Hay ​várának titkai (Hay várának asszonya 2.) 36 csillagozás

Barbara Erskine: Hay várának titkai

Joanna ​Clifford, a tárgyilagos és szókimondó fiatal újságírónő sohasem hitte volna, hogy Hay várának titkai valaha is hatással lehetnek az ő életére. Sőt, mit sem tudott ezekről a titkokról, mielőtt bele nem fogott egy különös időutazásba, mely a huszadik század végéről hirtelen a tizenkettedik században röpítette őt. Pedig csak cikket készült írni egy divatos témáról; a regressziós, vagyis az úgynevezett „előző életbe visszavezető” hipnózisról, amelyet korábban egyszerű sarlatánságnak, szemfényvesztésnek tekintett. Matilda de Braose, a walesi Hay várának úrnője azonban oly elevenen támad fel a lelkében, hogy nem képes megszabadulni tőle: már nem csupán a pszichiáter rendelőjének védettségében esik transzba, hanem hétköznapi élete egyéb helyzeteiben is, és ez számtalan váratlan esemény elindítója lesz. Mindaz ami Joannával történik, környezetére sem marad hatástalan. Eleinte csaknem mindenki aggodalommal szemléli őt, mígnem többen felismerik, hogy nem csak az újságírónő mai,… (tovább)

Ez a kötet csak a második felét tartalmazza az eredeti, Lady of Hay című könyvnek.

Eredeti megjelenés éve: 1986

LAP-ICS, Debrecen, 1998
400 oldal · ISBN: 9634343252 · Fordította: Zentai Éva

Kis_Andrea>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Szerintem az első rész nélkül nem érdemes belevágni ebbe a történetbe. Alapvetően ez egy történet két kötetben.
Ahogy az első rész, úgy ez a második is nagyon aprólékos. Sokkal rövidebben is meg lehetett volna írni, nekem mégis valahogy pont ez tetszett most ebben, hogy nem két-három nap alatt kipörgethető könyv volt. A szereplők velem voltak, foglalkoztatott, hogy mi lesz a sorsuk. Sokszor gondolkodtam rajtuk, amíg vártam, hogy ismét kezembe vehessem a könyvet.
A hangulat itt is tökéletesen jól átjött, imádtam a leírásokat a könyvben. Egyedül Joanna cselekedeteivel nem (na, jó néha Nickével sem) voltam kibékülve. Olyan hülyeségekre volt képes, hogy fogtam a fejem, de igazából ő is egy esendő emberi karakter, így el tudtam nézni neki, és továbblendültem az ezzel kapcsolatos ellenérzéseimen…
Azt hiszem, hogy ez talán az első regénye az írónőnek, és ez megmagyarázza a történet gyengébb pontjait, kíváncsian várom, hogy milyenek lesznek a későbbi művei.

Zöldövezet>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

A folytatás pont ott veszi fel a történet fonalát, ahol az első kötet leejtette. Ez a könyv a regény sava-borsa, csúcspontja, jobban tetszett, mint az első rész. Itt bomlanak ki a sorsok, motivációk, és itt vívják meg a főszereplők a csatájukat a többiekkel, önmagukkal és az őket egymáshoz kötő végzetükkel. Már csak ezért is érdemes a gördülékeny olvasáshoz mind a két kötetet előre beszerezni.
A kötet kulcsfigurái a három férfi főszereplő: a reklámguru Nick és orvos bátyja, Sam, illetve a tehetséges fotós, Tim. Az ő érzéseik, motivációik, reakcióik uralják az eseményeket. Hogy miként jönnek rá, majd hogyan reagálnak a saját múltjukra, hogyan kezelik vagy csúszik ki a kezükből a kontroll. Három egymástól teljesen eltérő személyiség bontakozik ki: az áldozat, a bosszúálló és a harcos. Az áldozatért nagyon fájt a szívem, nagyon együtt éreztem vele és végtelenül sajnáltam, miközben nagyon kívántam, hogy boldog legyen. Az ellenpóluson ott ült a bosszúálló, aki haragban állt az egész világgal, és elszánta magát a számla benyújtására. Kettejük ellentéte között pedig ott a harcos. Egy összetett, ambivalens személyiség, aki a fényt és az árnyékot egyaránt megmutatva kényszerült megküzdeni a saját démonaival. Az érzelmek színes skálája vonult fel nála a küszködő megbánástól a féltékeny, kegyetlen gyűlöleten át az önmagától való félelemig. Mind a három férfinak meg volt az erős érzelmi kapcsolódása Joannával, aki ebben a kötetben is a történet biztos középpontja, a szálak tőle futottak ki és hozzá is érkeztek vissza. A teljes regény vibráló színfoltja egy kotnyeles mellékszereplő, a harcias, ambiciózus kis festőművésznő, Judy, aki a művész-média közeg járatos tagjaként mindenkit ismert, és egyfajta katalizátorként működött végig. A főszereplők között cikázva, mindenkinek belekavarva vagy épp csúnyán belerondítva a lelki békéjébe, saját számításaitól vezetve lökte az eseményeket előre.
Nagyon szívesen olvastam volna a három férfi szemszögéből – vagy legalább egyikükéből – is regressziós történetet, hogy velük mi történt, ők hogyan élték meg a múltban történtek valamely epizódját. Izgalmas lett volna összehasonlítani Joanna emlékeivel és érzelmeivel. Ezzel együtt nagyon átélhető volt számomra történet: élveztem a kibontakozó végzet és a szabad akarat csatáját, és sodortak magukkal az érzelmi viharok. A végkifejlet nagyon meglepett, egyáltalán nem számítottam ilyen befejezésre! A Hay duológia a kikapcsolódó, pihenést kínáló szórakoztató irodalom igazán kedvelt darabja lett számomra, Barbara Erskine személyében pedig új kedvenc íróm született.

