Szinkron 7 csillagozás

Baráth Katalin: Szinkron

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2012

ISBN: 9789630849104

Baráth Katalin: Szinkron

Van közöttük gyenge, de erre számítottam is. Viszont a mesék nagyon tetszettek, A szatírák nagyon megfelelőek voltak, a Dávid Veron meg – nos, az Dávid Veron.

Brigi007>!
Baráth Katalin: Szinkron

Nem vártam túl sokat ettől a könyvtől, ezért nagyon meglepődtem az elején. A történetek sokkal jobban lekötöttek és sokkal érdekesebbnek találtam őket, mint gondoltam. Az írónőnek nagyon jó stílusa van, így biztosan fogok még tőle olvasni, ezt ennek a kötetnek az elején eldöntöttem már.
Ugyanakkor az is igaz, amit sokan írnak, hogy ez a gyűjtemény nagyon vegyes, sokféle dolog van benne, a szerző különböző korszakaiból, így vannak sokkal gyengébb írások is az átlagnál. Egy történet volt, amit egyszerűen képtelen voltam végigolvasni, annyira idegesített az elbeszélőstílusa. És igen, sajnos voltak olyanok is, amik nagyon untattak, de az eleje nagyon meggyőző a könyvnek, a végére fárad meg leginkább.

Leoni I>!
Baráth Katalin: Szinkron

Jééé, hogy ebben én is benne vagyok! :D Meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen előferdülhet.
Zomb Izsákon masszív röhögőgörcsöt kaptam. Jó kis gyűjtemény ez.
Tetszik, hogy minden novella önálló történet, nincsenek elvarratlan szálak, így ha naponta ötször is csak 5-10 percem van előkapni, akkor sem stresszel agyon, hogy nem tudom folytatni. Pont ilyen futkosós időszakra való.

Baráth Katalin: Szinkron

Nagyon hullámzó írások, érezhetően a szárnypróbálgatások közül válogatta össze a kötetet. Szerintem olyan is van benne, amelyikért kár volt beletenni, de biztos, hogy agy nagyon sokszínű, írni tudó ember kísérletezései. Benne van a lehetőség, amit aztán a Dávid Veron-történetekben kibonthatott az írónő, ezeknek a jeleknek a keresése adta a kis kötet olvasásának örömét.

geucsa>!
Baráth Katalin: Szinkron

Meglepően jól sikerült kis gyűjtemény. Sajnos a Zsengék tényleg nem annyira jó, ahogy a szerző is ígérte. :-/

Habók P>!

A régiek úgy tartották, Goldineát egy halász alapította, aki egy vihartól elsodorva rábukkant a körte forma félszigetre, és körülötte a soha nem látott, soha még ki nem fogott csodahalakra.
A város iskoláinak szigorú professzorai azonban mélyen hallgattak az egyszerű halászemberről, ám annál többet fecsegtek az Arany Hableány legendájáról, amit a halász utódai ötlöttek ki, hogy méltóbb történelmet illesszenek az egyre szélesebb és fényűzőbb sugárutakhoz, a kocsikba fogott hollófekete karéloszi lovakhoz, amelyeknek futásában az utca tokásra-pocakosra hízott népe meg-megtorpanva gyönyörködött…

Kalózok Goldineában

Habók P>!

Goldineában nem volt szokás sírokkal telepúpozni a temetőt, mert a halottak hamvait mind a tengerbe szórták. Emlékükre egy-egy versfát ültettek, és ha szólni akartak néhány szót az eltávozott rokonhoz vagy baráthoz, az ő versfájához zarándokoltak ki a városból. A versfát persze nem a csúnyasága miatt választották temetői növénynek, mert hogy otromba volt, az kétségtelen, hanem azért, mert a versfa minden könnycseppre egy-egy verssort énekelt. Halottak napján gyönyörű kórusban zengtek az ágak, de a halgazdaságra és kincsesládájukra ügyelő goldinok nemigen hatódtak meg a világon páratlan szépségű versfa-daltól. Siettek vissza az ügyeiket intézni, csak néhány öregasszonyt hagytak hátra, hogy néhány aranyért cserébe sírdogáljanak még egy-két órát, mert a szokások megkívánták.

Vizorka és Zomb Izsák

alaurent P>!

Megkérdeztem Polától, aki addig az én gyönyörködésemben gyönyörködött, hogy mi a kép címe. L’assassin menacé, mondta. Hát persze, a cím is zseniális volt.

Az eichstätti remeték meséje

Kapcsolódó szócikkek: L’assassin menacé
alaurent P>!

… mert őrök, jegyezd meg, mindenütt vannak, csak nem mindig arra vigyáznak, ami az igazán értékes;

Percivál a Nyugatvégi Plázában