A ​férfinak szex kell, a nőnek szerelem 42 csillagozás

Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

„Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás.”
Sokan reménykednek abban, hogy egy nap majd megtalálják a Nagy Ő-t. De ez, sajnos, csak keveseknek sikerül, ha egyáltalán. Miért hajt a férfi állandóan a szexre? Miért követeli a nő, hogy a férfi állapodjon meg mellette? És miért oly nehéz e kettőt összeegyeztetni? Allan és Barbara Pease, a téma világhírű szakértői tapasztalataik, bőséges esettanulmányok és a legfrissebb kutatási eredmények segítségével könnyed és humoros formában próbálnak választ találni e mindannyiunkat érintő kérdésekre. A viszony 9 típusa, hűtlenkedés, alkalmi szex, párképességi teszt, az új kapcsolatok 5 leggyakoribb csapdája és még sok-sok érdekes téma szerepel ebben a könyvben, mely párjukat kereső szingliknek és párkapcsolati problémákkal küszködő pároknak egyaránt szívből ajánlható.

Eredeti cím: Why Men Want Sex and Women Need Love

Park, Budapest, 2010
294 oldal · ISBN: 9789635308828 · Fordította: Sóvágó Katalin

esőember
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás

Párkapcsolat, szerelem, szex. Lerágott csont, elcsépelt téma. Mégis minden gondolatunk ekörül forog. Nagyon helyesen, egyébként! Rágjuk le századszorra is ezt a csontot, csak legyen végre összhang férfi és nő között! Legyen megértés, ismerjük meg egymást, a gondolatainkat, tetteinket. És akkor minden a helyére kerül. Itt van például ez a könyv. Olvassuk el, és megtettük az első lépést a másik nem megértése felé. Sok minden ismerős lesz, olyan is lesz, amivel nem értünk majd egyet, de végül egészen biztosan tisztábban fogunk látni!
Ja, és még jól is szórakozunk közben! :-)

Laza
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

A könyv gondolatébresztő, és szembesítő jellegű. Kicsit olyan, mint az Állítólag… (MythBusters) sorozat. Valahol illúzióromboló, ugyanakkor megnyugtató. A párképességi mutató tesztje és a levonható tanulságok kifejezetten érdekesek.
Viszont ezt a könyvet is az jellemzi, mint a tudományos ismeretterjesztők nagy részét: végtelenül sokat ismétli magát, és rengeteg szempontból a felszínen marad több kérdést hagyva maga után, mint amennyit megválaszol.
Lehet a széleskörű ismeretterjesztésnek ez a kulcsa, viszont én még el tudtam volna viselni egy kicsivel mélyebb szakmaiságot (pl. az ismétlések helyett).
Illetve a magyar példák nagyon hiányoztak. Nagyon érdekes, hogy Amerikában és tőlünk nyugatra, hogyan változtak a statisztikák az elmúlt x évben, de nagyon érdekelne, hogy nálunk mi a helyzet, vagy hogy mi az oka a felmérések hiányának.
Összességében ez egy remek szemüveg, amivel adott esetben átláthatunk a rózsaszín ködön.

Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Még egy Pease könyv, ami megtépázta énem feminista oldalát. Az, hogy sokban (inkább rengetegben) különbözőek vagyunk nem mindig jelent rosszat vagy jót, valamit egyszerűbb ha szimplán elfogadunk, minthogy rágjuk magunkat a különbségeken, felesleges feszültségeket okozva ezzel magunknak. Aki úgy érzi, hogy fogalma sincs, mit miért tesz a párja, annak ez a könyv segíthet. Sokan mondjuk, hogy ez olyan tipikusan nőies dolog. Szerintem, nem kellene annak lennie. A férfiak pontosan annyira nem értenek minket, mint mi őket. Az pedig, ha valaki arra vágyik, hogy megértse a másikat, az egy lépés előre. Feministáknak és hímsovinisztáknak, szingliknek és kapcsolatban élőknek, férfiaknak és nőknek egyaránt van benne tanulnivaló. :)

zsebibaba007
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Vicces és érdekes. Azt hiszem ezzel tudnám legjobban jellemezni. Igaz nekem, csak az Online társkeresős része kellett a beadandómhoz, de megérte elolvasnom. ókat nevettem egy-egy mondaton, képen :D

csuriburi
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Ezúttal sem kellett csalódnom a szerzőpárosban, de a nagy felröhögések most elmaradtak. Ismét érthető, tudományosan alátámasztott magyarázatot kaptam arra, hogy miért viselkedünk úgy ahogy.

