A ​férfinak szex kell, a nőnek szerelem 62 csillagozás

Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

„Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás.”
Sokan reménykednek abban, hogy egy nap majd megtalálják a Nagy Ő-t. De ez, sajnos, csak keveseknek sikerül, ha egyáltalán. Miért hajt a férfi állandóan a szexre? Miért követeli a nő, hogy a férfi állapodjon meg mellette? És miért oly nehéz e kettőt összeegyeztetni? Allan és Barbara Pease, a téma világhírű szakértői tapasztalataik, bőséges esettanulmányok és a legfrissebb kutatási eredmények segítségével könnyed és humoros formában próbálnak választ találni e mindannyiunkat érintő kérdésekre. A viszony 9 típusa, hűtlenkedés, alkalmi szex, párképességi teszt, az új kapcsolatok 5 leggyakoribb csapdája és még sok-sok érdekes téma szerepel ebben a könyvben, mely párjukat kereső szingliknek és párkapcsolati problémákkal küszködő pároknak egyaránt szívből ajánlható.

Eredeti cím: Why Men Want Sex and Women Need Love

Park, Budapest, 2010
294 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635308828 · Fordította: Sóvágó Katalin

julcseee P>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem Az ember az egyetlen faj, amelyet zavarba hoz a párzás

Nagyon szeretem ezt a szerzőpárost, és alig vártam hogy újra olvashassak tőlük. Az első könyv mit olvastam tőlük az a Testbeszéd enciklodédiája volt, és azt is nagyon szerettem, és szerencsére nagyon minimális átfedés volt csak bennük. Itt merőben más témát dolgoztak fel, és milyen jól :)
A cím már adott, ezt a legtöbb ember vagy tudja, vagy csak sejti, bár nyilván nem ennyire fekete-fehér a dolog. Nagyok sok témát érintenek benne, többek között: Amit a cím is mondd, hogy miért vagyunk mások, miért van az, hogy a férfiak kb bármikor akarnak szexet,és kis túlzással bárkivel, a nők pedig szerelemre vágynak inkább. Szó van róla párkeresésről, megcsalásról, válásról, nagyon sok téma van.
És mindezt, mint ahogy már tőlük meg is szoktuk, humorral fűzerezve teszik.
Ajánlom :)

Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Párkapcsolat, szerelem, szex. Lerágott csont, elcsépelt téma. Mégis minden gondolatunk ekörül forog. Nagyon helyesen, egyébként! Rágjuk le századszorra is ezt a csontot, csak legyen végre összhang férfi és nő között! Legyen megértés, ismerjük meg egymást, a gondolatainkat, tetteinket. És akkor minden a helyére kerül. Itt van például ez a könyv. Olvassuk el, és megtettük az első lépést a másik nem megértése felé. Sok minden ismerős lesz, olyan is lesz, amivel nem értünk majd egyet, de végül egészen biztosan tisztábban fogunk látni!
Ja, és még jól is szórakozunk közben! :-)

LazaRóka>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

A könyv gondolatébresztő, és szembesítő jellegű. Kicsit olyan, mint az Állítólag… (MythBusters) sorozat. Valahol illúzióromboló, ugyanakkor megnyugtató. A párképességi mutató tesztje és a levonható tanulságok kifejezetten érdekesek.
Viszont ezt a könyvet is az jellemzi, mint a tudományos ismeretterjesztők nagy részét: végtelenül sokat ismétli magát, és rengeteg szempontból a felszínen marad több kérdést hagyva maga után, mint amennyit megválaszol.
Lehet a széleskörű ismeretterjesztésnek ez a kulcsa, viszont én még el tudtam volna viselni egy kicsivel mélyebb szakmaiságot (pl. az ismétlések helyett).
Illetve a magyar példák nagyon hiányoztak. Nagyon érdekes, hogy Amerikában és tőlünk nyugatra, hogyan változtak a statisztikák az elmúlt x évben, de nagyon érdekelne, hogy nálunk mi a helyzet, vagy hogy mi az oka a felmérések hiányának.
Összességében ez egy remek szemüveg, amivel adott esetben átláthatunk a rózsaszín ködön.

