Árnyak ​birodalma 28 csillagozás

Barbara Erskine: Árnyak birodalma

A ​középkori skót történelem viharai közepette egy fiatal hercegnő, Isobel azért harcol, hogy gyűlölt férje helyett a szerelméé lehessen, hét évszázaddal később egy másik fiatal nő hasonló gondokkal küszködik, miközben lidérces álmokban és különleges jógameditációk során újraéli Isobel életét, akárha a sajátja lenne. Egyiküket boszorkánysággal vádolják, másikukat legszívesebben pszichiátriai kezelésnek vetnék alá – az adott kor és a féltékeny férjek szokásai szerint. Barbara Erskine tolla alatt életre kel a középkori Skócia lélegzetelállítóan fordulatos történelme csakúgy, mint egy korabeli és egy jóval később született asszony fájdalmakkal és nehézségekkel kikövezett útja a boldogság, az igaz szerelem felé.

1970-ben, amikor Clare még kislány volt, Margaret nagynénje félelmetes történeteket mesélt neki egyik ősükről, egy gyönyörű fiatal nőről, akik a tizenharmadik században élt Skóciában, méghozzá abban a várkastélyban, amely évekkel később a felnőtt Clare öröksége lett.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1988

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vadrózsa könyvek

Aquila, Debrecen, 1998
852 oldal · ISBN: 9639073776 · Fordította: Eőry Laura

Lyria8>!
Barbara Erskine: Árnyak birodalma

Imádtam ezt a könyvet. Bár vaskos volt, majdnem 900 oldal, de egy percnyi unalom sem volt benne. Izgultam, sírtam, nevettem és dühöngtem a sorokat olvasva. És neeeem, nem ilyen véget akartam Paul-nak. Szerettem volna, ha meglakol minden gaztettéért, szerettem volna, ha életben marad és szenved egészen élete végéig. Clare néha rendesen felbosszantott. Na, ne már, hogy ezt velem megcsinálhatná egy férfi! Clare-ben nem volt elég tartás. Az első adandó alkalommal orrba gyűrtem volna a férjemet, ha ilyesmikkel próbálkozna. A végét nem ilyenre írtam volna, de összességében nagyon tettszett.

kkata76>!
Barbara Erskine: Árnyak birodalma

A középkori Skóciában élő Isobel és a modern Skóciába látogató Clare története. Mivel Isobel (ebben a történetben) Robert the Bruce szeretője, aki Robertet Skócia jog szerinti királyává koronázta (a történelemkönyvek szerint is), a skót uralkodó gyakorta feltűnik a színen, de azért inkább a nőké a főszerep, mint az írónő egyéb regényeiben is. Isobel története (a Roberthez fűződő kapcsolata kérdéses) nagyjából hiteles beszámoló, a regény róla szóló része történelmi regényként olvasható. A két idősík használata és kapcsolata teszi a regényt egyfajta időutazásos fantasy történetté, melybe teljesen tényszerű történelmi események (pl. a skót szabadságharc csatái) szövődnek.