Az ​igazság nyomában (Igazság 1.) 442 csillagozás

Baráth Viktória: Az igazság nyomában Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Perzselő ​hangulat a tárgyalóteremben
Hannah Jones, a harmincas évei közepén járó fiatal nő a miami ügyészségen dolgozik. Egy múltbéli botlása miatt a főnöke csak gyakornoki feladatokat bíz rá, ám amikor a férfi lányát megerőszakolják, Hannah kap egy lehetőséget, hogy ügyészként vehessen részt a vád képviseletében. Hajtja a bizonyítási vágy, és vissza akarja szerezni régi pozícióját, ezért vállalja a feladatot. Csak a karrierjével akar foglalkozni, mert tudja, ezúttal nem hibázhat. Az elhatározásnak azonban keresztbe tesz Max, a jóképű szomszédfiú, aki randira hívja Hannah-t. Látszólag minden tökéletesen alakul, az ügy jól halad, a bizonyítékok egyértelműek, és Max-szel is egyre közelebb kerülnek egymáshoz. Azonban a lány lassan rádöbben, hogy semmi és senki sem az, aminek látszik…
Mennyire homályosítják el az ítélőképességünket a személyes érzelmeink? Elfeledtetheti a perzselő szenvedély a hazugságokat? Képesek vagyunk feladni saját elveinket egy magasabb cél… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2019

Hannah Jones · Jason M. Wilburn · Elliot

Baráth Viktória: Az igazság nyomában

❤❤ Imádom, imádom. ❤❤ Csodálatos, pörgős, intenzív, izgalmas, szenvedélyes, érzelmes, tele feszültséggel, és fordulatokkal. Egy kész érzelmi hullámvasút, ami teljesen elvarázsolt. :-) Már az első oldaltól a végéig magával sodort a sztori. Imádtam Jason és Hannah közti kibontakozó kapcsolatot, és a feszültséget. Lélegzetelállító pasi Jason, teljesen beleszerettem, ő is egy álompasi lett számomra. :-) Hannaht is nagyon megszerettem, aranyos csajszi, bátor, és határozott, hogy mit akar az életben elérni. Elliott is jó pofa volt, én őt is megkedveltem. :-) Teljesen más történet, mint az eddigiek, de ez is nagyon jó lett. :-) Baráth Viktória nagyon tud valamit az biztos, mert elérte nálam, hogy imádjam ezt a könyvet is, és már alig várom, hogy meglegyen a második része is, és elolvashassam. Ő az a magyar írónő, akit nagyon, de nagyon csodálok és imádom, ahogy a romantikát a feszültséggel, az érzékiséggel és fordulatokkal olyan jól összekeveri, hogy azt csak imádni, és csak imádni lehet. :-) ❤ Tuti, hogy újraolvasós lesz ez is. :-) ❤ Mindenkinek csak ajánlani tudom, megéri elolvasni. :-)

Szöszmösz_Gorkie P>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Újabb Baráth Viki könyv, újabb 5 csillag. Nem is kérdés. A tánc, a maffia és Róma után, ezúttal az ügyvészek, bírósági ügyek világába kalauzol minket.
Nem tudom, hogy csinálja, de bármit ír Viki, mindet imádom. Azonnal beszippant és addig olvasom, amíg van.
Hannah egy múltbeli hibája miatt íróasztal mögé kényszerül, majd hosszú idő után egy olyan lehetőséget kap, amire nagyon régóta vágyott. A szakterülete sem átlagos, csak bizonyos ügyekben képviselte a vádat. Eleinte egy karrierista, sikerorientált nőt ismerünk meg a személyében, aki senkit sem enged közel magához, a munka az élete, de végül megismerjük a múltját, hogy miért olyan, amilyen és egy remek jellemfejlődésen megy keresztül.
Bevallom, Jasonnel bajban vagyok. Nem mondhatnám, hogy kifejezetten a szívem csücske lenne, de kétségtelen, hogy nagyon érdekes karakter. Nehéz kiigazoni a tettein, olyan jó lenne egy kicsit belelátni a gondolataiba.
A történetet imádtam akár Hannah és Jason kapcsolatáról, akár az ügyről volt szó. Viki szépen felépítette a nyomozást, olyan csavarokkal a végén, hogy csak kamilláztam.
A folytatás már itt van a polcomon, de az az érzésem, hogy nagyon nehéz lesz kivárni a befejező részt. :)

