Ida ​és az aranygyapjú 43 csillagozás

Kalandozás a görög istenekkel
Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú

Utazz ​Idával a görög mitológiába! Egy meglepő találkozás során Hermész, az istenek hírnöke időutazásra hívja, és egy titokzatos feladattal bízza meg Idát, a cserfes és szókimondó tinédzsert. Ida vállalja a kihívást, és minden nehéz helyzetben megállja a helyét. Az izgalmas, sok próbatétellel teli kalandozás során megismerkedik számos istennel és hőssel, de közben ugyanaz a mai kamaszlány marad, aki a parkban mélázott, mikor egyszer csak melléült egy titokzatos idegen… „Kedves, üde, ugyanakkor szellemes, fordulatos, izgalmakban bővelkedő regény. Az ifjú olvasó észre sem veszi, annyira magával ragadja a történet, talán még csettint is: ezek a görög héroszok legalább olyan jófejek, mint a mai szupermenek!” "Örömmel ajánlom Baráth Katalin könyvét, amely méltán nyert a kiadó pályázatán! Áradó képzelettel és sok nyelvi leleménnyel visz el az ókorban, s mi vidáman követjük e kalandozásban. Nagy erénye az írónak, hogy egy mai tizenéves fejével, nyelvével és érzelmeivel ámuldozik, biztos… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

Konkrét Könyvek, Budapest, 2003
160 oldal · ISBN: 9638641649 · Illusztrálta: Erdősi Gábor, Salfay Tibor, Vida László

Uzsonna>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Nagyon jól szórakoztam jómagam is, bár a könyv célközönsége a 12+-os korosztály. Izgalmas, humoros, és közelebb hozza a görög mitológiát az olvasóknak. Nekem is kedvem támadt bővebben utánajárni az aranygyapjú történetének.

Szamღca>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Eredetileg a lányomnak (12 éves) kezdtem felolvasni de meg kell, hogy mondjam, ő nagyon unta és elveszett a nevek sűrűjében. Igy egymagam fejeztem be, nekem viszont kifejezetten tetszett. Sajnos görög mitológia ismereteim nem igazan alaposak így én is kapkodtam a fejem, ennek ellenére egy igazán szórakoztató történet volt és az különösen tetszett, hogy mig tanít is a görög mitológiára mindezt rendkívül szórakoztatóan teszi.
Igazán értékes, kellemes kikapcsolódást nyújtott !

Habók P>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Igen, nagyjából így kell hetedikeseknek tanítani a görög mitológiát. Vékony kis könyvecske, mégis benne van néhány fontos esemény, maga az aranygyapjú megszerzése, alapismeretek a görög istenekről (és félisten gyerekeikről), vagy Heraklész munkái. Szórakoztató információk az akkori hajózásról, görög fegyverekről. Még egy Antigoné-részlet is belefér – hátha nem lesz ismeretlen és unalmas két évvel később. És persze mindez egy időutazás keretében. (A fél csillag levonás a néha – nemcsak a görögök számára – érthetetlen szleng miatt van.

PKatica>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Hogy őszinte legyek, nem voltam valami kedves. Tudom, hogy minden könyv megérdemel egy esélyt, ezt a könyvet mégis félbehagytam. Nem köt le (ez lehet, hogy az én hibám), és a vicceket sem találtam viccesnek, ez is könnyen lehet az én hibám, mert mindenkinek más az ízlése. Tudni kell rólam, hogy a könyveknél van egy elvárásom, általában a Percy Jacksonhoz és A Szent Johanna Gimihez hasonlítom, ez pedig sajnos nem éri el a színvonalat. Tudom, hogy legalább végig kellett volna olvasnom, de sem a stílus, sem pedig maga Ida személyisége nem tetszett. De nem baj, majd megpróbálkozom vele később, és akkor talán idősebb fejjel tetszeni fog a történet, nem lesznek elvárásaim. Sajnálom! :(

Lahara IP>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Percy Jacksont egy csomóan szeretik. Nekik meg kéne ismerniük Idát is, mert ez a könyv is van olyan jó! Ráadásul egy olyan felvezetése van, amivel sok mangában találkoztam, és magam is használtam a leíratlan történeteimben. Végy egy tizenévest a valós világból, és repítsd el egy mitológiai helyszínre! Imádom az efféle történeteket! És jó, mert illusztrációk is vannak benne, csak a borítón néz ki úgy Ida, mint egy fiú ’95-ból, Hermész meg úgy, mint aki túl sok időt töltött a szoláriumban.

