Az ​idő örvényében 52 csillagozás

Barbara Erskine: Az idő örvényében

Abi ​Rutherford otthagyja új állását, mert rendkívüli módon zavarja főnöke kiismerhetetlen viselkedése. Szereti a munkáját, egykori felettese pedig nyájas, tiszteletre méltó férfi volt. Kieran Scott viselkedése annál inkább meglepő számára, mert ő a Szent János-templom és Cambridge növekvő egyházközségének lelkésze. Történt valami, ami mélységesen felkavarta a férfit – ugyanakkor az egyházi hatóságok reakciója szokatlanul titokzatoskodó.
Hosszú évszázadokkal ezelőtt egy idegen jelent meg Nyugat-Anglia barátságtalan lápvidékén a történettel, mely reménységet hozott a nyomorúságban sínylődők számára. Azonban elnyomó erők követték. Olyan erők, melyeknek eltökélt szándéka volt, hogy egyetlen gyengéd pillantású gyógyító se ássa alá a Római Birodalom törvényeit és kultúráját. Az idegen azt mondta, azért jött, hogy megmentse az embereket. De talán épp ő az, aki megmentésre szorul…
Milyen kapcsolat állhat fenn e régmúlt események, valamint Abi és Kieran között? Miért próbálja… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Alexandra, Pécs, 2015
470 oldal · ISBN: 9789633572320 · Fordította: Keresnyei Klára
Alexandra, Pécs, 2011
472 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632976815 · Fordította: Keresnyei Klára

brigi11 P>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

Nagyon fele más volt nekem ez a történet. Az alap ötlet nagyon jó, nagyon tetszett. Gyönyörű tájak, jelen múlt kavarodása, varázslat, szellemek, druidák.
Ami viszont nem tetszett: a hatalmas hit oktatás, hittérítés. És sajnos a szereplőket se tudtam igazán meg kedvelni.

Elhaym>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

Eluralkodott rajtam az olvasási válság, minden könyvbe beleolvastam, de egyik sem akart lekötni. Amikor a kezembe vettem az új Erskinet azt hittem ezt is megunom majd pár oldal után, de nem így lett. A könyv magába szippantott, elvarázsolt, a szereplők az életem részévé váltak , faltam a lapokat. Nem is tudom mikor olvastam utoljára ilyen izgalmas regényt. Rengeteg fordulat volt benne, többször összeszorult a torkom és azt gondoltam, hogy ez nem történhet meg. Ha a szereplők élete pozitív fordulatot vett én is örültem, ha tragédia érte őket én is sírtam velük.

A cselekmény nagyon életszerű, úgy van megírva, hogy elhiteti az olvasóval, hogy ez a valóság. Amikor kiolvastam a könyvet nem akartam elhinni, hogy vége. Nem akartam megválni a szereplőktől. Ha tudtam volna, hogy Erskine ilyen jól ír hamarabb elolvasom a könyveit. Idén eddig 72 könyvet olvastam el, voltak kedvenceim, de az Idő örvényében náluk is jobb. Nagy rá az esély, hogy ez lesz nálam 2011 legjobbja.
Bővebben:

bookmonster12 P>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

Először azt hittem félbehagyom, de aztán mégsem.
Először azt hittem nem fog tetszeni, aztán mégis.

Az az 1 csillag levonás azért jár, mert nagyon imádtam a történetet, szereplőket, de ez a 472 oldal BŐVEN elég lett volna kb. 300 oldalban. El lett húzva sajnos nagyon a történet :/

noemi8051>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

A könyv eleje alig akart beindulni, bár ez nem meglepő az írónőtől. Néha úgy éreztem, hogy össze vissza ugrál az időben és a szereplők között is. A szereplők kifejezetten tetszettek, megkedveltem őket. A könyv vége pedig szerintem nagyon jó lett, annyira, hogy elfeledtette velem a kezdeti nehézségeket.

Millabell>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

A nem túl eredeti befejezésért fél csillag levonás, de egyébként varázslatos történet.