eszter1818
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Nagyon jó kis könyv, bár a sok ismétlés zavaró benne, de ettől eltekintve elgondolkodtatott néhány dolgon és volt 1-2 AHA élményem is mikor olvastam.

Ricsi_olvas
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

A könyv barátnőm szakítása után jutott el hozzám és nyitotta fel a szemem. Ajánlott plecsnit érdemel és aki teheti olvassa el, mert minden benne van!

Zsannuszi_Tündérkirálylány
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Szeretem az írópárost, a témát is, szóval nagyon tetszett a könyv is! Humoros, szórakoztató, néhol megdöbbentő, de azért tanulságos is. :)

annina
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Néhol önismétlő, nekem kicsit unalmas és idegesítő is. Biztos lehet belőle tanulni, de túl sokszor érzem azt, hogy „ez nem is így van!” – lehet, hogy csak nem vagyok elég átlagos. ;)
Bátyáimnak tetszett.

BélaBácsi
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Ha 14-16 év táján kötelező olvasmány lenne, kicsit jobb lenne a világ.

Rysonne

A pingvinek egy életre állnak össze, amin nem is igazán csodálkozom, mert mind egyformák. Nincs rá esélyük, hogy egy napon összefuthatnak egy mutatósabb pingvinnel.
Ellen Degeners

Rysonne

A szex örökletes. Ha a szülők nem csinálták, az utód sem fogja.

41. oldala

Rysonne

Kezdetben Isten megteremtette a Földet, azután megpihent.
Aztán Isten megteremtette a férfit és megpihent.
Aztán Isten megteremtette a nőt.
Azóta se az Isten, se a férfi nem pihen.

Rysonne

Ha boldog akarsz lenni egy férfival, értsd meg nagyon jól, és szeresd kicsit. Ha boldog akarsz lenni egy nővel, nagyon szeresd, és ne is próbáld megérteni.

esőember

Őseink a reális felhozatalból választottak maguknak nőt, nem holmi retussal vagy Photoshoppal tökéletesített meselények közül. Ésszerű feltételezésnek tűnik, hogy a régi férfiak a 21. századi férfiaknál elégedettebbek lehettek a nőikkel, mert ők azt látták, amit kaptak.

Rysonne

Ha a férfi feleségül veszi a szeretőjét, megüresedik egy pozíció.
Oscar Wilde

Rysonne

Úgy döntöttem, feleségül veszem. Itt már csak formaság az udvarlás. De mit mondjak, mivel kezdjem? „Kérsz rágógumit?” Túl prosztó. „Szia, bébi!” Túl elcsépelt az én leendő hitvesemhez. „Szeretlek! Elégek a szenvedélytől!” Túl tolakodó. „Te légy a gyermekeim anyja!” Túl elhamarkodott. Úgyhogy nem mondtam semmit. Igen, semmit. Csak ültem ott, és nem csináltam semmit. Aztán a busz megállt, ő leszállt, és én nem láttam soha többé.

Rysonne

A régi nyelvek a szeretetnek / szerelemnek sokféle kategóriáját különböztették meg, és mindegyikre más-más szót használtak. A régi perzsákban 78 szavuk volt rá, a görögöknek 4, a latinoknak 5. Az angolban 1 van.

Rysonne

A szex olyan, mint a levegő; akkor lesz csak fontos, ha egy csepp sem jut belőle.

Rysonne

Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás.