A ​Szép és a Szörnyeteg 22 csillagozás

Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Catherine, akit megtámadnak, egy különleges, furcsa helyen eszmél fel. Itt találkozik Vincenttel, aki nem követheti őt a fény világába, de a szerelem mindörökre összeköti kettőjüket…

Krónika Press, Budapest, 1989
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637446028 · Fordította: Kiss Kornélia

Catherine Chandler

Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Kellemes csalódás ért: egy butuska, romantikus szépség és szörnyeteg verziót vártam korabeli amerikai verzióban, de ennél többet kaptam. A szereplők plasztikusak, főleg a főszereplő Catherine. Ő fokozatosan komoly jellemfejlődésen megy át, amit kellően hitelesen ír le, több megfontolandó gondolattal kiegészítve. A többiek kevésbé kidolgozottak, de elég élőnek tűnnek. A történet olvasmányos, a mindennapok leírása csakúgy, mint az izgalmasabb „akciójelenetek”.

Az is tény viszont, hogy nem tökéletes írás. A történet néha csapong , ugrál az időben, olykor nehéz követni. A város alatti másik világot részletesen ábrázolja, de a működése nincs eléggé kidolgozva, bizonytalan lábakon áll. A könyvet lezáró utolsó jelenetek pedig nem tetszenek, bár ez szubjektív vélemény… A nyitva hagyott befejezés elmegy, de a lezárást az írónő helyében másképp oldottam volna meg.

Erika_Bogár I>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Tinikoromban láttam először a sorozatot, még valamelyik német nyelvű csatornán. Ron Perlman azóta is „Vincent” maradt nekem :D Amint megjelent, megvettem és elolvastam a könyvet. Most egy kihívás miatt vettem elő újra. A szöveg nem ragadott igazán magával. A romantikus részek szépek voltak, de a kalandosak nem pörögtek. A környezet és a karakterek leginkább a filmnek köszönhetően jelentek meg előttem, a nosztalgikus érzés azonban, azt hiszem, már megmarad. :)

kratas P>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Kedves történet volt és egynek elment. Jó néha olyan könyveket olvasni, ahol a szerelem nem azért alakul ki, mert 'Úristen, mekkora dorongja van' vagy váltott szemszögnél 'te jó ég, micsoda csecsek' :)))
Szóval jó volt, de a hiányosságok miatt nem tudok neki teljesen jó szívvel 5 csillagot adni, pedig megérdemelné. Egy kicsit elnagyolt volt, a krimi szál erőltetett, tévében ez – nem szoktam ilyet mondani, de – biztosan jobb történet volt.

Röfipingvin P>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

X az n-en Szépség és a Szörnyeteg verzió, ami lehetett volna egészen jó, és mégsem lett az… Nagyon darabos, időben nagyokat lépő, helyenként túl nagy felvezetést adó írás. Sokkal jobb szerkesztő kellett volna neki…

Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Azért kezdtem el olvasni, mert emlékeztem, hogy egyszer régen, kamaszkoromban oda voltam a sorozatért. Meg a könyvért is. De valójában arra már nem emlékszem, hogy miért szerettem. Felnőtt fejjel pedig már nem értem, mit szerettem rajta. Sablonos volt, átlagos volt, kiszámítható volt. Kicsit jobban is ki lehetett volna dolgozni. Lehet, meg kellene nézni a sorozatot újra.. Talán az…

anddie>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Én általában nem szeretem a romantikus történeteket. De ez nagyon tetszett!