bfg3 P>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Ezekben a mai időkben kézenfekvő úgy értékelni ezt a könyvet, hogy a Percy Jackson-történetekhez hasonlítjuk, úgyhogy tudjátok mit? Legyen.
Kezdjük azzal, hogy ez volt előbb, kb. két évvel. Úgyhogy a legkevésbé sem koppintás. Jó pont.
Második jó pont a főszereplő. Szinte pontosan ugyanaz a korosztály, mint a Villámtolvaj – és határozottan szimpatikus figura. Mert az van, hogy amerikai társai az istenek világába kerülve nemegyszer telenyavalyogják a történet elejét azzal, hogy mennyire nem értenek semmit, majd várnak a próféciára és szépen igyekeznek beteljesíteni a sorsukat. Ez a csaj meg fogja magát, visszapofázik egy istennek, majd mikor nincs más választása, arccal előre belemegy a balhéba, feltalálja magát, és a nála erősebbek közt is kivívja a helyét azzal, hogy csinálja, amihez ért.
Apró negatívum számomra a kicsit talán bugyuta nyelvezet, meg a tini főszereplő néha erőltetettnek tűnő stílusa. (Én persze nem vagyok szakértő, sose beszéltem így. Soha. Ugyan már :D)

Niphrendil IP>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Felültem a nosztalgiavonatra. Ez a könyv, egy gyerekkori nagy kedvencem volt.

Maga a könyv kis egyszerű, szórakoztató, tényleg a 11-14 éves korosztálynak íródott, az ő szintjükön, az ő nyelvezetükkel. Könnyen, gyorsan olvasható.

A koncepció és az üzenet is egyszerű és aranyos. Ida, Hermész segítségével visszaidőutazik az ókori Görögországba. Persze a történet végére kiderül, hogy a suli, meg minden, amit tanult nem is olyan haszontalan.

Nekem gyerekként személyesen ez a könyvecske jóval több volt egy egyszerű kis kalandregénynél:

1. A főhős ugyanúgy néz ki, mint amilyen én voltam 14 évesen. A jelleme és az ízlése is megegyezik. Úgy éreztem akkor, hogy ez a könyv én vagyok, rólam, nekem, hozzám szól.

2. Csodálatos grafikák vannak a könyvben. Mai napig a kedvenceim. Annyira szerettem őket, hogy a 4 gimis évem alatt kb havonta kikölcsönöztem, hogy a képeket nézegessem. Emiatt a könyv miatt kezdtem el komolyabban rajzolni.

Felnőttként olvasva talán gyerekesnek tűnhet a könyv stílusa, de bennem annyira erős pozitív nosztalgikus érzéseket ébresztett fel, hogy majdnem megkönnyeztem.

Örülök, hogy sikerült beszereznem. Remélem majd a gyerekeim is kedvelni fogják.

kanga021>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Ilyen formában egy átlagyermek számára is könnyen emészthető a mitológia. Úgy tanulhat belőle, hogy észre sem veszi.

diskgirl>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

Egy 12-13 éves gyereknek szerintem ideális könyv. Rettenetesen leköti az olvasót, hiszen vicces, izgalmas, romantikus és rengeteg kaland van benne! :) És aki elolvassa, önkéntelenül is utána utána néz egy kicsit a görög mitológiának, érdekli, a szereplők kicsodák is pontosan. :) Én biztos odaadom majd a gyerekeimnek! :)

sinnovea>!

Baráth Katalin: Ida és az aranygyapjú Kalandozás a görög istenekkel

ez az örök kedvenc könyvem. ettől kezdve mániákusan megszerettem a görög mitológiát. Aki kicsit is érdeklődik az ókor iránt az olvassa el. nagyon szórakoztató könyv, jó beszólásokkal. És a benne található képek engem magával ragadtak. bármikor kiolvasnám újra

Habók P>!

Kolkhisz utcái ebben a késői órában teljesen elnéptelenedtek. Sehol egy teremtett lélek. Ida komolyan aggódott, hogy még a végén nem tudja teljesíteni küldetését, mert hogyan hallgassa ki a kolkhisziakat,. ha egyszer nem találkozik senkivel?