Boca_Isabela>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Szerintem tul lett bonyolitava az egesz tortenet.Az elso resz nagyon tetszett, de mar a masodikat egy kicsit untam, nem mondom hogy nem vartam hogy megtudjam a veget, de akkor is,nekem tul sok.Szerintem az egyesz tortenetett meg lehetett volna irni egy konyvben kevesebb bonyodalommal es tuti hogy jo lett volna, mert a konyv alaptortenete jo volt.

Judit_Thomann>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

A Hay várának asszonya folytatása, aki szereti a lélekvándorlós történeteket és hinni is tud benne…neki biztosan tetszeni fog.

rakata0405>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Nagyon tetszik ahogy keveri a múltat a jelennel. Egy kicsit el lett húzva a történet, viszont ettől függetlenül tetszett.

Szabados_Orsolya>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Évekkel ezelőtt olvastam a Hay-könyveket, és most újra. Tulajdonképpen ezek miatt lettem Barbara Erskine rajongója. Nagyon szeretem, ahogy a könyveiben keveri a múlt és a jelen szálait, és ezek valahogy összeérnek. Az angol, skót, Wales-i történelem jelenik meg mindig a műveiben a nekik megfelelő titokzatossággal és misztikummal.
Nagyon izgalmas a téma is. A borító alapján egy ponyvára számítana az ember, de nem az. A téma:hipnózis. Előző életek. Van ilyen? Igen vagy nem? És ha igen, megismerjük vagy sem? Mindenki azt hisz, amit szeretne. A történelem viszont adott, és Erskine leírásai fantasztikusak, valahogy igen, ilyennek képzeli el az ember egy középkori nő életét. Aki bármennyire eszes, erős, mégis egy férfiak uralta világban él, ahol ki van nekik szolgáltatva. Méltósággal, büszkén fogadja Matilda, amit a sors szabott rá.
A másik nő, Joanna, aki próbál tisztán látni ebben a 12. századi történetben, ő egy 20. századi nő, aki dolgozik, független, egyedül dönthet a sorsáról, bár a férfiak itt is próbálnak irányítani. Néha idegesítő volt, hogy mennyire naivan állt Sam-hez és a „segítő szándékához”, máskor meg túljatszotta ezt a független vagyok, nem kell segítség dolgot, de ettől függetlenül jó karakter volt, aki kitartott a szerelme mellett.
Izgalmas, fordulatos olvasmány, ahogy az összes könyv Erskine-től.

Epicanetta>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Egy antikváriumban találtam meg ezt a könyvet, és amikor a tartalomjegyzéket elolvastam máris nagyon megtetszett, így hát megvettem és nem bántam meg.
Lendületes, autentikus, izgalmas és magával ragadó történet.
A könyv elolvasása után menthetetlenül Barbara Erskine rajongó lettem.
Ajánlom mindenkinek aki szereti a kissé misztikus, kicsit történelmi, és kicsit romantikus stílusú műveket.

occulta>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Az elsoresz jobb volt. Mintha az irono nem tudta volna, hogy fejeze be. azert igy is imadtam.

R_Lia>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Önállóan olvastam, előzmény nélkül. Így is teljesen érhető, és szerethető volt.

hatsepszut>!
Barbara Erskine: Hay várának titkai

Ez a rész már-már túl fantasztikusra sikeredett. Itt is a középkori történetet élveztem jobban.
Úgy érzem túl hihetetlen lett,és unalmas is.

Zöldövezet>!

Bárhol ráismert volna erre a nőre, akinek a képe nyolc évszázadon keresztül kísértette és gyötörte. Bárhol. Erre a nőre, akit herceg létére reménytelenül szeretett, s aki a visszájára fordította benne a vágyat és a szenvedélyt.