Horgolómintakönyv 2 csillagozás

Bánk Lászlóné – Gyulai Irén – Kappanyos Katalin – Németh Józsefné: Horgolómintakönyv

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Minerva, Budapest, 1987

ecus>!

Kicsit vegyes érzelmekkel értem a könyv végére. Nagyon szépen illusztrálva vannak benne (főként fekete-fehér) képekkel a minták, de akad néhány modellekre ráaggatott 80-as évekbeli divatot tükröző ruhácska is. A fiú modell szenvedő arckifejezését meg tudom érteni, hiszen egy kicsit buggyosabb ujjú lyukacsos mintájú horgolt felsőt adtak rá, ami valószínűleg már erősen sértette férfiúi önérzetét. Nekem a korábban olvasott és nézegetett horgolós könyvek jelekkel leírt mintái hiányoztak. Sokkal kellemetlenebb volt számomra a csak szöveges leírás (igazából ezért a fél csillag mínusz). Külön tetszett, hogy nem csak körben, hanem soron horgoláshoz sok-sok minta volt, még fogom forgatni feltétlenül! :)

tschk >!

Kezdés

A horgolás kezdő szeme egy hurok, amit a bal kezünk mutatóujjáról engedett és a végén a nagy és középső ujjunkkal fogott fonalból a horgolótűre csavarunk. Ne legyen túl szoros, hogy a horgolótű kényelmesen csúszhasson át rajta.