Karácsonyi ​fegyverszünet 14 csillagozás

Miért nyűgös a férfi? Mitől borul ki a nő?
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Közeleg a karácsony. Azt se tudjuk, hol áll a fejünk. Még gyorsan be kell fejezni egy határidős munkát, aztán ajándékot kell venni, bevásárolni az ünnepekre, kiválasztani a karácsonyfát, megírni az ajándékkísérő kártyákat… Fel van adva a lecke mindkét félnek nőnek és férfinak egyaránt. Ünnepi készülődéskor jó esély van rá, hogy a legapróbb nézeteltérésből is kiadós vihar kerekedik. „Még nem vetted meg a mamádnak az ajándékot?! Megírtad, szívem a karácsonyi üdvözlőlapokat?” Ismerősek ezek a mondatok? Ha igen, akkor életmentő lehet ez a könyv, mely mély emberismerettel, bőséges tapasztalattal és sok-sok humorral ad tanácsokat az ünnepi „vészhelyzetekre”, hogy boldogabb és békésebb legyen a karácsony.

Park, Budapest, 2007
228 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635307951 · Fordította: Gyárfás Vera

Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet Miért nyűgös a férfi? Mitől borul ki a nő?

A könyv (vagy a szerzők/fordítók) humora, az életből vett példák és persze a karácsony adták a könyv alapját. Sokat nevettem és nagyon jól szórakoztam olvasás közben, de néhol nagyon elgondolkodtató volt… Összességében tanulságos, a témaválasztás is remek, sőt jó tanácsokat is ad. Valójában ezt a könyvet mindenkinek el kellene olvasnia karácsony előtt. Akkor olyan lenne mindenkinek az ünnep, amilyenről mindig álmodik…

brena>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Imádtam,sokat nevettem közben helyenként meg elgondolkodtam…igazából ezt mindenkinek el kéne olvasnia úgy október-november tájékán:))

Félcsi>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Szerintem ez egy nagyon jó könyv, vicces sztorikkal, valódi problémákkal. Olvasás közben mindig próbáltam az egyes szituációkat rávetíteni a saját életemre, és sokszor nagy „Aha” élményem volt. :-)

klaratakacs P>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Számomra az önsegítő könyvek, olyan, mint az instant kávé. Egyszerű és tuti megoldás, de a gyakorlatban mégsem hozza az elvárt eredményt. Valószínű, hogy túlságosan megkövesedett személyiség vagyok, aki észreveszi, hogy hol vannak a kritikus pontok saját vagy más viselkedésében, de nem akar változni és nem vár változást, mert ami zsigerből jön, azon kínkeservesen sem lehet érdemben változtatni.
A könyv maga bizonytalan embereknek lehet, hogy jó segítség, pl. kit hova ültessen, hogyan próbáljon oldódni karácsonyi buliban. A viccek is ülnek, a „fel kéne akasztani” kifejezést tartalmazón hangosan szórakoztam.
De egyszerűen sikítófrászt kaptam az ötven oldalon keresztül tárgyalt a férfinek micsoda szuper térlátása van mondattól. Ez a 200 oldalas könyvet tekintve iszonyatosan sok(k) volt.

Lorien_Crow>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Szuper volt! Hol sírva nevettem, hol nevetve sírtam, bólogattam, egyet értettem, felolvastam belőle másnak, rádöbbentem, néhol megvilágosodtam. Türelmesebb lettem a férjemmel és az apámmal. Rájöttem, hogy miért kellemetlen néhány rokon, amikor belép az aurámba, vagyis arra, hogy PONTOSAN mi zavar benne, és hogyan változtathatok a dolgon. A fél csillagocskát azért vontam le, mert néhol a könyv amerikai ízű, vagy olyan dolgot taglal, ami nálunk nem jellemző. Pl. senki nem stresszel szerintem Magyarországon a képeslap íráson karácsonykor. De ez csak nüansz, a könyv szuper, mindenkinek ajánlott.

Bam>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Sajnos nem lettem sokkal okosabb a könyv elolvasásától, sablonos és sekélyebb problémákra ad választ, a mélyebbekre már nem terjed ki.

