げんき ​(Genki) I. – An Integrated Course in Elementary Japanese 12 csillagozás

坂野 永理 (Banno Eri) – 大野 裕 (Ohno Yutaka) – 坂根 庸子 (Sakane Yoko) – 品川 恭子 (Shinagawa Chikako): げんき (Genki) I. – An Integrated Course in Elementary Japanese 坂野 永理 (Banno Eri) – 大野 裕 (Ohno Yutaka) – 坂根 庸子 (Sakane Yoko) – 品川 恭子 (Shinagawa Chikako): げんき (Genki) I. – An Integrated Course in Elementary Japanese 坂野 永理 (Banno Eri) – 大野 裕 (Ohno Yutaka) – 坂根 庸子 (Sakane Yoko) – 品川 恭子 (Shinagawa Chikako): げんき (Genki) I. – An Integrated Course in Elementary Japanese

Second edition of the most highly regarded teaching text book on the Japanese language, covering speaking, listening, reading, and writing to cultivate overall language ability. Each lesson in the revised edition features a new section dubbed Culture Notes," and now includes the audio CD companion which is in mp3 format ready to install on any music player. In Japanese/English. Distributed by Tsai Fong Books, Inc.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Genki ジャパンタイムズ (The Japan Times)

csüpek P>!

Nem a klasszikus értelemben olvastam ki, hiszen ez tankönyv, de mondhatni, végeztem vele. A felépítése jó, és bár egyedül nem biztos, hogy tudnék tanulni belőle, jól kiegészíti a nyelvtanfolyamot (alapvetően fénymásolatokból tanulunk, nem könyv szerint haladunk). A kedvencem a témák sorrendjénél, hogy a „randizás” fejezet után jön a „család” rész. :)

Heinne>!

A régi kiadásból tanultam, és mivel Magyarországon nemigen tudtam beszerezni könyv formában, magamnak nyomtattam ki. Érezhető rajta, hogy ezt át kellett dolgozni (néhány helytelen kifejezéshasználat, pl. a szenmon (szakma) egyetemi szakként van lefordítva, de a későbbi kiadásban javították szenkóra.) A szituációk nem valami életszerűek, de remekül elmagyarázza a nyelvtani alapokat, és a többi nyelvkönyvhöz képest sok kanjit tanít. Maga a szókincs kicsit gyér, lehetne alaposabban is megszerkesztve és összerakva, de egy kezdő számára már ez is soknak tűnhet. A könyv kevés gyakorlófeladatot tartalmaz, munkafüzettel kiegészítve tanfolyam mellé ajánlom.

Polaris>!

Sokadszori végigolvasása után is ezt a könyvet (és mindenképpen az új kiadást) ajánlanám bárkinek, akit érdekel a japán nyelv; nem véletlen a népszerűsége. Ugyanakkor nem egy párbeszéd illetve gyakorlat nélkülöz logikát, vagy éppen realitást, és okozna problémákat Japánban, ha követnénk a példáját. Ahogyan a szókincs részek összetétele is inkább vegyes, mintsem tökéletes. Ezért nem adhatok öt csillagot.
Ennek ellenére nagyszerű könyv, nekem sokat segített, és valószínűleg még fog is. A munkafüzet használata és kitöltése, úgy mint a CD, pedig sokat lendíthet a tudásunkon.

Ramz>!

A felépítésével nincs probléma, kezdők számára szerintem megfelelő tudást biztosít, bár segítség kell a megértéshez, és folyamatos plusz gyakorlást, tanulást igényel, hogy egy biztos alapja legyen az embernek. Szerencsére nekem lehetőségem volt szóban is gyakorolni a tanultakat, és bár nem mindig adja vissza a valóságot (ezalatt értem, hogy a japánok em mindent úgy mondanak, ahogy az le van írva – de ez a legtöbb nyelv tanulásakor előjön), és valóban erdeményes, megéri az engergiabefektetést, ha valaki valóban elszánt.

唐澤和子 (Karasawa Kazuko) – 木上伴子(Kigami Tomoko) – 渋谷幹子 (Shibuya Mikiko): 日本語 チャレンジ N4-5 かんじ (Nihongo Challenge N4-5 kanji)
はじめての日本語能力試験 N5単語1000 (Hajimete no Nihongo Nouryoku shiken N5 Tango 1000)
Eriko Sato: Basic Japanese
Oka Mayumi: Tobira: Gateway To Advanced Japanese Learning Through Content And Multimedia
Ágoston Katalin (szerk.): Szókincspróba 1.
Naoko Chino: All About Particles
Hiroko Chiba – Vincent Grépinet: Japanese Character Writing for Dummies
Glen Nolan Grant: Learning Japanese Kanji
岡まゆみ (Oka Mayumi) – 近藤純子 (Kondou Junko) – 筒井通雄 (Tsutsui Michio) – 森祐太 (Mori Yuta) – 奥野智子 (Okuno Tomoko) – 榊原芳美 (Sakakibara Yoshimi) – 曽我部絢香 (Sogabe Ayaka) – 安田昌江 (Yasuda Masae): 初級日本語とびら I. (Shokyuu Nihongo Tobira) I.
TRY! Start