Tom, ​kicsi Tom 168 csillagozás

Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Tom tizenegy éves és bizony nem ezüstkanállal a szájában született. Egy öreg, lepukkant lakókocsiban él az anyukájával, Joss-sal, aki inkább a nővére lehetne, hiszen még maga is csak huszonnégy éves. Nem is igazán viselkedik anyaként, esténként szeret sokáig szórakozni, hétvégéken pedig elutazni a barátaival, ezért Tom gyakran magára marad, kénytelen egyedül boldogulni. Hogy legyen mit ennie, a szomszédok kertjéből csen egy-egy répát, egy kis paradicsomot, krumplit. Mivel retteg attól, hogy fülön csípik és intézetbe dugják, gondosan eltüntet maga mögött minden nyomot, visszaülteti a kidöntött töveket. Egy este az egyik zöldségeskertben egy idős nénibe botlik, aki tehetetlenül fekszik a földön. Madelaine bizonyára meg is halt volna, ha nem téved arra a kisfiú. De mitévő legyen Tom, hiszen tilosban jár?

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
198 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632459936 · Fordította: Burján Monika
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632455686 · Fordította: Burján Monika

Sippancs P>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

„Madeleine nagyon jól értette, hogy Joss azért csúfolódik a félelmein és a bánatán, hogy ne hatalmasodjanak el rajta, és ne gyűrjék maguk alá.”

Egy keserédes, szívszorító történet egy lányról, aki a naivsága miatt szinte gyerekként vált anyává; egy kisfiúról, akinek túl korán kellett felnőnie; egy férfiról, aki az események áldozata lett; egy idős néniről, aki viszontagságos élete ellenére soha nem adja fel; és egy házaspárról, akikről példát lehetne venni mind kedvesség, mind emberség terén.
Néha kellenek az ilyen könyvek, hogy kicsit felrázzák az ember lányát, és megmutassák, hogy bizony van ennél sokkal rosszabb is.

Porcsinrózsa>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Nem volt kétséges az öt csillag a műnek, hiszen csodás, lélekemelő történet. Rövid fejezetekben, keresetlen egyszerűséggel, humorral mesél a szerző. Mindvégig olyan érzésem volt, hogy a körülményeik folytán kiszolgáltatott szereplőknek nem eshet semmi bajuk, mert az írónő védelmezi őket. Így biztos voltam benne, hogy rossz vége sem lehet a regénynek.
Ezzel együtt meglepett, milyen mesterien szövi a szálakat, mennyi empátiával ír. Tulajdonképpen úgy alakítja az eseményeket, hogy az olvasó érezze : egy csipetnyi odafigyeléssel, segítőkészséggel, és jó nagy adag szeretettel mennyit lehet segíteni egymásnak. A lírai hangulatú regény magával ragad, együtt élünk, érzünk a szereplőkkel. Eszünkben sincs kárhoztatni őket a sorsuk alakulásáért. Sőt, minél többet ismerünk meg a hátterükből, annál inkább megértjük őket. Kicsi Tom pedig nagyon hamar a szívünk csücske lesz.
Ajánlom olvasásra minden érző szívű, elfogadásra kész embernek, olvasótársamnak.

deen>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Így lehet egy rövid történetben is leírni mindent, ami egy kiváló történethez kell. Tom meséje szomorú volt, mégis megmosolyogtató, megható. A kis család helyzete kétségbeejtő, mégis mind Tom, mind pedig Joss próbálja más szemmel nézni a dolgokat. Az írónő annyira szépen ír, és olyan jól fűzi a szálakat, minden szereplőt összekapcsol, de mégis olyan finoman teszi mindezt, semmit sem mond ki, csak sejtet, hagyja, hogy az olvasó belemerüljön az érzelmekbe, elgondolkodjon a múlton és a jövőn. A könyv igazi értékei a szereplők, akik egytől-egyig remekül megformált karakterek, ami szintén bizonyítja, hogy nem kell több száz oldalt írni ahhoz, hogy szerethető és kézzelfogható szereplőket teremtsünk. Mindenkinek ajánlom, ha valami szépre vágyik a lelke.

V_rita P>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Nagyon szép történet. Édes és gyöngéd. Törékeny családi történet szerethető karakterekkel.Jóság,emberség és segítségnyújtás . Tom kicsi Tom imádvaló,jó szívű és lelkiismeretes 11 éves kisfiú.Meseszerű és hihetetlen történet ami a lelket simogatja.

Ruby_εïз IP>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Nekem kicsit erős volt. Elhiszem, hogy van ilyen, de nagyon nyersen lett tálalva. Nem esett túl jól a történet. A fülszöveg után azt hittem, hogy ez egy cuki családregény lesz, de ez egy borzasztó történet volt a nyomornegyedből, az élet sötét oldaláról, amit szeretet nélkül nehezen lehet túlélni. Életszerű – szagú, csak éppen rosszkor vettem a kezembe.