PandaSueshi>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Csupán a véletlennek köszönhetem, hogy rátaláltam erre a könyvre. Még egy órám volt a vonatig, és pont volt a közelben egy könyvesbolt. Csak azért lebzseltem a pszichológiai könyvek körül, mert az egyik vásárló behozta az irtó cuki akita kutyusát, aki pont azon a részen heverészett :)
Amikor elolvastam a címet, felröhögtem, nézegetni kezdtem a könyvet. Aztán elolvastam a borító alján az idézetet, és már vittem is a pénztárhoz a kötetet.
Azt kell hogy mondjam, életem egyik legjobb döntése volt ez a vétel! Az elejétől fogva tudományos, képalkotókkal végzett kísérleteket tárnak a szemünk elé az írók, miközben anatómiailag is helyes magyarázattal szolgálnak. Ez nekem nagyon tetszett, végre megfogható bizonyítékokat kapok az érzéseimmel kapcsolatban! Rengeteg újdonság, sok okosság van ebben a könyvben. Ami viszont vitte a prímet, az az egész írást átszövő humor! Mindenkinek ajánlom!

Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Még egy Pease könyv, ami megtépázta énem feminista oldalát. Az, hogy sokban (inkább rengetegben) különbözőek vagyunk nem mindig jelent rosszat vagy jót, valamit egyszerűbb ha szimplán elfogadunk, minthogy rágjuk magunkat a különbségeken, felesleges feszültségeket okozva ezzel magunknak. Aki úgy érzi, hogy fogalma sincs, mit miért tesz a párja, annak ez a könyv segíthet. Sokan mondjuk, hogy ez olyan tipikusan nőies dolog. Szerintem, nem kellene annak lennie. A férfiak pontosan annyira nem értenek minket, mint mi őket. Az pedig, ha valaki arra vágyik, hogy megértse a másikat, az egy lépés előre. Feministáknak és hímsovinisztáknak, szingliknek és kapcsolatban élőknek, férfiaknak és nőknek egyaránt van benne tanulnivaló. :)

csuriburi>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Ezúttal sem kellett csalódnom a szerzőpárosban, de a nagy felröhögések most elmaradtak. Ismét érthető, tudományosan alátámasztott magyarázatot kaptam arra, hogy miért viselkedünk úgy ahogy.

Hajni125>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

A könyv címe felkeltette az érdeklődésemet a boltban, ezért megvásároltam. Kíváncsian vártam, hogy milyen nézőpontból közelíti meg a házaspár a kapcsolatokat. Nagyon tetszett, sok hasznos és elgondolkodtató fejezetet találtam benne.

Hajador P>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Ez egy nagyon jó könyv, átgondolt, nagy igazságokat mond ki mind a két nemről.
De a legnagyobb hibája, amit erősségként emel ki többször: hogy csak az átlagot nézi.
Emiatt rengetegszer mondja el ugyanazt, és felesleges köröket futtat az olvasóval.
Nem megy bele mélyebben egy-egy tézisébe, felszínes marad: off
Ezeket a sztereotípiákat enélkül is ismertem, ennél többet vártam volna. Ha kaptam is, hamarosan visszatért a szerzőpáros erre a szintre.

mmm P>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Nagyon tetszett ez a könyv főleg a szókimondósága miatt.
Vannak olyan témák, amiben egyszerűen nem lehet finomkodni, azt hiszem ez pont ezek közé tartozik,
Akit érdekel a párkapcsolatok pszichológiája annak ajánlom, mert a megfelelő tudományos aspektusból közelít, ugyanakkor könnyen érthető és olvasható.
Ha valaki egy olyan gondolati keretre vágyik, amiben kicsit át tudja gondolni, hogy mi az amit esetleg javítani tudna a kapcsolatán, arra tökéletes, de túl sok gyakorlati tartalom vagy világmegváltó gondolat nincsen benne.
Jól szórakoztam amíg olvastam, de AHA élményem nem volt.

