Molekuláris ​sejtbiológia 0 csillagozás

Bánfalvi Gáspár: Molekuláris sejtbiológia Bánfalvi Gáspár: Molekuláris sejtbiológia

A XXI. század első évtizede a molekuláris medicina – a molekuláris sejtbiológia és a gyakorló orvostudomány „frigyéből" született új tudományág – további erősödését hozta. A molekuláris patológia (a betegségek kialakulását a sejtek és molekulák szintjén vizsgáló tudomány), a molekuláris diagnosztika (a kórisme molekuláris biológiai módszerekkel történő felállítása) és a génterápia (a gének gyógyítási célú manipulálása) ismeretanyagának oktatása egyre nagyobb teret nyer a gyakorló orvosok, fogorvosok és gyógyszerészek képzésében. Ez a könyv megtartja az első két kiadásban leírt időtálló ismereteket és igyekszik bemutatni az azóta született, jelentős molekuláris sejtbiológiai eredményeket. Az Olvasó jelentősen átdolgozott, bővített kiadást tart a kezében. Dr. Szeberényi József a Pécsi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének igazgató professzora, az MTA doktora. Az USA több egyetemén dolgozott korábban vendégkutatóként, vendégprofesszorként.

Kossuth, Debrecen, 2009