Lana89>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

A sorozat (Linda Hamilton féle) miatt kerestem rá erre a könyvre. Nagyjából ez az első rész története. Tetszett a könyv de a végét félbehagyottnak éreztem még olvastam volna hogy mi lett velük!!! :(

Aeryn>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

A sorozat kapcsán leltem rá erre a könyvre. Pontosan az első rész leírása, úgyhogy aki még nem látta a sorozatot, az is nyugodtan neki eshet, aki pedig szerette a sorozatot, itt sem fog csalódni. A modern Szépség és a Szörnyeteg története nagyon a szívemhez nőtt, megunhatatlan, gyönyörű mese.

trixi94>!
Barbara Hambly: A Szép és a Szörnyeteg

Az én érdeklődésemet a sorozat keltette fel ennek kapcsán szereztem meg a könyvet.
Voltak részek amik nagyon tetszettek és szakaszok mikor le se tudtam tenni, de ugyanakkor nagyon sokáig tartott kiolvasni. Voltak igazán unalmas részek. De ezektől függetlenül ajánlani tudom a könyvet. Ez egy igazán relatív Szépség és a szörnyeteg történet a többihez képest. Épp ezért is tetszett meg.

chhaya>!

Jobb hasast ugrani a vízbe, mint a kezünket tördelve totyogni a parton.

Sunshine>!

ha szépet láttam, téged láttalak,
minden szépségbe beleálmodtalak.

Nokimaki>!

Platón szerint az a legnagyobb szeretet, amely önzetlenül kívánja a szeretett lény boldogságát.

Kapcsolódó szócikkek: Platón · szeretet
chhaya>!

Catherine-re még hat jelentés megírása várt, de már minden porcikájában remegett a fáradtságtól.
Azért legalább fejlődöm, gondolta reményvesztetten. Apa cégénél két évbe tellett, míg rájöttem, hogy nem vagyok jó semmire. Itt sikerült ledolgoznom ezt az időt két hétre…

chhaya>!

Catherine a szülei ösztönös könyörületessége és saját vágya jóvoltából, mindig azon volt, hogy mindenkinek a kedvére tegyen. Egész életében arra törekedett, hogy tapintatosan és finoman közölje a mondanivalóját. Ezért most halvány fogalma sem volt, miként kezdjen bele egy olyan beszélgetésbe, amelyről tudta, hogy fájni fog a férfinek, akit annyira szeret.

chhaya>!

– Annyira örülök, hogy látlak.
Az öröm persze csak annyira híven fejezte ki az érzéseit, mintha valaki azt mondaná a Csendes-óceánra, hogy halastó, de Catherine-nek nem volt módja hasonlatokon gondolkodni.
Vincent karjai a teste köré kulcsolódtak, és ekkor megállt az idő és nem volt más, csak ők ketten.

Nokimaki>!

Catherine visszagondolt április tizenkettedik éjszakájára, és tudta, hogy biztosan tehetett volna valamit,

Kapcsolódó szócikkek: Catherine Chandler
Liat>!

– Megszülettem… és megmaradtam.
Egyszerűen fogalmazott, mintha csak ez számítana; mintha ezzel a néhány odavetett szóval meg lehetne magyarázni a keserű valóságot: hogy egy életre száműzöttként kell élnie az Alagutakban, mint aki tudja, hogy örök kívülálló lenne a Fenti világban.

Lana89>!

Hogy élhettünk, te meg én, mielőtt
szerettük egymást?…
ha szépet láttam, téged láttalak,
minden szépségbe beleálmodtalak.

[Vincent gondolja. John Donne verssorai]

Liat>!

– Neked köszönhetek mindent… – mondta Catherine csendesen.
Vincent megrázta a fejét.
– Nem tartozol nekem köszönettel.
[…]
– A részed vagyok, Catherine – szólalt meg Vincent –, mint ahogy te is a részem vagy. Akárhová mész is, akárhol is vagyok, mindig veled leszek.
Catherine megállt egy pillanatra és felnézett a férfira. Mindig veled leszek…
Előre lépett és megölelte Vincentet.
Hogy mennyi ideig álltak ott egymást átölelve, Catherine nem tudta volna megmondani. Mint az az első ölelésük ott, az erkélyen, tarthatott egy percig, évekig, vagy egy örökkévalóságig. Jó volt érezni Vincent meleg, lüktető testét, izmos vállait a kopott ruhák alatt, roppant fizikai és lelki erejét.