NagyVani>!
Barbara Pease – Allan Pease: A férfinak szex kell, a nőnek szerelem

Nagyon érdekes és tudományos dolgokat tanultam meg belőle, sok kérdésemre választ kaptam. Sajnos szerintem túl sok általánosítás volt benne, sok mindent meg tudtam volna cáfolni. Volt, amivel nem értettem egyet.

Telena>!

A pingvinek egy életre állnak össze, amin nem is igazán csodálkozom, mert mind egyformák. Nincs rá esélyük, hogy egy napon összefuthatnak egy mutatósabb pingvinnel.
Ellen Degeners

Kapcsolódó szócikkek: pingvin
Telena>!

A szex örökletes. Ha a szülők nem csinálták, az utód sem fogja.

41. oldala

Telena>!

Kezdetben Isten megteremtette a Földet, azután megpihent.
Aztán Isten megteremtette a férfit és megpihent.
Aztán Isten megteremtette a nőt.
Azóta se az Isten, se a férfi nem pihen.

Telena>!

Ha boldog akarsz lenni egy férfival, értsd meg nagyon jól, és szeresd kicsit. Ha boldog akarsz lenni egy nővel, nagyon szeresd, és ne is próbáld megérteni.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Telena>!

Ha a férfi feleségül veszi a szeretőjét, megüresedik egy pozíció.
Oscar Wilde

esőember>!

Őseink a reális felhozatalból választottak maguknak nőt, nem holmi retussal vagy Photoshoppal tökéletesített meselények közül. Ésszerű feltételezésnek tűnik, hogy a régi férfiak a 21. századi férfiaknál elégedettebbek lehettek a nőikkel, mert ők azt látták, amit kaptak.

Kapcsolódó szócikkek: Photoshop
Telena>!

Úgy döntöttem, feleségül veszem. Itt már csak formaság az udvarlás. De mit mondjak, mivel kezdjem? „Kérsz rágógumit?” Túl prosztó. „Szia, bébi!” Túl elcsépelt az én leendő hitvesemhez. „Szeretlek! Elégek a szenvedélytől!” Túl tolakodó. „Te légy a gyermekeim anyja!” Túl elhamarkodott. Úgyhogy nem mondtam semmit. Igen, semmit. Csak ültem ott, és nem csináltam semmit. Aztán a busz megállt, ő leszállt, és én nem láttam soha többé.

esőember>!

Az Egészségügyi Világszervezet felmérése szerint naponta 100 millió közösülés történik.
Ebben a pillanatban is 69 763 395 ember szexel,
48 816 000 csókolózik,
27 250 951 lazít szex után és
1 szegény, magányos ember olvassa ezt a könyvet.

Kapcsolódó szócikkek: szex
Quiconque>!

Mit csinálnál, ha én meghalnék? (…)

nő:Újra megnősülnél?
férfi:Ki van zárva.
nő:Miért? Nem szeretsz nős lenni?
férfi:De igen! Nagyon szeretek nős ember lenni!
nő:Akkor miért ne nősülnél újra meg?
férfi:Oké…újra nősülnék.
nő: (sértődött arckifejezéssel) Meg?
férfi:Ööö…izé…te kérdezted.
nő:Befeküdnél vele az ágyunkba?
férfi:Hova máshova fekhetnénk?
nő:Kicserélnéd a képeimet az övéire?
férfi:Hát…úgy lenne illendő.
nő:Még azt is hagynád, hogy a golfütőimet használja?
férfi: Nem használhatná. Balkezes.

213.

Telena>!

A régi nyelvek a szeretetnek / szerelemnek sokféle kategóriáját különböztették meg, és mindegyikre más-más szót használtak. A régi perzsákban 78 szavuk volt rá, a görögöknek 4, a latinoknak 5. Az angolban 1 van.