Ó, ​édes kéj 2 csillagozás

Francia szerelmes versek
Baranyi Ferenc (szerk.): Ó, édes kéj

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Thibaut de Champagne, Guillaume de Machaut, Charles d'Orléans, François Villon, Pierre de Ronsard, Louise Labé, Jean-Antoine de Baïf, Voltaire, André Chénier, Pierre-Jean de Béranger, Alphonse de Lamartine, Victor Hugo, Alfred de Musset, Théophile Gautier, Charles Baudelaire, René François Armand (Sully) Prudhomme, Paul Verlaine, Jean Richepin, Guy de Maupassant, Arthur Rimbaud, Francis Jammes, Paul Fort, Guillaume Apollinaire, Paul Géraldy, Robert Desnos, Louis Aragon, Jacques Prévert

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szép versek, szép köntösben General Press

General Press, Budapest, 1998

aszor>!
Baranyi Ferenc (szerk.): Ó, édes kéj

A franciák mindig is értettek a szerelemhez. Ezt bizonyítja, ez a nagyon szép gyöngyszem, amely a francia szerelmes verseket tartalmazza. Olvasása közben el-el méláztam egy-egy versén. Szép emlékeket ébresztett bennem. Néha újból éreztem azokat az érzéseket, amik nélkül kevesebb lenne az életem. Legyen szó fájdalomról, örömről, vágyról, vágyakozásról, bánatról, vagy arról a rózsaszín ködről, ami néha a látásomat teljesen elködösítette.
Élvezetes olvasmány volt.