Álomgyár, Budapest, 2018
Nikolett0907 P>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

„Mert bármit mondhatnak rám, azt az egyet nem, hogy nem vagyok elég kitartó.”

A fenti idézet rám is igaz, főleg ami az olvasásaimat illeti. Most is úgy érzem, hogy csak azért olvastam végig ezt a történetet, mert nem szeretek félbehagyni könyvet. Azt is elismerem, hogy olvasási válságom van @Tarja_Kauppinen regénye után, mivel azt egymás után négyszer olvastam. Azóta szenvedek és keresem azt a kötetet, amelyik kirángat ebből a veremből. Sajnos nem ez a mű volt az.

Mivel a jog számomra nem ismeretlen terep, nagyon megörültem, hogy egy „kényelmes”, ismerős közegről olvashatok és talán még jól is szórakozom. Nos az előbbiről annyi volt igaz, hogy némiképpen „valósághűen” lett megírva az események sora, de nagyon el lett idealizálva. Az utóbbiról pedig annyit, hogy nem izgultam, hanem untam.

Hannah karaktere nem volt szerethető a számomra, egy önző, a végletekig „zárt” gondolkodású ember, aki még ráadásul ösztönlény is. A kezdeti pozíciója nagyon is megfelelő lett volna számára a kötet végéig, mivel nagyjából csak ezeknek a feladatoknak az ellátására alkalmas.

A nagy „lelepleződés” pedig vicces volt, nem pedig döbbenetes.

Egyedül az alaptörténet miatt értékelem három csillagra, mert az összes többi sallang volt a javából. És, azt még el kell, hogy ismerjem, az alkotó nagyon gördülékeny és olvasható stílussal ír. Az biztos, hogy még fogok olvasni az írónő tollából, és nem fogok ítélkezni, mert elsőre nem tetszett, amit kézbe vettem tőle. Kár érte.

A regényt utazókönyvként kaptam, amit szeretnék itt is megköszönni!

Álomgyár, Budapest, 2018
Milli88 P>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Valószínűleg én vagyok az egyetlen, akinek ez a könyv most annyira nem jött be. Hiába @Baráth_Viktória, az író szinte garancia a jó könyvre. Most ez nekem kicsit fáradtnak tűnt.

Egy-két kivétellel mindenkinél azt olvastam, hogy Hannah micsoda szuper karakter. Hát szerintem messze nem az. Sokszor legszívesebben meg tudtam volna rázni. Jason karaktere már inkább volt szimpatikus. Nem köntörfalazott, nem árult zsákbamacskát. Azért ő sem lett kedvenc, de egy fokkal jobb volt, mint Hannah.
A könyv elején nem nagyon történt semmi izgalmas. Jó, megismerkedtünk Max karakterével, spoiler. Valamiért ez miatt spoiler.
A könyv utolsó 15%-a tartogatott egy kis izgalmat, a legutolsó mondat pedig Vikihez méltó fejtöréssel zárja a könyvet spoiler. Szerencsére nem kell várnom a folytatásra, mert már fent van a polcomon. Kíváncsian várom, hogy a második rész jobban elnyeri-e a tetszésem.

Összességében sajnálom, hogy ez a rész nem tetszett, de még van hátra két rész a sorozatból, amik még megnyerhetnek maguknak. :)

Infierno>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Az Egy év Rómában után késztetést éreztem, hogy az írónő további köteteit is elolvassam. Így erre a könyvre esett a választásom.
A romantika és a krimi is közel áll hozzám, így kellemes kikapcsolódást nyújtott. Minden egyes oldallal egyre jobban szerettem a sztorit.
Nincs fölösleges időhúzás, rögtön belecsap az írónő már a legelején, ami tetszett nekem. A szereplők közül nem sikerült mindenkinek belopnia magát a szívembe, különösképpen Maxnek nem. Túl visszahúzódó, túl aranyos, túl semmilyen. Hannah pedig néhol elég idegesítő, ahogy kiáll az elveiért, aztán mégis az ellenkezőjét teszi. Na de Jason! Ő már más tészta. Ő az a karakter, akit én nagyon is kedvelek. Fellengzős, nagyképű, igazi jó pasi.
De hogy a történetről se feledkezzünk meg, így meg kell említenem, hogy zseniális volt. El se tudom képzelni, mennyi kutatómunkát igényelt. Mindig történik valami, ami teljesen más szemszögbe helyezi az ügyeket. Mikor úgy éreznéd, hogy kiderült az igazság, mindig történik valami, ami felforgatja a dolgok menetét. Meglepetésekből volt bőven.
Hannaht igazából nem mindig értettem. Határozottan akarja kezelni az ügyeit, de a végén mégis pont az ellenkezőjét teszi. Ez mind a munka, mind a pasik terén is jellemző. Néha olyan volt, mint egy hormonzavaros tinilány. És naiv, nagyon naiv.
De az egész történet tetszett, nagyon is. Végig fenntartotta az érdeklődésem. És már csak Jason miatt is megérte.

Regina_Elek>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Az első az igazság. Na de kinek van igaza?

Az igazságszolgáltatás világában, a vádlói oldal perspektívájából vizsgálhatjuk meg a büntetőeljárás eseményeit. A tárgyalás menete – bár apró hibákkal – de szépen volt levezetve. Amit sajnálok, hogy nem a Magyarországon működő jogrendszert mutatta be az írónő, bár kétség kívül kevésbé lett volna ilyen szórakoztató. A történet sajátos abban, hogy nem a nyomozás vagy a védelem szemszögén keresztül figyeljük a történéseket, amit már számtalan olvasmányban láthattunk, itt a bűnösség megállapítása a tét. Azonban amikor elhagyjuk a tárgyalótermet, és kilépünk a külvilágba egy drámai körhintába csöppenünk, ami bár forog, de nem halad.

A szereplők túlságosan egyszerűek voltak, kiemelve Hannah-t, aki mindvégig naiv és gyerekes volt, és maga a történet is túl kiszámítható volt. A cselekmény egyes részleteivel pedig egyáltalán nem vagyok kibékülve. Kezdve a szomszéd fiúval, a sorozatos céltalan flörtölgetésekkel csakhogy féltékennyé tegyem a másikat, és persze Greg taktikájával. spoiler.

Sajnálatos módon többet vártam ettől a könyvtől.

gabona P>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Akár el is kezdhetnék viccelődni azzal, mennyire nem a zsánerembe tartozó könyvekkel operál és milyen szinten kívül esik az érdeklődési körömön az Álomgyár, mégis apránként sikerült tábort vernie az elmémben, sajnos közel sem vagyok olyan hangulatban ezt az olvasást követően, hogy humorizáljak. Igazából a közeli terveim között egyáltalán nem, de még a mindenkori radaromon sem szerepelt Baráth Viktória – és ha érem, biztosan megemlítem neki, miket halasztottam el miatta –, csak hát a jövő héten az ünnepi Könyvhét alkalmából ellátogat a városunkba, ezért egy kicsit szerettem volna felzárkózni vele kapcsolatban és teljesen véletlenszerű módon erre a sorozatindítóra esett a választásom.

