Tetőn ​/ On the roof 2 csillagozás

Jegyzetek egy városról / Notes about a City
Baranyi Péter: Tetőn / On the roof

Utcán milliók, légi utasként tízezrek tekintenek Budapestre. Szülővárosomnak őszinte, levetkőzött képét a tetők magasságában leltem meg. A felső emeletek felett van az a közeg, ahol részesei maradunk a nyüzsgésnek, ugyanakkor mindez távlatban tárul elénk. Próbálom átadni azt a látványt és meztelen valóságot, melyet a néha díszletként felvonuló utcaképek nem adnak vissza. A tetők magasságában minden forma letisztul, mégis kusza marad, kevés a vakolat, és nincs fényűzés. A hajnalok és éjszakák egészen lenyűgöző látványt mutatnak ebben a magasságban, ahol a szűk felsőudvarokból akár a végtelen horizontra is kitekinthetünk… (Baranyi Péter)

Hungarovox, 2012

Pixelhiba>!

Baranyi Péter: Tetőn / On the roof Jegyzetek egy városról / Notes about a City

Felmennék én is, a saját szememmel is látni azt, ami ebben benne van.

vöri P>!

Baranyi Péter: Tetőn / On the roof Jegyzetek egy városról / Notes about a City

Már amikor felvetődött ennek az albumnak az ötlete, akkor is nagyon tetszett, és sikerült is valami nagyon sokrétű és érdekes dolgot kihozni a témából – minden képet érdemes többször, hosszabban is megnézni, mert egyre újabb és újabb részleteket vehetünk észre rajtuk.

Legát Tibor – Sándor Dávid (szerk.): Elfelejtett Budapest / Forgotten Budapest
Németh Andrea: Budapest fényei / Abendlichter von Budapest / The lights of Budapest / Luci di Budapest
Gulyás Miklós: 1 másodperc / 1 second
D. Varga Tamás – Roth Péter: Budapest 360°
Stróbl Mátyás (szerk.): Mátyás kútja / Matthias Fountain
Gyalog László – Maros Gyula – Pelikán Pál (szerk.): Budapest geokalauza / Budapest Geoguide
Gáll Imre: A budapesti Duna-hidak
Lugosi Lugo László: Zsidó Budapest / Jewish Budapest