A ​szív ereje 12 csillagozás

Találd meg a valódi életcélodat
Baptist de Pape: A szív ereje

ITT ​AZ IDEJE, HOGY FELFEDEZZÜK SAJÁT SZÍVÜNK EREJÉT!

A világ spirituális irányzatainak nagy tanítói az írott történelem kezdete óta a valódi erő és megértés forrásaként hivatkoznak a szívre. A szív erejében korunk legnagyobb spirituális tanítói segítségével most mi is felfedezhetjük, hogyan valósíthatjuk meg a bennünk rejlő lehetőségeket.

Vajon azt az életet éljük-e, amire születtünk?

Követjük-e álmainkat, és teljesítjük-e életünk célját?

Ebben a gyönyörű lelki útmutatóban a világ tizennyolc legnagyobb spirituális gondolkodója, írója és tudósa lesz kísérőnk, és megmutatják nekünk, hogyan fedezhetjük fel és teljesíthetjük ki a bennünk rejlő lehetőségeket.

MAYA ANGELOU, DEEPAK CHOPRA, PAULO COELHO, ECKHART TOLLE, ISABEL ALLENDE, MARCI SHIMOFF, MARIANNE WILLIAMSON, GARY ZUKAV, NEALE DONALD WALSCH, MICHAEL BECKWITH, RUEDIGER SCHACHE, LINDA FRANCIS, JOE DISPENZA, JOHN GRAY, JANE GOODALL, HOWARD MARTIN, ROLLIN McCRATY, DEAN… (tovább)

Eredeti cím: The Power of The Heart

Eredeti megjelenés éve: 2014

Édesvíz, Budapest, 2014
Édesvíz, Budapest, 2014
240 oldal · ISBN: 9789635293810 · Fordította: Pétersz Tamás

Zsuzsanna_Makai

Baptist de Pape: A szív ereje Találd meg a valódi életcélodat

Nagyon szerettem, nagyon tetszett, különösen az fogott meg, hogy szinte elérhető távolságba hozta hozzàm a vendégeit, h Coelho dolgozószobájában voltak, hogy Tolle kikészült a munkahelyén, és hogy Allende elvesztette a lányát. Rögtön olyan emberekké váltak, mint én, hogy lehetne ennél is közelebb? Tökéletes ajándék könyv. Adható-kapható. Szerethető, ajánlom.

Jeffi P

Baptist de Pape: A szív ereje Találd meg a valódi életcélodat

Szeretem az ilyen könyveket. A Titkot is szerettem, és az írónő összes egyéb megjelent könyvét is! Azok tényleg jók voltak, és volt értelmük, no meg csodaszépek. Megjegyezném a Varázslat volt a leghasznosabb az egész életművéből az írónőnek.
Ennél a könyvnél több fura, megmagyarázhatatlan érzésem is volt, például, hogy a szerző, akinek a neve alatt megjelent ez a könyv, körülbelül semmit sem adott hozzá, csak összeszedett a beszélgetésekből szerinte odaillő idézeteket, és azokat egymás után dobálta. Feltételezem, ha láttam volna a filmet, akkor sokkal letisztultabb lenne számomra az egész, hiszen a könyv annak a kivonata. Nem túl jól sikerült kivonata. A másik érzésem az volt, hogy az író ugyebár jogi pályán végzett, aztán jött az Isteni elmélyülési élménye, és arra ébredt rá, hogy ő spirituális vezető lesz, hogy csinál egy filmet (nem túl eredeti, a Titok is így keletkezett), majd ebből csinál egy könyvet, hiszen ez az ő életcélja, ezt súgja a szíve.
A szív! Ha elvonatkoztatunk az írótól, tehát úgy teszünk, mintha csak idézet gyűjtemény lenne, pár meditációs részzáró fejezettel, akkor jó a könyv. Bár az idézeteket, ha egymás után olvassa az ember, akkor rövid úton elege lesz az egészből. Ugyanis mindegyik, a maga idejében, a maga helyén valószínűleg remek tanács, okosság lenne, de így kiragadva olyan némelyik, mintha az elejéről vagy a végéről hiányozna a lényeg, és így az egész érthetetlenné válik.
Nagy nevek! Voltak, akiket ismertem a felsorolt „társszerzők” közül, de a legtöbbről még hallani sem hallottam.
A felsoroltak közül, csak Coelhotól olvastam könyvet, és igazándiból szeretem, ahogy ír, amiről ír, még akkor is, ha egy könyve egyszerre bőven elég, és utána szünetet kell tartanom. A többiek nevét (akiket vastaggal írtam), már hallottam valamikor, feltehetően spirituális olvasmányaim során felmerültek már. A többieknél elhiszem, hogy nagy nevek, de Magyarországon még nincs megjelentetve könyvük, vagy nem vertek túl nagy hírt nekik. Mind egytől-egyig, a könyv hátuljában leírt életrajzok szerint, korunk legnagyobb spirituális szakemberei, tanítói és gurujai. Én elhiszem, hogy tudnak ők hasznos információval segíteni, de sajnos ebből a könyvből, nem derült ki túl sok dolog sem a pontos szemléletükről, világnézetükről, sem a hirdetett tanaikról. Semmiről igazándiból.
Az alap felvetés az, hogy a szív irányítása alatt a világ sokkal szebb lenne, hogy hagyjunk magunknak csendet, mélyedjünk el, és gondolkozzunk el a világ dolgain. Ezek a gondolatok mind nagyon szépek, csak nem eredeti ötletek. A Titok körülbelül ugyanerről szól, a Vonzás hatalma szintén körülbelül erről szól, annyi az egész, hogy itt a szívre vetíti le az egészet. Vannak meditációs és elmélyülős gyakorlatok, ezek jók voltak. Volt pár jó gondolat a könyvbe, de összességében én sokkal többet vártam tőle, mint amit kaptam.