Diana3021_>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

Érdekes könyv, szinte alig tudtam letenni. Elvarázsolt a történet, mindvégig szeretem volna a főhős bőrébe bújni és átélni a történéseket.

Miyako71 P>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

Megfogott a fülszöveg és a borító is. Mostanában szeretek a régmúltban játszódó történeteket olvasni, ha pedig még kapcsolódik történelmi tényekhez is, az még jobb – ez a könyv pedig valami ilyesmit ígért.
Az egyik oldalról azt kell mondjam, hogy a könyv letehetetlen volt. Folyamatosan kíváncsi voltam, mi történik a múltbeli családdal és arra is, mi történiek Abi-vel és Kieran-nal, no meg persze a többiekkel is. Az írónő nagyon jól megszerkesztette a történetet, az érdeklődésem folyamatosan a topon volt. A másik oldalról viszont úgy gondolom, nem szeretnék több könyvet olvasni a szerzőtől. Nekem túl sok volt, amit összekevert, a múlt, a jelen; a válsággal küszködő lelkészek; e mellé már nem hiányzott a múltbeli „híres ember” megjelenése.

szkeri>!
Barbara Erskine: Az idő örvényében

Picit lassan indult be a történet, de ennek ellenére egyáltalán nem volt unalmas, megismertük a szereplőket, a helyszínt (Glastonbury-be akarok menni!!!), és a múltbéli történéseket lassan, de biztosan adagolja az írónő. A 2/3-a inkább érdekes, az utolsó harmada meg kifejezetten izgulós. Én nagyon élveztem a könyvet, biztos olvasok még mást is Erskine-től.

Aniza I>!

– Persze, hogy örültség! De ki állítja, hogy a szerelemben van logika?

Elhaym>!

Csodálatos ez a szövevény, melyet az ősi mítoszok és legendák alkotnak, mint tudja, mindig szerepel bennük néhány druida, aztán megfűszerezik egy kevéske történelmi ténnyel, de mind arra próbál magyarázatot adni miért van, vagy volt annyi szent, különleges hely Britannia földjén.

Molu P>!

A múltból itt rekedt árnyék. A gondolat nem riasztotta meg, mivel már gyerekként is tisztán érzékelte a valós világ mögött rejtőző másik világot. A Szellemek Isten csodálatos teremtésének részei, de sosem hallotta még ilyen tisztán egyiküket sem. Áldottnak érezte magát, amiért részese lehetett ennek az élménynek.

Molu P>!

A régi templomok mindig sajátos légkört sugároznak. Egyfajta vegyüléke ez az áhítatnak, az imádságnak, a fájdalomnak és a szomorúságnak, melyet hosszú némasággal teljes időszakok követnek, mintha csak a kövek magukba szívnák azoknak a férfiaknak és nőknek az érzéseit, akik ide járultak könyörögni. A régi templomok … misztikus technikai eljárások felhasználásával épültek, melyek elősegítették a fájdalom elmúlását, s folyamatosan sugározták magukból a békességet, a szeretetet és az imádságot. Valójában egyfajta imamalomként szolgáltak.

Molu P>!

… képtelen vagyok felfogni, miként lehetséges, hogy az egyház mint spirituális testület, mely azt mondja, hogy „Hiszek Istenben, minden látható és láthatlan dolog teremtőjében”, ezek után tagadja egy sor láthatatlanak nevezett dolog létezését.

Molu P>!

Az isteni mindenhatóság érzete. A csoda. Abszolút tudása annak a ténynek, hogy millió láthatatlan dolgo létezik, melyekről azonban mélyen, legbelül mind tudunk.

Aniza I>!

Azt javaslom, lassítson. Ne hozzon visszafordíthatatlan döntéseket jelen állapotában. Beszéljünk a jövőjéről, ha egy kicsit összeszedte magát. Az elmúlt néhány héten rengeteg gond szakadt a nyakába. Nincs értelme elsietni semmit.

Aniza I>!

Hallgasson a szívére! Ne rágódjon azon, mit gondolnak a többiek! […] Legyen önmaga!

Molu P>!

… a béke meghatározhatatlan aurája lengte körül.