Boszorkánykör (Boszorkánykör 1.) 154 csillagozás

Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Ezernégyszázhatvanöt, ​Magyar Királyság. Mátyás király erős kezű uralkodása stabilitást és rendet teremtett az országban, a nemesi viszályokat mégsem tudta teljesen felszámolni. A Szilágyi családdal folytatott birtokviták miatt kegyvesztetté váló, azelőtt a Felvidéken a nagy hatalmú Perényi família érdekeit veszélyeztetik a gyorsan felemelkedő Szapolyaiak, akik a királytól több környékbeli birtokot kaptak adományként, köztük Tokaj várát is. Perényiék nem nyugszanak bele a vereségbe: minden rendelkezésükre álló, törvényes és törvénytelen eszközzel igyekeznek gyengíteni riválisaik pozícióit.

Egy Tokaj melletti kis faluból három nő keveredik Szent Iván éjjelén a közeli Öreg-erdőbe: egy tehetős gazda boldogtalan felesége, a falu kondásának nincstelen, de talpraesett lánya, és egy apátlan-anyátlan árva, aki évek óta kénytelen elviselni mostohája kegyetlenségét. Mindhármuk lépteit a végső kétségbeesés vezérli, és nem is sejtik, hogy sorsuk hamarosan összefonódik és örökre… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

falu · Tisza

Mrs_Curran_Lennart P>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Egészen rákaptam a történelmi regényekre, ez a könyv pedig már a borítójával megfogott. Az csak hab a tortán, hogy amikor a Könyvhéten megvettem, dedikáltatni is tudtam az írónővel.
Nagyon tetszett a történet, kicsit olyan volt, mintha egy népmesét olvastam volna. A három leányzó ahogy szövetségesekké, aztán barátokká válnak, az erdőben lakó vajákos, akitől mindenki retteg, cselszövés, árulás, gonosz mostoha és vitézek. A háttér mégis történelmi, hiszen Szapolyai Imre abban az időben valóban a Tokaji vár ura volt.
Az utószóban folytatásról is volt szó, ha megjelenik, biztosan azt is elolvasom.

Jagika P>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Megkapó a három fiatal lány sorsa, mely rendkívül olvasmányos stílusban íródott. Nem igazán foglalkoztatott az, hogy autentikus-e a történelmi háttér, a korszak, sokkal inkább érdekelt a történet. Ettől függetlenül örültem a felbukkanó ismertebb személyeknek (Szapolyai Imre), híres helyeknek (Tokaj). Szerencsére hősnőink nemcsak nehéz helyzetekbe kerülnek, hanem jószívű segítők is egyengetik útjukat. off Kíváncsi vagyok a további kalandjaikra…

Kiss_Julianna>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Ez egy nagyon jó könyv volt!!!
Mindig is szerettem a történelmi könyveket, a régi korokban játszódó eseményeket. Na ez a könyv pont ilyen.
Ehhez még társul a hitelesség is. Őszíntén, tanultam belőle. Annak idején az iskolában nem szerettem a történelmet. Nem tudom mi volt ennek az oka. De felnőtt fejjel, az olvasmányaimon keresztül, megszerettem. Ez a könyv is hozzájárult a tudásom bővítéséhez.
Nagyon olvasatta magát. Szinte láttam magam előtt a falut, a földbe ásott kunyhót. A három lány története teljesen magával ragadott. Abban a korban, nagyon hittek az emberek a babonákban, féltek a boszorkányoktól, istenfélők voltak. Izgultam, hogyan alakul a történet. Hittem a lányok akaraterejében, hogy ki tudnak állni magukért, egymásért. Ez sikerült is.
Kíváncsian várom a folytatást, mi lesz velük. Biztos lesz még sok meglepetés.

Cs_N_Kinga P>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

A könyv nem volt rossz sőt! Három nő az 1400-as évek közepén, hogy tud boldogulni, ha ilyen rossz sors jut nekik? Hát így! Összefogva egymással, átlátva hogy nem csak önmagunkra kell figyelni, hanem a másikra is, és egymást segítve lehet eljutni tulajdonképp bárhová. Néha épp az a kis segítség vagy bátorítás, amiből erőt meríthetünk, tud minket továbbrepíteni vágyaink felé, vagy adja az utolsó lökést, hogy merjünk lépni végre. Itt a barátság nagyon kidomborodik, de azért jó volt az Öreg-erdő javasasszony karaktere is. Az egész történet is tetszett, ahogy fel lett építve. Végig fent tudta tartani az érdeklődésemet.
Az egy csillag levonás az én csalódásomnak szól, mert a könyv címe alapján valami egészen másra számítottam….. közben meg nincsenek is boszik? Vagy mégis?

Bleeding_Bride IP>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Bányai D. Ilona ezzel a kötettel nálam megnyerte a kedvenc mai mesélőknek járó kitüntetést.
Ilyen „vagányul” kell ám felnőttekre szabni a népmeséinket.

Navi>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Kellemes csalódás volt a könyv. Először tartottam tőle, mert valahogy nem jövök ki a középkorban játszódó történetekkel, de ez pont jó volt.
Kellő mennyiségű izgalom, mágia, kaland, barátság, szerelem, bánat.
Három nő vagyis inkább lány, kislány története, akik útja egyszer csak keresztezi egymást, s a kilátástalan helyzetből sikerül kivergődniük saját erőből, s segítséget is onnan kapnak, ahonnan nem is reméltek. Ehhez csatlakozik a Szapolyaik családja, Orsolya asszony, a husziták elleni harc és a Perényiek áskálódása.
Pont jó arányban keveredtek benne az összetevők, hogy egy kifejezetten izgalmas, jó könyv kerekedjen belőle.
Mindenképpen folytatni fogom.

Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Az év egyik kellemes meglepetése számomra. Olvassátok, mesés! A népmesék, regék és mondák hagyományait gyúrta össze nekünk az írónő egy kerek történetté.

Porcsinrózsa>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Jó stílusban megírt történelmi kalandregény. Idegenkedtem tőle a címe okán, de örülök, hogy engedtem a „rábeszélésnek” és nem tettem félre. A borítólap képe, és a cím is némileg megtévesztő. A boszorkánykör inkább csak titokzatossá teszi a cselekmény egyik szálát, mintsem direktben az okkultizmus felé terelné a történetet.
Olvastatja magát a regény, nincs tele véres erőszakkal, öldöklésekkel, mint a történelmi regények általában. Jó korrajzot ad, megismerteti az olvasóval a Hunyadiak korának hétköznapjait, a közemberek nehéz életét.Kikapcsolódásra remek, színvonalas könyv.
Árnyalatnyi hiányérzetem mégiscsak maradt. Kissé túlságosan könnyed,valahogy nem éreztem igazán hangsúlyosnak azt a központi „magot”, amely köré a szerző felépítette a történetet. Idővel azért a folytatását is elolvasom.

eenca P>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

Kíváncsan vágtam bele a XV. századi magyar vonatkozású trilógiába, főleg hogy női sorsokról olvashattam javas asszonyoktól, paraszt asszonyokon át egészen a kisasszonyokig.
Sajnos az első könyvet lassabban olvastam, mint terveztem viszont azt kell, hogy mondjam egyáltalán nem olyan cselekményes, mint mondjuk a második rész. Az első könyv sokkal inkább felépíti egy XV. századi magyar falu mindennapjait Panka, Rózsa, Terka és Annus szemszögéből.
Az hogy milyennek látjuk a falut és a benne lakó embereket sokat változik, ahogy a lányok számára kitárul a világ és elkezdenek saját tapasztalatokat gyűjteni, mert egészen addig a véleményük egyszerűen mások véleménye, amit mondtak nekik és punktum.

Az első rész bájos annak ellenére is, hogy akkoriban a nők nem sok jóra számíthattak és igencsak ki voltak szolgáltatva a férfiaknak.

gab001>!
Bányai D. Ilona: Boszorkánykör

A borító egyszerűen gyönyörű, a cím pedig érdekes, bár nem éreztem, hogy bármelyik is tükrözné a könyv tartalmát. A történet Mátyás korába, Tokaj környékére kalauzol el. Három lány életének egy szakaszába kapunk betekintést, mely tele van erőszakkal, cselvetéssel, árulással, de ugyanakkor összetartással, bátorsággal és mulatsággal is. Nem hétköznapi körülmények között kötnek barátságot, ami viszont kibírja a legnagyobb megpróbáltatásokat is. Amennyire nem kedveltem eleinte Rózsa karakterét, a végére őt szerettem meg leginkább. Tetszett, ahogy a történelmi személyek megjelentek az életükben és az akkori politikába is betekintést nyújtott az írónő. Nagyon jó volt az egyensúly a tények és a fantázia között. A könyv végén egy rövid ismertetést kapunk a történelmi háttérről és az írónő megemlíti a folytatást is, amit már most szívesen kézbe vennék. Részben lezárult a történet, mégis érdekelnek a további események. Ízes magyar történelem.

robinson P>!

– Mindenki a maga keresztjét hordozza! – szólt kicsit emeltebb hangon Rózsára a füvesasszony. – Majd ha észreveszed a mások baját is, nem csak a magadéval törődsz, akkor lesz könnyebb a te sorsod is.

gab001>!

Az Isten is, az ördög is annak segít, aki maga is tesz érte!

2. fejezet (Gold Book, 2016)

Trudiz >!

A sorsod felfelé vezet, csak rajtad áll, hogy mit kezdesz vele!

Kek P>!

Az emberek azt látják, amit látni akarnak. Gedő is azt hallotta gyerekkorától, hogy ez egy gonosz erdő, ahol rémek laknak. Így amikor meglátott, másra nem is tudott volna gondolni. Semmit se kellett tennem, megijedt magától is. Ha ugyanebben a ruhában faluban lát meg, rám se figyel, azt gondolja, hogy csak egy rongyos öregasszony. Csakhogy itt az erdőben… Itt erdei rém vagyok!
     Terkának nagyon tetszett a dolog, de el is gondolkodott rajta. Ennyiből áll egy boszorkány? Egy fekete gönc, károgó hang, és az ostoba emberek megijednek?

Trudiz >!

Varázséjszaka van, ilyenkor mindenkinek mulatni kell!

robinson P>!

A néptelen falu furcsa látványt nyújtott éjszaka, mintha kiesett volna a világból.

Kapcsolódó szócikkek: falu
Szösszenet P>!

Pillangók röpködtek, valahol kakukk szólt, madarak csivitelése hallatszott.

Kapcsolódó szócikkek: kakukk · pillangó
Trudiz >!

Nagy dolgok várnak rád, csak maradj meg olyannak, amilyen vagy!

Boszorkánykör sorozat · Összehasonlítás