A ​hálózatok tudománya 2 csillagozás

Barabási Albert-László: A hálózatok tudománya Barabási Albert-László: A hálózatok tudománya

Zsálya, bor, csirkehús, vaj és liszt. A csirkés marsala összetevői. Azonban mégsem szakácskönyvet tart kezében az olvasó. A hozzávalók hálózata is mindennapjaink meghatározó része, akárcsak a Facebook vagy a terrorista szervezetek. Barabási Albert-László tíz referenciahálózaton keresztül mutatja be a hálózatok világát.

Olyan hálózatokba nyerünk mélyebb bepillantást, mint például az internet, a mobiltelefon-hívások, a tudományos együttműködés vagy az emberi betegségek hálózata. A hiánypótló könyv elsősorban tankönyv, azonban mindenki számára élvezettel forgatható, aki kicsit is mélyebben érdeklődik a téma iránt. Barabási Albert-László világhírű hálózatkutatónak és fizikusnak, a CEU, a Northeastern Egyetem és a Harvard professzorának a legújabb könyve.

Libri, Budapest, 2017
446 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633107874 · Fordította: Kirchner Edina, Szabados László
Libri, Budapest, 2016

bokanyie>!
Barabási Albert-László: A hálózatok tudománya

Bár a magyar nyelvű kiadásban sok apró hiba van, és persze a szerző kissé a saját szemüvegén keresztül mutatja be a területet, annyira jó, hogy megjelent magyarul! Végre a Libriben a tudományos részlegen lehet kapni nem is olyan régi kutatási eredményeket tartalmazó, modern, differenciálható anyagú könyvet az anyanyelvünkön, nemcsak tudománytörténetet, vagy ami még rosszabb, áltudományt. Sokkal több ilyennek kellene megjelennie, kérdés, mennyien tudják igazán elolvasni. Szerencsés vagyok, hogy időnként taníthatok olyan kurzuson, ahol ennek a könyvnek a potenciális olvasóit neveljük. Még az sem töri le a lelkesedés, hogy nemsokára betéve kell majd tudnom az egészet :-)