Korea, ​a hajnalpír országa 0 csillagozás

Baráthosi-Balogh Benedek: Korea, a hajnalpír országa

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Magánkiadás, Budapest, 1929
160 oldal

Cheril>!

Ez a kötetkém egy szerény kis útleírás lesz, arról az országról és népről, melyről talán még ma is kevesebbet tud a világ, mint a legsötétebb Afrika lakóiról. Országról, melynek népe most vívja csendes élet-halál harcát a rajta úrrá lett s őt elnyomó japánsággal. A magyar irodalomban eddig alig esett szó a Hajnalpír országáról és népéről s ami esett, abban sem igen sok a köszönet. Gáspár Ferenc a „Negyvenezer mérföld vitorlával és gőzzel" című munkájában ír néhány oldalon keresztül róluk, lefestve ezt a népet a világ legcsunyább és legpiszkosabb népének. Nem kevesebb jóindulattal beszél róluk az a néhány könyv, amelyet az európai irodalomban Koreáról írtak. Hát bizony ezek az írások és munkák a rosszakarat mellett végtelenül felületesek és olyan emberek tollából származnak, akik csak futólag érintették Koreát s még futólagosabban látták derék népét. Nagyrészükről igaz az a gúnyos angol mondás, hogy tanulmányozták a népet és az országot addig és azalatt, amig hajójuk a kikötőben szenet vett fel. Én magam sem vindikálom magamnak azt, hogy nagy alapossággal tanulmányoztam volna a koreaiakat.