Előzetesen halvány fogalmam sem volt azt illetően, mit várhatok, csak annyit tudtam, hogy mostanra már tényleg semmilyen hatást nem gyakorolnak rám az ilyen könyvek. Aztán persze tévedtem, mert annyira felhúzott, hogy az olvasás befejeztével el is raktam, jó messzire. Egy pillanatig sem állítanám, hogy rosszul lenne megírva – talán ez az egyetlen jó pont, amit felróhatok neki. Egyes kolléganőivel ellentétben tud normálisan fogalmazni, kerek egész mondatokat alkotni, ráadásul a karakterrajzoló képessége is kifejezetten erős, a sztori egy merő rettenet. Először is: nincs felépítve, csak egyből a dolgok közepébe ugrunk – anélkül, hogy tudnánk, ki kicsoda és egyáltalán miért is van itt –, a cselekmény teljesen véletlenszerű módon fejlődik és gyorsabban váltakoznak a hangulatok-események, mint Lakatos Márk külseje. Ráadásul tipikusan a ha az egyiket olvastad, meg is volt mindegyik jellegű sablonsztori, aminek a huszonkilencedik oldaláig elérve lazán felvázolható lehet a befejezésig.

A szereplők közül egyiket sem sikerült megkedvelnem (nem mintha lehetőségük vagy okuk lett volna minderre, egyébként), tekintve, hogy hangulat- (és személyiség)váltás terén még egy kaméleont is leköröznek, ráadásul hiába papíron mozgatott, fiktív karakterek, minden egyes jellemvonásuk és tettük a lehető legtávolabb áll tőlem és folyamatosan csak taszít. Ellenben ez a regény sem lenne rossz filmalapanyag, mert a bármilyen, délutáni idősávos, b-kategóriás nyomozós amerikai sorozat kliséket tökéletesen hozza – ugye ezek azok a filmek, amikben hiába mészárolnak halálra vagy robbantanak fel egy komplett kisvárosnyi embert, ők nem halnak meg, csak nagyon bibisek lesznek…

Persze nem Viki hibája, hogy ez a papírhalom bűnrossz – ahogyan a kifejezés kapcsolódása is –, ő csak az elvárásoknak és a kiadó nevéből eredő igényeknek felelt meg az Ügyész Barbie-sorozattal. (Ha film lenne, játszhatná Reese Witherspoon, ééérteeed…) A sztorival alapvetően semmi gond nem volt – kivéve, hogy engem nagyon fel tud kavarni mindenféle erőszak emlegetése, a nemié pedig különösen –, logikai bukfencektől is mentes, csak sajnos inkább a hirtelen (és céltalan) erotika felé billen a patikamérleg nyelve, nem pedig az építgetés irányába. (Ez is mindig kiakaszt. Nem beszélve arról, ha spoiler Az egyetlen szerencse, hogy a későbbi folytatás ellenére (ami nem fog érdekelni, mert már ez is taszít rendesen) szépen el lett varrva a történet, bár az igazán helytálló befejezés egy hatalmas vége-felirat lett volna, nem pedig a következő két rész színes-szagos reklámja. Minden negatív megnyilvánulásom – és az Életrevalók aromái ellenére azért kíváncsi leszek a szerző Egymás szemében című történetére is, mert úgy érzem, ennyi alapján még korai lenne kerek véleményt alkotni egy íróról.

Álomgyár, Budapest, 2020
Ferger_Jolcsi P>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

A könyv vegyes érzelmeket váltott ki belőlem. Az elején Hannah hisztijei, amiket belső monológként olvashattunk, nagyon idegesítettek, sajnáltatta magát, hogy szegénykének milyen rosszul megy a sora, meg hogy mindenki bántja, neki nincs senkije… Aztán végülis jött Max, akit elsőre sikerült megkedvelnem, nagyon aranyos volt Hannah-val spoiler A tárgyalás része tökre tetszett, nagyon izgalmas volt olvasni, ahogy újabb és újabb bizonyíték kerül elő és teljesen megváltoztatja a dolgok menetét, de mind Hannah, mind pedig Jason nagyon jól viselte a nyomást, igazi ügyvédnek való karakterek. spoiler
Összességében tetszett, Hannah hisztijét leszámítva, ha ez nem lett volna, akkor megkapta volna az 5 csillagot is tőlem. A függővége pedig durva lett, pedig már reménykedtem benne, hogy minden szépen rendeződött, aztán az utolsó két oldalon teljesen bizonytalanná váltak a dolgok. Remélem, hogy hamar olvashatom majd a folytatást, kíváncsi vagyok, mi lesz ennek a történetnek a vége.

