71. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

A ​jófiú (A főnök) (Igazság) 126 csillagozás

Baráth Viktória: A jófiú Baráth Viktória: A jófiú

A főnök című regényből megismert Oliver Jones ügynök története, amelyben feltűnik az Igazság-trilógia főszereplője, Hannah Jones.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2018

MissFortune>!
Baráth Viktória: A jófiú

Oliver számomra elég semleges karakter maradt A főnök sorozatban, leginkább sajnálni tudtam. Jó volt ez a rész, mert kicsit nagyobb betekintést engedett az ő gondolataiba, illetve csinált egy kis kedvet az Igazság sorozathoz. Mindenképp olvasni fogom.

Szöszmösz_Gorkie P>!
Baráth Viktória: A jófiú

Aztamindenit! Ne már, hihetetlen! Zseniális húzás az írónőtől. Nem is írok többet, olvassátok! :D

Milli88 P>!
Baráth Viktória: A jófiú

Azt a nem jóját. xD Micsoda összefonódások vannak itt kérem szépen. Ahogy az lenni szokott Viki írásainál mindig kevés, bár azért itt is csurran-cseppen 1-2 infó. Még jó, hogy az első rész a polcomon van. :) Hajró Mr. Jófiú. :P

Olyan jó volt visszazökkenni Baráth Viki világába. <3
Alig várom Az igazság nyomában folytatását, remélem ott többet kapunk Oliverből. Ez a novella nagyon tetszett róla. Az pedig különösen, hogy felbukkant Ana, sőt, Hannah is. :*

pinkprincessreads>!

Kapocs.

Talán ezzel a szóval tudnám legeslegjobban jellemezni ezt a novellát, hisz átmenetet képez a Főnök és az Igazság sorozat között Oliver személyével.
Őszintén, ilyen bravúros átkötéssel még sohasem találkoztam. E kis szösszenet által betekintést nyerhetünk végre Oliver gondolataiba, érzéseibe és lelkébe. Első körben megtudhatjuk miért választotta e nemes pályát. Ezt követően, hogy milyen érzéseket vált ki belőle Ana és végül pedig, hogy milyen szálak is kötik őt Hannahhoz.
Én alapvetően Ryan párti vagyok, és ezáltal mindig azt akartam, bár elnyelné a föld Olivert, viszont most, hogy az ő szemével láthatom a történetet, végre megértettem mit miért is tett valójában.
Ha olvastad bármelyik Baráth Viktória sorozatot, akkor ez a novella kötelező olvasmány számodra, attól független is, ha nem Oliver volt a kedvenc szereplőd a sorozatban.

luthienlovemagic IP>!
Baráth Viktória: A jófiú

A főnök nagy napja című novellát olvastam eddig az írónőtől, és nagyon megtetszett az, ahogyan ír. A stílussal itt sem volt bajom, mert ez a húsz oldalas szösszenet is olvastatta magát. A szereplők, az alapszituáció és a történet alakulása is felkeltették az érdeklődésemet, szívesen megtudnám, hogy mi lett a szereplőkkel, hogy folytatódik a történetük. Jó lett volna, ha kerek egész a történet, de sajnos nem volt így. Nagy hiányérzetet hagyott maga után, amit azért sajnálok, mert a szerző élvezhetően ír, de érzésem szerint ez a novella most nem állt össze.

Több mindennel volt problémám. Az egyikre fentebb már utaltam: hiányosnak éreztem. Pontosabban egy bevezető kedvcsinálónak, ami nincs befejezve, nem zárul le ennek a történetnek az íve, hanem félbe marad. Ezáltal nem egy rendes novella, hanem egy töredék. Értem én, hogy összekötő novella a két sorozata/világa között, de ennek ellenére is lehetett volna lezárt. Több oldalt elbírt volna a történet. Emellett az is érződött néhol, hogy kapkodott a szerző. Voltak részek, amiken átrobogott, és jobban kifejthette volna, de olyanok is, ahol túl sokat elidőzött anélkül, hogy igazán történt volna valami.

Bővebben:

Beszterczei_Erika P>!
Baráth Viktória: A jófiú

Az egyik kedvenc karakterem volt Oliver. A novellát a két könyv között olvastam és az állam is leesett, hogy Ő és Ana. @Baráth_Viktória ezzel teljesen megleptél.

Zso89 P>!
Baráth Viktória: A jófiú

Nem olvastam még az íronőtől,igazából egy kihívás miatt akadt a kezembe a novella,de bevallom felkeltette az érdeklődésemet hogy pontosan milyen gondokkal kell megküzdenie a párosunknak,és hogy milyen út áll mögöttük és persze előttük…
Tudom hogy nem a legjobb „végén” fogtam hozzá az olvasáshoz dehát ez van,így legalább még érdekesebb a dolog… :)

B_Viki23>!
Baráth Viktória: A jófiú

Hogy én ezt mennyire tudtam :D
Ez az utalás.. Kell, hogy visszatérjen Ő! ❤☺

Dorina_S>!

Elszakadt az egyetlen szál, ami oda kötötte, az olló pedig az én kezemben volt.

Dorina_S>!

Vannak olyan dolgok, amelyek még a legbecstelenebb emberek számára is szentek.

Nikike_k P>!

Világéletemben én voltam a jófiú.

Nikike_k P>!

Tisztában vagyok vele, hogy ez nem mehet így tovább, mert előbb vagy utóbb minden titokra fény derül.

Dorina_S>!

Világéletemben én voltam a jófiú, most mégis olyan kutyaszorítóba keveredtem, amiből ép bőrrel lehetetlen kimászni.

BarbyMalik0112 P>!

Annak szenteltem az életem, hogy kiálljak azokért, akik nem elég erősek ahhoz, hogy megvédjék saját magukat.

Pandalány P>!

Rosszfiúk mindig is voltak és lesznek, és nagy valószínűséggel ők lesznek azok, akik a végén győztesként kerülnek ki.

Pandalány P>!

Érzem, hogy ez a vonzalom még nagy bajt hoz a fejemre(…)