orsi2525

Baptist de Pape: A szív ereje Találd meg a valódi életcélodat

Igazán elgondolkoztató könyv. Hihetetlen mennyien járultak hozzá létrejöttéhez. Jó volt olvasni, ahogy a spirituális gondolkodók kifejtik véleményüket, meglátásaikat egy-egy adott témában. A könyv sok különböző szempontból közelíti meg a szív erejét.
Számomra tetszett, bár vannak benne ismétlődő részek, gondolatok a különböző szerzők hasonló világnézete által, de ez csak elvétve, nem annyira zavaró. A könyvnek megvan a maga mondanivalója és ez csodálatos.

Jeffi P

A neheztelés olyan, mintha mérget öntenénk le a saját torkunkon, remélve, hogy ezzel megöljük a másikat. És míg a másiknak nem esik baja, mi tönkretesszük magunkat.

Zolesz P

Azért vagyunk itt, hogy a szívünkből éljünk.

75. oldal -2. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

(…) elménk zajában nem halljuk meg szívünk suttogását. Ha
lecsendesítjük elménket, összhangba kerülünk a szívünkkel.

39. oldal -1. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

Attól a pillanattól kezdve, hogy követni kezdjük a szívünket, életünk
csodákkal telik meg.

114. oldal -2. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

Higgyünk szívünk vágyában. Maradjunk összhangban szándékunkkal, hogy szívünkből cselekedjünk.

118. oldal -2. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

Miért lesz világos életünk célja, amikor összekapcsolódunk szívünkkel? Mert itt, a szívünkben van egy kapu, amely a lelkünkhöz vezet. És ha odafigyelünk arra, ami átjön ezen a kapun, egyre inkább lelkünket követjük. És ha lelkünket követjük, életünk célja teljesen világossá válik.

139. oldal -3. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

A szív kopogtat az ajtón, és ezt mondja:
-Nyisd ki, itt vagyok, szükséged van rám!
Mert te erre azt mondod:
– Nézd, hol vagyok, a pokolban! Nem tudtam.
De a szív így szól:
– Bízz bennem, kihozlak onnan!

180. oldal -3. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

Használd a szívedet. Felejtsd el az elmét. Az elméd csak bezár a saját történetedbe, saját fantáziádba, saját elképzelésedbe, általában a legrosszabb elképzelésbe a dolgokat illetően. Szíved azonban ismeri az igazságot. Hallgass a szívedre, és nem tévedhetsz. Nem is fogsz.

38. oldal -1. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

A szív ereje a most ereje, a jelen tudatossága. Fogjuk fel az élet bőségét most azonnal. Ha megrekedünk a múltban, régi csalódások vagy kapcsolatok terhét cipeljük, elzárjuk magunkat a jelen kincseitől. Ha túl sokat aggódunk a holnap miatt, nem halljuk meg, mit mond a szívünk ma.

52. oldal -1. rész (Édesvíz, 2014)

Zolesz P

Az érzés, hogy szeretnek és törődnek velünk, hogy meghallgatnak és megértenek, az egészség kulcsa.

144. oldal -3. rész (Édesvíz, 2014)