Miamona>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Tom, kicsi Tom nem csak a kertben rekedt anyókán segített, de besegített engem is a talicskába, és betolt a szobába, tett a tűzre, hadd ropogjon, és kezembe nyomta ezt a könyvet. Eszembe juttatta, miért is szeretek olvasni elsődlegesen. Az emberi sorsokért, amelyek kavarognak a világban, mint műhó a hógömbben. Kicsit meseszerű? Persze. Néhol negédes? Naná. Ráfoghatjuk, hogy szentimentális? Mi az hogy?! Épp ezért jó. Legalábbis nekem jó volt. És lehet még mind azoknak, akik csak kikacsintanának a taposómalomból, egy kedves, megható, helyenként franciásan bohókás történetbe.

A patak alján megbúvó kavicsok csilingelése, a koszlott macskák és tohonya kutyák, történetek és orrok végén rezgő könnycseppek legyenek veletek,
Miamona

Egy melltartóméretnyit bővebben:

Hópárduc P>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Aranyos kis történet. Bohókás.
Olyan, mint egy kis „tündérmese”, amibe persze a végén minden jóra fordul.
De, nálam nem lesz újraolvasós.
Valami kis hiányérzetem volt olvasás közben. Nem igazán tudom, hogy mi, de mégis. :(

Eszandics>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Egy tökéletes kis tündérmese :) Egy szegény fiú, akink a sorsa fejezetről fejezetre rendeződik, amit meg is érdemel így tizenegy évesen. Aranyos szerethető karakterek vannak benne, mint Tom, Joss, Madeline, Archi, Odette, Samy és a körítés :) Szeretem az ilyen „mindenki megtalálja a helyét” könyveket és senki nem hal meg, aki fontos :D Szerettem :)

S_z_a_n_d_i_i P>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Érdekes és egyben aranyos kis történet volt, és bár túlzásnak mondható az, ahogy a kisfiú él, de közben mégis elgondolkodtató, hogy ez bizony simán megtörténhet/megtörténik a mindennapokban.

hangyalka82>!
Barbara Constantine: Tom, kicsi Tom

Szívmelengető, tele szeretettel, mosollyal arcomon olvastam kicsi Tomot ♥Semmi felesleg a történetben, csak a lényeg! Eleinte fura volt, de pár oldal után ràjöttem, hogy teljesen mindegy hogy ír az írónő, ha ilyen szereplőkkel áldotta meg♥ Archi és Odett beszélgetése kedvenc volt! Tom „tisztességes lopásai” aranyosak voltak a történetben! Egy picit pityeregtem, de csupàn a szeretet miatt!
Mindannyian màsak vagyunk, mindenkinek máshogyan, màs valamiért tetszik egy könyv! Nem vagyok olyan aki határozottan eltudom dönteni: egy könyv jó volt e!?
Szoktam gondolkodni utána, hogy hogyan is értékeljem magamnak! Ritka amire azt mondom, hogy nagyon jó! Nekem minden jó;-)….. De soha nem fordúlt még elő, hogy mikor elolvastam bezárom és megsimogatom többször is! Tom, kicsi Tom ♥♥♥

DoreenShitQ>!

[…] Olyan ez is, mint a többi. Hármat pislantasz és már vége. Így megy el az élet. Nem tehetünk ellen semmit.

DoreenShitQ>!

[…] Nagy örömmámorban Tom elhatározta, hogy ez lesz a mestersége. Paradicsmász! Ezen jót nevettek.

Agymanó>!

Vele együtt dúdolja a számot.
Egy dalt, ami arról szól, hogy kevesebbet futunk.
Míg végül már egyáltalán nem futunk.
Hogy kevesebbet mosolygunk.
Míg végül már egyáltalán nem mosolygunk.
Hogy kevésbé szeretünk.
Míg végül…

n_cho IP>!

– Tohonya! Koszlott!
Nem jutott eszébe megkérdezni Madeleine-től, hogy hívják az állatait, így addig is, amíg kiderül, adott nekik nevet.

[…]
– Szia, Tom. Jólesik veled beszélgetni. Te igazán kedves kissrác vagy. És borzasztóan jól tudsz hallgatni. Ez egy adottság. Vagy ki tudja, lehet mesterség…

Dorothydoo IP>!

Vannak kérdések, amiket sosem tesz fel az ember, hogy ne tartsák hülyének. És végül pont ezért marad kapitális ökör!

konyvolvaso>!

Arra már nincs ideje, hogy rájöjjön, mihez hasonlít, a domb tetején felbukkan egy motor.

konyvolvaso>!

De ide figyelj, Rémy, nem csak a zongorázásból áll az élet!

konyvolvaso>!

És ekkor elővette a zsebéből a csokoládét.