a helyzet, mindig mosolyogva fogadok mindenkit. Ezek után még jobban oda fogok rá figyelni.
Egy másik kiemelendő rész, ahogy a férfiak gondolkodását jellemezték. Az maga a tökély! Na nem a férfiak gondolkodása, hanem a megfogalmazások.
Nem szoktam bántani a férfiakat, de ez nagyon találó volt róluk, ráadásul humorral tele.
Felnőttkori kötelező olvasmánynak kellene beiktatni!

Robberator P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Kommunikációs abc mesterfokon

Tömören, meggyőzően előadott praktikus tanácsok. Részükkel már volt dolgom, így tudom, hogy működnek, az írópáros hitele és példái pedig meggyőztek a többiről is. A rövidség külön jó, hiszen ha tényleg új szokásokat igyekszünk kialakítani, egyszerűbb felcsapni a könyvet a szükséges helyen. Picit zavart, hogy a kiadvány reklámokat tartalmazott, nem csak a kötet végén.

virrasztó>!
Barbara Pease – Allan Pease: Kommunikációs abc mesterfokon

Körülbelül hetven oldalon három önreklám [vedd meg/ne felejtse el megvenni] és négy oldalnyi összefoglaló – amivel el is lehetett volna intézni a teljes terjedelmet_ A cím nevetségesen nem passzol.. hacsak nem idegen civilizációknak szánták a könyvet_

papeerzsepi>!
Barbara Pease – Allan Pease: Kommunikációs abc mesterfokon

Rövid, velős, de tömény, így csak kortyolgatva lehet elfogyasztani!Egészségetekre!!!

Dorabella>!
Barbara Pease – Allan Pease: Kommunikációs abc mesterfokon

Hihetetlenül gagyi… 1,5 órás buszúton kiolvastam, semmi újdonságot nem tud meg az ember.

KBCsilla P>!

Férfinak egyszerre csak egy dolgot mondjon.
A férfi agya rekeszekre van osztva.