Félúton 29 csillagozás

Barbara Claypole White: Félúton

Will ​sikeres bestselleríró. Magánélete azonban romokban hever. Magányosan él New York-i loftlakásában, távol tartja magát az érzelmektől, fél az elköteleződéstől, bezárkózva éli világát. Mikor kisfia, Freddy egy autóbalesetben életét veszti, az utolsó emberi kapcsolata is megszűnik. Mikor édesapjának rossz magaviselet miatt kiteszik a szűrét az idősek otthonából, Will válaszút elé kerül: vigye magával édesapját New Yorkba, vagy keressen neki egy idősek otthonát az apja által kedvelt hegy közelében.
Hannah állatorvos. Elvált, a gyerekei elköltöztek otthonról. A munkája az élete, ha kell, éjfélkor is elmegy a pácienseihez, és kóbor állatokat fogad be az otthonába. Mindenkin segít, akin tud, de a hozzá legközelebb állókat nem tudja megmenteni. Mikor a sors az útjába sodorja Willt és az apját, Hannah úgy dönt, befogadja őket üresen álló vendégházába, és megpróbál segíteni nekik. Akkor még nem sejti, hogy ez a döntés életét gyökeresen felforgatja. Ahogy életük összefonódik,… (tovább)

Eredeti cím: The In-Between Hour

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Írisz könyvek General Press

General Press, Budapest, 2016
408 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636438692 · Fordította: Szigeti Judit
General Press, Budapest, 2016
416 oldal · ISBN: 9789636438913 · Fordította: Szigeti Judit

Barbara Claypole White: Félúton

Ez a könyv két sérült családnak a boldogságkereséséről, megnyugvásáról szólt, félúton a boldogtalanság és a boldogság között. Arról, hogy a leghatalmasabb kétségbeesésből is lehet kiút, ha nem vagyunk egyedül, vannak mellettünk, akik szeretnek és akiket szerethetünk. A szeretetet bárhol megtalálhatjuk, hatalmas dolgokra képes, csak nem szabad elzárkóznunk előle.

Megható, érzelmekkel teli történet volt, kedveltem a szereplőket, éreztem kétségbeesésüket és szenvedésüket, és végig reménykedtem, hogy nem ragadnak le félúton, elérik az út végét.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2016/06/barbara-claypole-w…

Sippancs P>!
Barbara Claypole White: Félúton

Nem is értem, hogy miért járok könyvtárba, amikor ennyi fantasztikus könyv vár évek óta arra, hogy levegyem a polcról.
Nagyon-nagyon tetszett a történet. Az elején ugyan kicsit tartottam tőle, hogy túl sötét és depresszív lesz, hiszen minden karakternek megvolt a maga keresztje, de szerencsére az írónő a váltott szemszögű rövid fejezetekkel tökéletes munkát végzett.
A kedvenc szereplőm a 80 éves Jacob volt, az ő emlékeiről és fiatalkoráról szívesen olvastam volna még, ugyanakkor sokszor szívszorító volt látni – és azt a bizonyos eszméletvesztős jelenetet meg is könnyeztem –, hogy mennyire rossz átélni a N. E. D.-eket és a kiszolgáltatottságot.
Igaza volt Hannah-nak abban, hogy Will képes meggyógyítani a családját, és fordítva, úgyhogy az utolsó oldalakat, sorokat már nagy boldogan olvastam.
Nagyszerű könyv, csak ajánlani tudom!

