Gólyák 1 csillagozás

Bankovics Attila – Kalocsa Béla: Gólyák

Az utóbbi évtizedekben a fehér gólyák száma jócskán megcsappant, hatvan év alatt szinte felére csökkent a hazai gólyanépesség. Részben ezért e fogyatkozás, mert visszaszorultak azok a vizenyős, lápos ingoványos területek, árterek, amelyek a legtöbb táplálékot adnák nekik. Másrészt pedig sok ezer kilométeres vándorútjuk során mind nagyobb számban lövik le vagy mérgezik meg őket. Holott több szervezet, elsősorban a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület mindent megtesz, hogy a honi populáció újra növekedjen, mások pedig, élükön Állatkertünkkel, azért követnek el mindent, hogy a megsebzett, megsérült, megmérgezett vagy elárvult gólyák sorsa ismét jóra forduljon. A fentiek ismeretében talán nem csodálkozik azon a kedves Olvasó, hogy épp a gólya lett az Állatkerti Kötetek a Természetért sorozat legújabb könyvének főhőse. Elsősorban persze a fehér gólya, hisz róla tudunk a legtöbbet; de nem maradhatott ki sokkal ritkább rokona, a védett erdők sűrűjében fészkelő fekete gólya sem.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Állatkerti Kötetek a Természetért Fővárosi Állat- és Növénykert

Niki4>!
Bankovics Attila – Kalocsa Béla: Gólyák

Szép és érdekes könyv. Innen tudtam meg, hogy 20 gólyafaj van a viálgon, és a marabu is gólya, a papuccsőrű gólya viszont nem (ő a pelikánok rokona).
Széles területét ismerhetjük meg a témának, mert fajleírásokon túl az irodalom, címerek világába is elkalauzol a könyv, valamint megismerhetjük a gólyák mentését és gyógyítását is. Mindezt gyönyörű fényképekkel illusztrálva.