49. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

A ​főnök nagy napja (A főnök 0,5) 112 csillagozás

Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Valóban ​te irányítod a saját életedet?

Ana Moreno békés életet él Albuquerque legtehetősebbek által lakott negyedében. Mindene megvan, amiről egy nő álmodhat: csodás ház, személyzet és egy milliomos vőlegény, akivel boldogan tervezgetik a jövőjüket. A rózsaszín álomvilágnak azonban vége szakad, mikor egy este ismeretlenek elrabolják Anát. A lány ekkor döbben rá arra, hogy az élete mégsem volt olyan fényes és csillogó, mint ahogy azt gondolta. Fogvatartója válaszút elé állítja: ha életben akar maradni, meg kell tanulnia alkalmazkodni ahhoz a kegyetlen világhoz, amibe került. A titkok és csalódások hálójában őrlődve azonban arra még ő sem számít, hogy a bosszúvágy egy teljesen új emberré fogja átváltoztatni.
Hol a határ jó és rossz között? Mire lehet képes az ember, ha a bosszú hajtja?
Vajon létezhetnek valódi érzelmek egy kegyetlen világban, vagy csak az érdek vezérli a tetteinket?

Baráth Viktória, az AranyKönyvre jelölt Első tánc című nagy sikerű könyv… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2020

Ryan Walsh

Gorkie P>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Ryan Walsh. Még több Ryant kérek!
Pont így képzeltem el őt, a stílus tökéletesen passzolt rá.
Imádtam ezt a kis szösszenetet! Világosabbá tette számomra, A főnök elején történeteket. Ki lehet hagyni a novellát, de nem érdemes. :)

vikcs>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Annyira jó volt egy kicsit visszatérni a „főnökhöz”, úgy hiányzott ez a világ. Miután elolvastam egy Baráth Viktória könyvet, egyszerre vagyok boldog, amiért olvashattam és egyben üres is, amiért vége van a történetnek.
Olyan erős karaktereket képes megalkotni, amelyek beleégnek a szívünkbe, és soha többé nem távoznak el belőlünk. Ezért is volt szívmelengető, amiért kicsit újra belebújhattunk a mi Ryanünk bőrébe, megismerhettük mélyebben, valamint azt, hogy a kemény külső mögött igenis egy érző szív lakik!
Sajnos, mire belemelegedtem addigra vége is lett, de hát ilyenek ezek a kis novellák :) Köszönöm ismételten az élményt ♥

MissFortune>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Nagyon szúrta a szememet már a kindlemen ez a kis könyv. Így hát belevágtam.
Nem vártam tőle nagy durranást, hiszen mégiscsak elég rövid. Azonban tetszett Baráth Viktória stílusa, nagyon jól használja a szavakat.
Még ha a főszereplőt annyira nem is sikerült megkedvelnem, csinált szimpatikus dolgokat. Biztosan bele fogok vágni a sorozat többi részébe is.

Pandalány P>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Teljesen mindegy, hogy Viki regényt ír, vagy novellát, a stílusa egyedi és sohasem unalmas.❤ Imádtam kicsit visszatekinteni A főnök előtti időre, amikor Ryan még nem ismerte Anát. Olyan jó volt olvasni, természetesen tudtam volna még tovább.
A stílus, a történet abszolút illik a regényhez és hamisítatlan előzménynovella.
Köszönöm ismét az élményt!

Lillsz P>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Még-még! Tudom, hogy ott a főnök, de egyszerűen nem elég, csak még egy oldal lenne, és még egy! Függője vagyok a történetnek!
Imádtam! Ryan álmaim palija és ez a novella mégjobban megerősíti azt, amit eddig is tudtam, hogy Ő egy csodálatos ember! :') Baráth Viktória pedig egy csodálatos írónő! Köszönöm, hogy olvashattam! 5/5*

Ferger_Jolcsi P>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Ez a kis novella még az első résznél is jobban tetszett, szerintem sokkal összeszedettebb lett. A stílusban is érezhető a fejlődés. Nagyon örülök, hogy olvashattam, és hogy a második rész megvásárlásához járt ajándékba, mert tényleg megérte elolvasni, számomra adott egy olyan lényeges pluszt Ryan szerepéhez, amit nem is gondoltam volna, hogy ott rejtőzik a komor álca mögött. Alig várom, hogy olvashassam a Főnök 2-t is.