Zsannuszi_Tündérkirálylány>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Végtelenül szórakoztató! Főleg azért, mert sztereotípiákat puffogtat, amiket meg is magyaráz, alátámaszt bizonyítékokkal. Nyár közepén olvastam, ne rettentsen el senkit a karácsony a címben, a legtöbb trükköt, tanácsot, praktikát az év bármely szakában lehet alkalmazni, sőtmitöbb érdemes is. Mindent egybevetve nagyon tanulságos kis könyvecske, a téma remek, a stílus szintúgy.
Ajánlom minden férfi és nő figyelmébe, hogy véglegesen megértsük: teljesen máshogy működünk. :)

lillancs21>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

A szerző páros korábbi könyvét —Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?— nagyon szerettem. Karácsonyi fegyverszünet könyvüket olvasva olyan érzés fogott el, hogy ez a könyv nem más, mint a fent említett könyv másolata, ráhúzva a karácsony témájára, ünnepi példákkal meghintve. A szerzők humora és életből vett példái, és azok aktualitásai viszont nagyszerűek.

majdmelinda>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Nagyon tetszett, jobb volt, mint a rövidke, testbeszédes könyvük. :) Élvezhető és nagyon érdekes, bár vannak dolgok, amiket annyiszor elmondanak, hogy már untam, de cserébe olyan újdonságokat tudtam meg, amikért cserébe elnézem ezt. Tényleg hihetetlen, hogy két élőlény, akik ennyire különböznek, mint nő és férfi, mégis miért vannak mégis egymásnak teremtve…? Egyik másik állatfajban sincs ekkora különbség a nemek között. De hát ez már csak így van, nehéz velük élni, de lehetetlen nélkülük.

moncsicsi83>!
Barbara Pease – Allan Pease: Karácsonyi fegyverszünet

Elég jó oldalról közelíti meg a két író, a női és férfi érzéseket így karácsony táján. Sőt nagyon jó tanácsokat is adnak bizonyos szituációkban. Sőt még a való életre igaz viccekkel, történetekkel is színesítik a könyvet példaként.

Ingryd>!

Egy kislány beült a Mikulás ölébe, a Mikulás pedig föltette neki a szokásos kérdést: – Mit szeretnél karácsonyra?
A kislány rémülten, tágra nyílt szemmel nézett fel rá, majd megkérdezte: – Nem kaptad meg az e-mailemet?

32-33. oldal, 1. fejezet

Ingryd>!

Amikor már nem hiszel a Mikulásban, elkezdesz ruhát kapni karácsonyra.

19. oldal, 1. fejezet

Ingryd>!

A láb sosem árulja el a nőt, mert ez az egyetlen olyan testrész, amely se nem hízik, se nem fogy; ha tehát a nő derékban kicsit szűkösnek érzi a ruháit, a legjobb gyógyír a cipő!

31-32. oldal, 1. fejezet

Ingryd>!

A nők szemében az otthon és a család a legnagyobb érték.

72. oldal, 3. fejezet

Ingryd>!

A válások száz százalékban házassággal kezdődnek. És jelentős százalékban érnek véget egy karácsonnyal.

8. oldal, Bevezető

Ingryd>!

Havas karácsonyra vágyunk, mégis legtöbbször leégés a vége.

21. oldal, 1. fejezet

Ingryd>!

Aki azt állítja, hogy férfi és nő egyforma, az még nem látott karácsonyi ajándékot csomagoló férfit.

23. oldal, 1. fejezet

Ingryd>!

Ne feledd, nem az ajándék a fontos, és nem is a csomagolás. Az év e különleges időszakában az a fontos, hogy őrizd meg a blokkot.

40. oldal, 1. fejezet

psn >!

Jim megkérdezte a feleségét, Christine-t, hogy mit kér karácsonyra. Harmincévi házasság után valami különlegeset szánt neki.
— Idén valami olyannal szeretnélek meglepni, amire sokáig emlékezni fogsz. Szeretnél egy új bőrkabátot? – kérdezte.
— Nem igazán – felelte Christine.
— Akkor mit szólnál egy új sport-Mercedeshez? – kérdezte Jim.
— Nem kell.
— És egy külföldi nyaralóhoz?
Christine ezt az ajánlatot is elvetette.
— Akkor mit szeretnél karácsonyra? – kérdezte Jim.
— Szeretnék elválni – válaszolta Christine.
— Sajnálom, de nem szántam rá ilyen sokat – mondta Jim.

psn >!

A nők rendszeresen elkövetik azt a hibát, hogy feltételezik: ha egy férfi szereti őket, akkor meg is érti. Pedig általában nem így van.