Sportalkímia ​– Ismerd meg a győztesek titkát 2 csillagozás

A bajnokok bevált módszerei a mindennapok sikeréért
Bánhidy András – Paján Viktor: Sportalkímia – Ismerd meg a győztesek titkát

Ezt ​a könyvet a kíváncsiság szülte. Az a fajta érdeklődés, amellyel a győztes sportolók gondolkodásmódját, sikerét próbáljuk megfejteni. Hat Olimpiai és Világbajnok, (Kőbán Rita, Igaly Diána, Benedek Tibor, Erdei Zsolt, Varga Zsolt, Kozmann György), egy sikeres paralimpikon erőemelő (Sas Sándor), és Magyarország egyik legelismertebb sportpszichológusa (Imre Tóvári Zsuzsanna) beavat minket a rejtélybe, hogy hogyan lehetünk hosszútávon sikeresek sportban, munkában, magánéletben. Bajnokaink a sikerről, a csúcsra érés lépéseiről, a kudarcok leküzdéséről, a csapatmunka rejtelmeiről, önismeretről és önfejlesztésről, és végül a harmonikus élet megteremtésének lehetőségéről, nemcsak a sport nyelvén, és mindenki számára érthetően, eddig soha nem tapasztalt nyíltsággal, őszinteséggel nyilatkoznak. A könyv által nagyon jól megismerhetjük Sportikonjainkat, akik rendszerezett, mégis élvezetes módon adnak tanácsokat az olvasónak, – megélt élettapasztalataikból merítve –, hogy hogyan válhat… (tovább)

Sportalkímia, Budapest, 2011

Melanibvb>!
Bánhidy András – Paján Viktor: Sportalkímia – Ismerd meg a győztesek titkát

Sportolóknak mindenképp kötelező!
A könyv tartalmazza a tudatosság, a cél, a példaképek, az alázat, a szorgalom, a kitartás, a siker, a szülők, a környezet, a pozitív gondolkodás és ezek által a boldogság megtalálását, a beteljesülés fontosságát, ikonikus sportolóink önéletrajzi példáin keresztül.
(Nagyon szeretnék egy frissebb kiadást, nagyon szeretném ha lenne erre igény emberek! Kathi Béla, Bohos Kornél, két példa, ők akkorát ütnének egy ilyen könyvön keresztül hogy bele remegne a házfal.)
Maga a könyv, kategóriáját tekintve abszolút önfejlesztőnek tekinthető. És nagyon jó önfejlesztő.
Napi két perc, pár bekezdés és helyére billen a gondolkozásunk. Akárhányszor elővettem, pozitívabb, energikusabb és tettre készebb lettem. Pörgött az agyam és folyton tenni akartam valamit azért, hogy jobb legyek, mint tegnap voltam.
Valószínűleg újraolvasásnak is alávetem majd, mert jó volt érezni az erőt, amit adott nekem. Élveztem azt, amire tanított és élveztem azokat a dolgokat újraolvasni amiket már tudtam.