Fond ​rám karjaidat 2 csillagozás

Latin szerelmes versek
Baranyi Ferenc (szerk.): Fond rám karjaidat

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: Titus Lucretius Carus, Caius Valerius Catullus, Publius Vergilius Maro, Cornelius Gallus, Quintus Horatius Flaccus, Albius Tibullus, Sextus Propertius, Publius Ovidius Naso, Marcus Valerius Martialis, Petronius Arbiter

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szép versek, szép köntösben General Press

General Press, Budapest, 1999
62 oldal · ISBN: 9639076597 · Fordította: Kosztolányi Dezső, Faludy György

Zizzer>!
Baranyi Ferenc (szerk.): Fond rám karjaidat

A gimis ballagótarisznyámban találtam meg tegnap, igazi kellemes meglepetés volt több, mint 10 év múltán.
(ez mindenre csak nem értékelésre sikeredett….)

Amethyst >!
Baranyi Ferenc (szerk.): Fond rám karjaidat

Már egy ideje a polcomon csücsült, így örülök, hogy végre sort kerítettem rá. Ugyan a kiadói sorozat többi verseskötetéhez mérten nem éreztem kimagaslóan jónak, mégis hiánypótlónak tartom, mivel tanulmányaim alatt meglehetősen felszínesen foglalkoztunk csak latin versekkel, így örömömre szolgált, hogy legalább pár szerelmes vers által betölthettem ezt a régóta terjengő űrt. Viszonylag sok új írással találkoztam, vagy másmilyen műfordító tálalásában. Azt hiszem, a kötetek közül továbbra is az ógörög jelenti számomra a mérce felső szakaszát, de jelen válogatással is meg vagyok elégedve.