Amíg ​a nővérem alszik 13 csillagozás

Barbara Delinsky: Amíg a nővérem alszik

A Köztünk marad sikerét követően Barbara Delinsky újabb nagyszerű és megindító regénnyel jelentkezik; a téma ezúttal a testvérek sajátos és bonyolult érzelmi világa.
Molly és Robin Snow fiatal testvérpár. Molly megrendülve értesül arról, hogy Robinnak – aki az olimpiára készülő sportoló és a család kedvence – súlyos szívrohama volt. Snow-ék a kórházban gyászos diagnózissal szembesülnek: lehet, hogy Robin nem nyeri vissza többé az öntudatát.
Miközben Robin családja megküzd ezzel a helyzettel, lelkiismeret-furdalás és féltékenység támad bennük. Mollynak nehéz döntést kell hoznia, és hamarosan olyan felfedézeseket tesz, amelyek megváltoztatják a nővéréről dédelgetett képét. Tudomásul kell vennie, hogy nem ismerte igazán Robint.

GABO, Budapest, 2009
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636892708 · Fordította: Bori Erzsébet

Gercuj_Bella P>!
Barbara Delinsky: Amíg a nővérem alszik

Rég olvastam olyan könyvet, ami azután is velem volt, hogy becsuktam. Egész nap azon kattogott az agyam, vajon mi fog történni, hogy fog dönteni. Kinek van joga dönteni életről és halálról? Elgondolkodtató történet.

Gercuj_Bella P>!

– Értek ahhoz, amit csinálok, és azt hittem, hogy ugyanúgy kommunikálok otthon, ahogy apa. De kiderült, hogy ezt nem jól láttam. […] Megtudtam, hogy ők akkor beszélgetnek, amikor kettesben maradnak. Honnan tudhattam volna? A könyvelői képzésen nem tanítják, hogyan beszélj a feleségeddel.

293. oldal, 18. fejezet