Tavi ​hírek 4 csillagozás

Barbara Delinsky: Tavi hírek

Miután egy gátlástalan riporter hamisan megvádolja Lily Blake bostoni bárénekesnőt azzal, hogy viszonya van az újonnan kinevezett bíborossal, üldözni kezdi a sajtó, kiteszik a munkahelyéről és megfosztják minden személyes szabadságjogától. A megaláztatás és a betörés a magánéletébe arra kényszeríti, hogy visszavonuljon a család New Hampshire-i vidéki házába, Lake Henrybe. Menedéket keresve kelletlen szövetségre lép John Kipling egykori bostoni újságíróval, aki most a helyi lapot szerkeszti Lake Henryben. Johnt nem hagyhatja hidegen Lily vesszőfutása – vállalja a kockázatot, hogy szembefordul volt kollégáival.

A felkavaró és katartikus regény mélyrehatóan ábrázolja egy titokzatos férfi és egy sebezhető asszony bonyolult kapcsolatát, akik egyaránt azért küzdenek, hogy újra otthonra leljenek egykori lakóhelyükön.

Eredeti cím: Lake News

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantika rózsái GABO

GABO, Budapest, 2012
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636895594 · Fordította: Bori Erzsébet

Gorkie>!
Barbara Delinsky: Tavi hírek

Tetszett, de nem lesz kedvenc.
Az alaptörténet nem volt rossz. Szerettem a szereplőket is, tipikus kedvelhető karakterek. Viszont nem adott semmi olyan pluszt, amitől kiemelkedne a többi romantikus könyv közül.
A bajba jutott nő összefog a riporterrel, amiből persze szerelem lesz. Egyszer megérte elolvasni.

JBollok92 P>!
Barbara Delinsky: Tavi hírek

Kissé lassan folyó, de érdekes történet. Lilyt nagyon sajnáltam a meghurcolása miatt, nem érdemelte meg, spoiler Johnnal összekötötte őket a magány, a sebzettség, érdekes volt látni, hogyan bontakozott ki szépen lassan köztük a szerelem. Nagyon tetszett.

Kuri_Szilvia P>!
Barbara Delinsky: Tavi hírek

Meglepő, mert egyik szálat sem éreztem fő szállnak. Van a romantikus szál: szép lassan, mondhatni csigatempóban alakul ki a két főszereplő között a vonzalom.
Van az oknyomozói újságírós nyomozós száll a könyvhöz: érdekes, belátunk az újságírók világába, de mégsem éreztem fő vonalnak.
A két főszereplő: mind a ketten gyerekkori érzelemhiányos családban nőttek fel. Lily az édesanya szeretettét hiányolta. Érdekes dolgok derülnek ki anyuka múltjából, és egy jó kis beszélgetés segít nekik. Jofn pedig az édesapjával szeretne dűlőre jutni.
A történet jó, érdekes fordulatok vannak benne. Nem lesz kedvenc, de jó hogy a zöld színe miatt lekerült a polcról. Még nem olvastam, de így elsőre izgalmas volt, hogy mit derít ki Johg az újságírókról, és hogy fordít mindent a javukra.

Csoszi>!

Mint minden a tónál, a hajnal is a maga idejében jött el.