Magányos ​óra 24 csillagozás

Barbara Erskine: Magányos óra

Kate ​Kennedy, a sikeres életrajzíró szerelmi csalódása után visszavonul Essexbe, egy magányos tengerparti nyaralóba. Arra számít, hogy itt nyugalmat talál, és békében megírhatja új könyvét. Csakhogy a nyaraló tulajdonosának kislánya, Alison talál egy régi sírt a közeli dűnében, s ez a felfedezés hamarosan beláthatatlan következményekhez vezet. Először azt hiszik, római nyughelyre bukkantak, ám mint kiderül, ez csak részben igaz: Claudia, a régmúltban élt római asszony sorsa kibogozhatatlanul összeforrt egy Nion nevű druida pap sorsával, aki természetesen briton, azaz kelta volt. A sír feltárása következtében váratlanul régóta eltemetett, heves szenvedélyek szabadulnak fel, és különös, hátborzongató életre kelnek. Kate, Alison, valamint a bátyja, Greg soha nem sejtett bonyodalmak közé csöppennek, életük fenekestül fölfordul, amint Kelet-anglia múltjának egyik sötét epizódja erőszakosan betör mai világukba. Kate-et misztikus erők félemlítik meg a nyaralóban. A jegyzeteit… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1994

Aquila, Debrecen, 1999
542 oldal · ISBN: 9636790116 · Fordította: Király Zsuzsa

cinegér>!
Barbara Erskine: Magányos óra

Imádtam ezt a könyvet, nem volt horrorisztikus, de néha kirázott a hideg.
Ez Erskine egyik legjobb könyve.

verity777>!
Barbara Erskine: Magányos óra

Az írónőtől ez a kedvencem, bár minden könyvét nagyon szeretem.

kai>!
Barbara Erskine: Magányos óra

Vegyes érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Tetszett a történet eleje, a karakterek, a környezet, hatásos és kissé nyomasztó hangulata volt, de aztán a konfliktus kibontása és megoldása már nem tetszett. Nem tudom pontosan megmondani hogy miért :D Mindenesetre úgy éreztem hogy a konfliktusnak nincs valójában akkora súlya mint ahogyan a történet szerint lennie kellene, és a történet lezárását, megoldását is olyan hirtelennek éreztem. Többet vártam.

Émy>!
Barbara Erskine: Magányos óra

A történet maga tetszett, a cselekmény szál is szépen haladt és érdekes volt számomra. Azonban én úgy éreztem a felénél mindent le is lehetett volna zárni. Onnantól kezdve minden nyilvánvaló volt és felesleges időhúzásnak éreztem a lezárásig történteket.

doreeeka>!
Barbara Erskine: Magányos óra

Kb. ez a 6-7. konyvem az írónőtől, amit olvastam, mindközül a leggyengébb megítélésem szerint.

rakata0405>!
Barbara Erskine: Magányos óra

Hűha, ez számomra nagyon horrorisztikus volt. Este alig mertem olvasni. Nagyon jó könyv.
Viszont a vége nem tetszett. Úgy érzem nem lett megfelelően lezárva.

szbarbi30>!
Barbara Erskine: Magányos óra

Nagyon vártam, jó volt, de nekem jobban tetszenek azok a könyvek, ahol a múltbeli történések többet szereplnek:) Azért néha megborzongtam tőle:)