Milli88 P>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Imádtam A Főnököt, ez a kis szösszenet pedig legalább annyira tetszett, mint maga a könyv.
Óh, Ryan Walsh! *-* Rick továbbra is egy nagy maci a szememben. :)
Tökéletes!

Baráth Viktória: A főnök nagy napja

El sem tudom mondani, milyen boldogság ért, amikor kiderült, hogy én nyertem meg ennek a novellának az egyik példányát az írónő zárt csoportjában zajló nyereményjáték keretében. Alig vártam, hogy megérkezzen hozzám, és gyorsan bele is merüljek. Nem is csalódtam, igaz, hogy csak 24 oldalon élvezhettem Ryant, de mindent megért. :D

A főnök című regényt rettentően imádtam, ez volt az első regény az írónőtől, amit olvastam, és össze is facsarta a szívemet vele, de ez a novella valamit gyógyított a sebeket. Hát ledöbbentem…ismét, kaptunk sok érdekes, és új információt a történet előzményét tekintve. Ryan karaktere rendkívül összetett, ez most is kiderült és persze, megkaptuk a nagy hatalmú drogdílert is, aki könyörület nélkül irányít, de belül….a lelke mélyén több jóság van benne, mint a legtöbb emberben. Imádtam…tudom elcsépelt mondat…de akkor is imádtam minden sorát, olyan jó volt ismét visszacsöppenni a „Főnök” világába. Remélem egyszer olvashatjuk majd a folytatást is! :)

Nagyon szépen köszönöm az írónőnek a nyereményt, a névre szóló dedikálást, és a gyönyörű könyvjelzőt. :)

B_Viki23 P>!

Nem is kérdés, 5 csillag. ❤
Még mindig imádlak Ryan… ❤
Ennek a novellának csupán egyetlen egy hibája van, még pedig az, hogy nagyon rövid.. ;)
Kell még Ryan… MOST :)

luthienlovemagic IP>!
Baráth Viktória: A főnök nagy napja

Már régóta terveztem, hogy olvasok Baráth Viktóriától, de eddig még nem jutottam el addig, hogy meg is valósítsam. Egészen mostanáig. A főnök nagy napja pont jókor került a kezembe, mert most pont egy ilyen rövid történetre vágytam, ami gyorsan elolvasható, és nem sokat kell rajta gondolkodni.

Amit rögtön leszűrtem az első pár oldal után, hogy a szerző kellemes, olvasmányos stílusban ír. Választékos, letisztult a megfogalmazás, biztos kézzel vezeti végig az olvasót a történeten. Ezáltal teljes ívet fut be a novella, noha függővéges, de jó a horog a végén, emellett viszonylag önállóan is érthető a novella. Megfelelő csalétek volt a történet folytatásához, legalábbis nekem felkeltette az érdeklődésemet a szerző A főnök című könyve iránt. Ha alkalmam lesz rá valamikor, bele fogok pillantani abba is.

Bővebben:

Ana_blogger>!

Egy vadászt sem izgat fel, ha a préda önként összeesik a lábai előtt.

Dorina_S>!

Egy üzlet sem működik, ha nincs meg a kellő bizalom és tisztelet a másik iránt.

Kapcsolódó szócikkek: bizalom · tisztelet
janee P>!

A szobámból kilépve egyből Rick látványa fogadott. Elkeserítő volt, hogy nem egy csini szőke az első, akit ébredés után megpillantok, hanem egy százötven kilós, borostás izomagy.

janee P>!

– Azt hiszem, el kell vele beszélgetnem – sziszegtem dühösen.
– Majd én – vágta rá Rick.
Fél szemmel rápillantottam.
– Igazad van, te sokkal kommunikatívabb vagy mint én.

Dorina_S>!

Egy nővel sem voltam hajlandó vitatkozni, mert mindegyikük feldühített a naivitásával és ostobaságával.

Dorina_S>!

Minden célomat elértem, amit kitűztem magam elé, és ebben senki sem hátráltatott.

A főnök sorozat · Összehasonlítás