Furfangos ​Fruzsi Bé és a borzasztó büdi busz (Furfangos Fruzsi Bé 1.) 7 csillagozás

Barbara Park: Furfangos Fruzsi Bé és a borzasztó büdi busz

Íme, a világ legmókásabb óvodása:
Furfangos Fruzsi Bé és a borzasztó büdi busz

Emlékszel, milyen ijesztő volt az első nap az új csoportban?

Mert az első nap minden nagyon új. Ismerd meg Furfangos Fruzsi Bé iskolaelőkészítős kislányt. Első nap meglóg az iskolabuszról, mert fél a nagyoktól, és inkább nem akar busszal hazamenni…

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Narancs pöttyös könyvek, Olvasni jó!

Könyvmolyképző, Szeged, 2013
78 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633730683 · Fordította: Goitein Veronika · Illusztrálta: Denise Brunkus

Barbara Park: Furfangos Fruzsi Bé és a borzasztó büdi busz

Fruzsi nem semmi kislány, mindenféle furfangot kitalál, csak hogy ne kelljen megtennie, amit nem akar. Aztán ebből lesz a kalamajka, és anya legyen a talpán, aki megoldást talál rá.
Nekem nem mindig jön be ez a fajta humor, de azért jót szórakoztam Fruzsi furfangjain.
5 éves kortól lehet felolvasni, illetve első olvasmányként is olvasható.

Heni_s_BookBar
Barbara Park: Furfangos Fruzsi Bé és a borzasztó büdi busz

Nekem tetszett ez a kis történet. Fruzsi Bé egy kicsit agresszív kislány, hiszen többször is említette, hogy megtudná verni az egyik fiút az osztályból. Ennek ellenére aranyos gyermek, de nem hiszem, hogy felolvasnám a jövőben az ovis gyerekemnek. A végén még ötleteket kapna Fruzsi Bétől. :D
Kikapcsolódásnak viszont nagyon jó kis regény. :)

lizzizi
Barbara Park: Furfangos Fruzsi Bé és a borzasztó büdi busz

Egyik másodikos kislányom adta kölcsön. (Bár nem kértem.) Kicsit gyermeteg, butácska könyvecske, de megígértem neki, hogy elolvasom. Negyed órába telt… Eszembe jutott, mikor anyuék mondták, hogy hazaszöktem óvodából… Bár engem nem keresett a rendőrség… Szerencsére :-)

Uzsonna

Először a Médiaterembe mentünk. Anya ezt Könyvtárnak hívja. Itt tartják a könyveket. És mondjak valamit? A könyveket imádom a legjobban a világon.
    – ODANÉZZ! ITT VAN VAGY TÍZSZÁZMILLIÓ KÖNYV! – kiabáltam, mert nagyon izgatott voltam. – IMÁDOM EZT A HELYET!
    A könyvtáros a fülemhez hajolt, és megkért, hogy vegyem elő a szép csendes hangomat.
    – RENDBEN, DE MONDJAK VALAMIT? MOST MÉG A KÉPES KÖNYVEK TETSZENEK LEGJOBBAN, DE ANYA AZT MONDJA, AMIKOR MEGNÖVÖK, MÁR A BETŰSEK IS TETSZENI FOGNAK. SZERETNI FOGOM A SZAVAKAT, MINT A PARADICSOMSZÓSZT.
    A fiú, akit szerintem meg tudnék verni, rám pisszegett, hogy „Sssshhh”.

Kapcsolódó szócikkek: könyv · könyvtár · könyvtáros
Uzsonna

A nővérke után a nagy irodába mentünk. Itt van az iskola főnöke. Az Igazgató úr.
    Az Igazgató úr tök kopasz.
    Beszélt is velünk.
    Zsóka megint jelentkezett. – A bátyám mesélte, hogy tavaly be kellett jönnie ide. És kiabálni tetszett vele. És már nem szabad többet megvernie a többi gyereket a szünetben.
    Az Igazgató úr mintha elnevette volna magát.

Furfangos Fruzsi Bé sorozat · Összehasonlítás