Európai ​böngésző 11 csillagozás

Baranyai (b) András: Európai böngésző

A Vándor család nagy útra indul: bepakolnak kis autójukba, és körbeutazzák Európa nagyvárosait! Budapestről elmennek Rómába, onnan Párizsba, Londonba, Amszterdamba, majd Berlinbe! Mindenki talál magának valamit, ami érdekli, hiszen apa imád enni, anyát a híres épületek érdeklik, Bálintot a focicsapatok, Lea pedig királylánymániás. Ha jól megnézed a képeket, rengeteg mindent megtudsz ezekről a nagyvárosokról! Londonban ott van Shakespeare, a fehér nyúl az órával, a piros buszok és a királynő, Berlinben kolbászt esznek a Reichstag előtt a mezőn a punkok, Budapesten pedig a szemfülesek még Bali bácsit és Domát is felfedezhetik Puskás Öcsi és a pál utcai fiúk mellett…
Minden nemzet kicsit más: más a nemzeti étele, mások az utcán a zenészek, más meséket olvasnak – és persze minden fővárosnak megvannak a maga híres épületei! Keresd meg a könyv hátlapján szereplő kérdésekre a választ, és még sok-sok apróságot, mert minden kép rengeteg mulatságos és érdekes részletet rejt.

Pagony, Budapest, 2014
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155441417 · Illusztrálta: Baranyai (b) András

worsi P>!
Baranyai (b) András: Európai böngésző

Hát ez nagyon szuper! Magamtól nem vettem volna ki a könyvtárból, @paf találta, úgyhogy övé az érdem. Nem tudom, gyerekeknek mennyire élvezhető, szerintem nekik ez egy egyszerű böngészőkönyv. Nekem viszont nagyon tetszett, minden oldalon/városnál találtam újabb és újabb irodalmi meg zenei meg mindenféle utalásokat, amiért azt mondom, hogy ez bizony zseniális! Elsőnek a londoni képen fedeztem fel Mary Poppinst. De ott van Mr. Bean vagy a Beatles, egy hülyén sétáló bácsi (https://www.youtube.com/watch…), és sorolhatnám. Még Amélie és Nino is benne vannak a párizsi képen! A budapestin meg Boribon és Annipanni, meg Toldi Miklós!
Szóval kedves szülők, tessék ezt a könyvet levenni a polcról és alaposan végignézni, mikor a gyerekek alszanak.

Kriszta I>!
Baranyai (b) András: Európai böngésző

Hát ez nagyon jó! @Lady_L értékelése miatt vettem meg és tényleg olyan vicces, mint ahogy mondja!
Hat európai fővárost mutat be a könyv és mindenhol tök jó poénok vannak elrejtve, úgy mint híres emberek, irodalmi és mesehősök, foci, nemzeti jelképek, japán turisták, a csavargó kutya… stb. :) Mondjuk ezek inkább nekünk nagyoknak poénosak, de szerintem a gyerkőcök is díjazni fogják a könyvet, mert jó sok böngésznivaló akad rajta.

tilia_tomentosa>!
Baranyai (b) András: Európai böngésző

Mindig elgondolkozom az ilyen könyveken, hogy nagyoknak a rajzok, a stílus, az, hogy böngészőkönyv nem jó együtt; kicsiknek pedig nem érthetőek a helyszínek, az hogy hova utazunk, mert még fogalmuk sincs a fővárosokról, az országokról, a térképről. Szóval akkor most kinek íródott/rajzolódott? Ennek ellenére felnőttként örömmel lapozgattam két éves kisfiammal és meséltem el neki a számára érthető dolgokat. Mindig lelkesen fedeztük fel a rajzokon az adott nemzetre jellemző hírességeket pl. Annipannit és Boribont.