Tóth_Orsolya_3 P>!
Barbara Claypole White: Félúton

Kimondhatatlanul szerettem. Mert lassú folyású, mert megrázó és egyben felemelő. Az indián vonalért pedig egyenesen rajongtam.
Megvan 2019 második „legleg” könyve. *-*

Teodoradorottya76>!
Barbara Claypole White: Félúton

Csak azért adok három csillagot, mert nem hagytam félbe és végül elolvastam. A vége tagadhatatlanul jobb mint az első 150-200 oldal, ami a tömény szenvedés nemcsak a tartalom miatt, hanem azért is mert borzasztó lassú. Végig azon gondolkoztam, hogy valami szerelem, vagy halál nem lesz? Most már tényleg történnie kellene valaminek. Aztán lett mind a kettő, de az meg hihetetlen és hiteltelen, a könyv utolsó lapjain minden jóra fordul…

Eniko797>!
Barbara Claypole White: Félúton

Nagyon tetszett a történet attól függetlenül, hogy a főszereplők és családjaik mennyi nehézséggel és fájdalommal küzdöttek.Mégsem volt szomorú,vagy lehangoló.Végig nagyon drukkoltam a happy and-ért.Az érdeklődésem mindvégig maximális volt a sztori iránt.Kedvenc szereplőim Jacob és Hannah volt.Na és Rosie kutyus.

Bea_Könyvutca P>!

A családi élet nem csak fűnyírásból és házi sütemények készítéséből áll. Hanem arról, hogy túléljük a kríziseket.

Bea_Könyvutca P>!

– Tudja, mi a legfontosabb az álomcsapdánál?…. A közepére kell egy lyuk. A lyuk a kezdőpont és a végpont. Minden álom bekerül a hálóba, de csak a jó álmok tudják, hogyan kell átjutni a lyukon. Ezek a jó álmok átszűrődnek a mindent látó éjjeli bagoly tollán, és eljutnak az alvóhoz. Hát a rossz álmok? Azok bizony nem jutnak át. Belegabalyodnak a hálóba, és szertefoszlanak a napfényben. Ezért szokták reggel az asszonyok kiakasztani a szabadba az álomcsapdákat.

Bea_Könyvutca P>!

A fülében különös hangzavar tombolt… a vér lüktetése, egy adrenalinnal telített test figyelmeztető jelzései. A mellkasát láthatatlan fogó szorította, a karja remegni kezdett. Mi ez, talán pánik? Gyász vagy szerelem?
Legyen bármi, csak ne szerelem.
A szerelem nem illett a halál és pusztulás e szörnyű zsivajába.

Bea_Könyvutca P>!

Itt az idő visszahúzódni a családi csigaházba, kicsi, közeli célokra összpontosítani. Itt az idő megmenteni a boldog emlékeket, amíg még vannak…

Bea_Könyvutca P>!

Még félóra, és besötétedik, ám e pillanatban mindkét ház a nappal és az éjszaka között rekedt, egy olyan pillanatban, amikor mindennek elmosódnak a körvonalai, és bármi megtörténhet. Galen több verset is írt az alkonyról, és Hannah is gyakran járja az erdőt a fényképezőgépével a napnak ebben az időszakában. A franciák kék órának nevezik, a fotográfusok aranyórának. Félúton a vég és az új kezdet között.

Kókuszka>!

Soha ne kérdezz, ha nem vagy kész meghallgatni a választ.

53. oldal, 4.fejezet

ginandivi>!

De hát létezik olyan egyáltalán, hogy az ember készen áll a szülői szerepre? És ha egyszer felfedezi azt a túláradó örömet és mélységes rettegést, amivel ez jár, vajon képes valaha is lemondani róla?

Kókuszka>!

Az emberek elsiettek mellettük, de ő csak kapaszkodott az anyjába. most, hogy végre kettesben voltak, senki sem mondja majd, hogy Fel a fejjel, mintha a depresszió egy kabát volna, amiből csak úgy kibújik az ember, és felteszi a repülőgép poggyásztartójába. Az apja nem értette meg, hogy nem tud vidám lenni, hogy ez elérhetetlen cél számára. Egyelőre már annak is örült volna, ha egy napja nem sírással ér véget.

146. oldal, 15.fejezet

Sippancs P>!

De a szeretet nem mindig elég. Szerethetsz valakit, de azzal még nem biztos, hogy meg is tudod menteni.