Wall ​and Piece – A fal adja a másikat 25 csillagozás

Banksy: Wall and Piece – A fal adja a másikat

Banksy túlzás nélkül korszakos jelentőségű alkotó: ő az, aki a graffitit végérvényesen a képzőművészeti kánon részévé tette. Szatirikus, politikai-társadalmi indíttatású művei többnyire a helyzetkomikumra és a meghökkentésre építenek. De nem állnak meg itt: a hagyományos jelentések kifordításával üdítően új perspektívákat teremtenek. Semmi kétség: Banksy, a láthatatlan ember napjaink egyik legeredetibb, legizgalmasabb művésze.
(Gulyás Gábor, a Műcsarnok igazgatója)

Eredeti mű: Banksy: Wall and Piece

GABO, Budapest, 2018
GABO, Budapest, 2012
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896249 · Fordította: Simon Bence

Gavarra
Banksy: Wall and Piece – A fal adja a másikat

Nagyon szeretem Banksy munkáit, azt ahogy megfogalmazza, s felszínre hozza azokat a társadalmi problémákat, amit mindenki próbál eltussolni, elrejteni a közöny nagy szürke leplével.
Remek válogatás ez Banksy alkotásaiból, ajánlom mindenkinek, aki csak egy kicsit is kíváncsi erre a fajta művészetre.

Csabi P
Banksy: Wall and Piece – A fal adja a másikat

Vannak ötletei az embernek, azt el kell ismerni. Ha ez volna a graffiti zömében, és nem csak öncélú tegelés, akkor a közvélemény is másképp tekintene rájuk.
Lehetne egy kicsivel több szöveg a képekhez, pl. az angolul nem tudók hátrányban vannak olvasáskor.

calmovato
Banksy: Wall and Piece – A fal adja a másikat

Banksy. Elvileg sokan szeretik, de csak kevesen tudják róla, mit jelentenek a megmozdulásai. Önkritikus, és társadalomkritikus egyben. Egyszerű ember a szomszédból, aki képviseli a filozófiát a művészetben a legközvetlenebb módon.

sophie P

Egy nemrégiben megjelent kutatás szerint az észak-amerikai férfiak 42 százaléka túlsúlyos, 34 százalékuk kritikusan elhízott, 8 százalékuk pedig megette az adatgyűjtő lapot.

fnoori

Nincs kivétel a szabály alól, mely szerint mindenki azt hiszi magáról, hogy kivétel a szabály alól.

sophie P

Frusztráló, hogy a munkádról készült legjobb képeket mindig a rendőrök készítik, és még oda sem adják.

Gavarra

„A nagyvállalatok csúfítják csak igazán a lakókörnyezetünket. Óriási reklámszlogeneket húznak fel épületekre, buszokra, és lúzernek titulálnak, ha nem veszük meg a termékeiket. Elvárják, hogy a saját üzenetüket beleüvölthessék az arcunkba minden lehetséges felületről, de a válaszadás az tilos.Ők kezdték a háborút, és a fal lesz az a fegyvernem, amellyel visszavághatunk.”

sophie P

Ha elérkezett a távozás ideje, lépj le csendben, ne csinálj műsort

ms_moly

Sokan azért nem kezdeményeznek, mert nem kapnak rá utasítást.

sophie P

Már három éve patkányokat festettem, amikor valaki azt mondta nekem: – Ez nagyon okos, hiszen a patkány (RAT) szó anagrammája a művészet (ART). – Erre úgy tettem, mintha ezzel tökéletesen tisztában lettem volna.

Utcai szobrok

Ha azt akarod, hogy valakit hosszú időn át levegőnek nézzenek, építs neki egy óriási bronzszobrot, és rakd ki a város közepére.

Mindegy micsoda nagyság voltál egykor, mindig lesz egy jófejkedő, jófajta mászótehetséggel megáldott részeg, aki miatt mégis felfigyelnek rád.