gabiica P>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

Érdekes és kifejezetten jó történetszálba kezdett bele Baráth Viktória. Engem megnyert, nehezen tudtam letenni a könyvet, tudni akartam, hogyan zajlanak majd az események.
Bár már az elején rájöttem az egyik fordulatra spoiler, de ez egyáltalán nem hagyott bennem semmiféle rossz érzést, noha szeretem, ha egy történet úgy van megírva, hogy nem jössz rá, mi zajlik a háttérben.
Nagyon örültem Hannah karakterfejlődésének, ahogy visszatér belé az élet és erőteljes, magabiztos nő válik belőle.
Izgalmas volt, nagyon akartam tudni, mi lesz a vége és most már azt is nagyon akarom tudni, mi történik a folytatásban…

Lillsz>!
Baráth Viktória: Az igazság nyomában

"Kicsit zötyögősen indult a kapcsolatom a könyvvel, ugyanis az olvasás kezdete körül kapott el az őrült sorozatmániám és valljuk be, ha valami nagyon fantasztikusat nézel (Game of Thrones, YOU, Glee, Chilling Adventures of Sabrina stb.), akkor elég nehéz olvasni, legyen szó bármilyen műről. Hál' Istennek hamar belebolondultam a könyvbe és a kezdeti lajhártempóm átváltott Forma1-be, egy éjszaka alatt daráltam le a maradék 300 oldalt.
Hannah Jones a főszereplőnk ügyészként dolgozik a múltbéli hibájának köszönhetően egy kissé leminősített pozícióban. Főterülete védeni azokat a nőket, akiket valami nemi erőszak ért. Hatalmas botrány tör ki, mikor kiderül, hogy Michelle Benett-et megerőszakolta a rocksztár férje és Hannah hatalmas késztetést érez, hogy segítsen neki, de már régóta nem kap kiemelkedő ügyeket, abban pedig főleg nem reménykedhet, hogy az államügyész lányát védhesse. De egy beszélgetés folytán mégis megtörténik, amit soha nem gondolt volna, ő képviselheti Michelle-t a bíróságon.
Ha tehetném tíz csillagot adnék rá, vagy még annál is többet. Elvarázsolt, magával ragadott és rabul ejtett! Tűkön ülve várom a trilógia folytatását, mondanom sem kell, hogy imádtam! Viki könyveinél mindig a legújabb a legkedvencebb! <3" 5/5*
Bővebben: https://lillszinbookland.blogspot.com/2019/01/barath-vi…

Törpillaa P>!

Vannak olyan barátságok, amik kiállják a próbákat.

Törpillaa P>!

Mostantól nem hallgathatok senkire. Csak én leszek, egyedül, és senkinek sem hagyom, hogy az utamba álljon.

BarbyMalik0112 P>!

Lépésről lépésre haladok a célom felé, és nincs senki és semmi, ami megállíthatna ebben.

Az élet mindig képes még egy utolsót belénk rúgni, amikor már rég a földön fekszünk.

Törpillaa P>!

Jól akarom magam érezni, szórakozni akarok.

Anarchia_Könyvblog>!

Úgy tűnik, hogy a múltam és a jelenem most újra összecsap, nekem pedig meg kell mindkettővel küzdenem.

Törpillaa P>!

Mostantól csakis a pozitív gondolatokat fogom erősíteni, hátha az élet egyéb területein is ekkora mázlim lesz.

BarbyMalik0112 P>!

Boldogulni fogok egyedül. Boldogulnom kell egyedül, mert senki másra nem számíthatok.

Igazság sorozat · Összehasonlítás