Végvári ​legenda 28 csillagozás

Barabás Tibor: Végvári legenda Barabás Tibor: Végvári legenda

Ez a regény félig mese, és csak félig valóság. De hát ez így is jól van, hiszen annyi mindent tudunk már a hajdani török világról, hogy jólesik olykor kötetlenül elálmodozni rajta, és azoknak a régi, nehéz időknek emlékét a képzelet játékával deríteni. Így tett Barabás Tibor is: kis regényében egymást kergetik a kalandok és az izgalmas bonyodalmak, miközben kedves hőseinek, Pethő Miskának, a derék csizmadialegénynek és Balajti Piroskának, a legszebb újvári kislánynak operettbe illő szerelmét szövögeti. Jófajta kis szünidei olvasmány Barabás Tibor regénye. Annyit elárulhatunk, hogy a sok üldözésnek, meglepő fordulatnak boldog vége lesz. No de addig! Pethő Miskának hét próbát kell kiállnia…

Eredeti megjelenés éve: 1974

Móra, Budapest, 1981
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631128474 · Illusztrálta: Győry Miklós
Móra, Budapest, 1974
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 963110236X · Illusztrálta: Győry Miklós

Biró_Krisztina
Barabás Tibor: Végvári legenda

Ez egy hétpróbás történet,amire csak öt csillag adható.Minden benne van ami egy jó könyvhöz szükséges!Mindenki megtalálhatja benne a kedvére való részt.Van benne harc,vitézség,furfang,és persze szerelem!Szerintem a mai hosszú lélegzetű kötelezők helyett én a fiúknak ezt ajánlanám,mivel mire ráunnának már ki is olvasták.De a felnőtteknek is kitűnő könnyed olvasmány,csak ajánlani tudom!!!

monseigneur
Barabás Tibor: Végvári legenda

Örömmel ajánlom a kezdő történelmi regény olvasóknak, ez a könyv nem ostobán, de közérthetően ábrázolja (méghozzá nem is olyan rosszul), a török-kori mindennapokat. A főhős kalandjai izgalmasak, bárki könnyen azonosul vele.

Katherine_Grey
Barabás Tibor: Végvári legenda

Remek történelmi regény kezdőknek és haladóknak. Ugyanúgy jelen van benne a török világ valós, reális, érdekes, részletes ábrázolása, mint a népmesék és történelmi legendák megidézése. A főhős próbákat áll ki, bizonyítja bátorságát, ötletességét, becsületességét – míg vissza nem nyeri örökre a szerelmét. Kortalan, remek történet.

Kikisell
Barabás Tibor: Végvári legenda

Nagyon jó, könnyen emészthető olvasmány, és mégis minden benne van, ami kell abból a korból, amiről ír. A terjedelemre se lehet senkinek kifogása. Bár nekem egyik kedvenc könyvem az Egri csillagok, de talán ezt adnám előtte „bevezetőnek, ráhangolásnak” a sulikban ajánlott olvasmányként.

Néro_B
Barabás Tibor: Végvári legenda

Újraolvasva is egész jó. Haj múló ifjúság, sárguló Delfin könyvek!

dokijano

Végváriak világába, végvári időkbe vezet ez a legenda.

ilu_milu

No de manapság már oly ritkák a csodák, az embernek magának kell megküzdenie vágyaiért. S ha azokat a maga erejével eléri, már az is csoda.

Biró_Krisztina

Ezt énekelte Rimay János:
Kedved s bölcsült véred lett csúfoltságossá,
Szablyádnak bő zsoldja nagy olcsóságossá.
Föld reménységére felnevelt úrfiak.
Szemétre vettettek úgy, mint köz tyúkfiak
Zsírokkal hízódnak az idegen fiak,
Hozzád nem különbek, mint az ördög fiak.

PandaSára P

Hisz a lányon kívül két szekér is megy a hatalmas Ibrahimhoz, méghozzá nem is üresen.

nienor82

A sereg középén erős, vértes szpáhiktól körülvéve magasra emelték a próféta lófarkas, arany félholddal ékesített zászlaját. A zászlótartó valóságos óriás volt, Szudánból vagy Egyiptomból állt a seregbe, azt senki sem tudta, de nem is kérdezte.Nem volt szedett-vedettebb hordája a világnak, mint a szultán serege, de talán ettől is dagadt olyan hatalmasra. A nagy folyókat sem kérdezi meg senki, hogy mit visznek, hurcolnak magukkal. Az áradat magával ragad minden mozgathatót.

Barabás Tibor - Végvári legenda 156. oldal

Laohu

Bolond vagy te, fiam! Nem alapíthatsz házat, amíg hazát nem alapítottál!

37. oldal 5 fejezet

Rena213

Békevilágban, úgy mondják, mindenki arra volt büszke, hogy mely ősi, gazdag családból eredt; háborúban, szegénységben ismét egymásra talál a magyar. A csatatér közelhozza a távoliakat, egyformán kaput nyit a bátor, merész, hős lovasok előtt.

116. oldal, 17. Fejezet