Túl ​a rőt hold mocsarán 5 csillagozás

Bán Mór: Túl a rőt hold mocsarán

– Rajzolj nekem egy bárányt – kérte halkan a kis herceg, amikor Thorn megtorpant a páncélos roncsa mellett.
A férfi a fájdalomtól megtört hangon felcsuklott. – Kérlek, ne játssz velem, ó, uram!
– Nem. Nem játszom. Csak arra kértelek, rajzolj nekem egy bárányt.
Lenard reszketve felpillantott: a rőt Hold fényében a kis herceg oly békésen ücsörgött odafenn, mintha valóban csak egy kisfiú lett volna, szőke hajába bele-belekapott a szél.
– Félsz tőlem? – kérdezte hirtelen a kis herceg.
– Félek.
– Miért?
– Mert te vagy a sátán.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Porta Hungarica, Kecskemét, 2020
230 oldal · puhatáblás

Szilárd_Berke IP>!
Bán Mór: Túl a rőt hold mocsarán

Egyelőre annyit: aki megkedvelte anno a Raoul Renier által jegyzett Vér városa történeteket, valószínűleg Bán Mór elbeszélését a legjobbak közé sorolja majd. Minden elemet felsorakoztat, amit az emblematikus elődök, legfőképp a borzongás faktort, megfejelve második világháborús körítéssel és az írót jellemző stílusjegyekkel. Szóval különleges darab, érdemes hozzájutni.

Petya15>!
Bán Mór: Túl a rőt hold mocsarán

Ahogyan a kötetben is elhangzik: soha életemben nem halottam, esetemben, olvastam ennél nyugtalanítóbb történetet. S igen, a kis horror történetben a II. világháborús események, a háború borzalmai jól vegyülnek a horrorisztikus eseményekkel. Kellően komor, mégis olvasmányos történet Bán Mór tollából. Azonban jól érződik néhol a kezdeti írás (a kötet még a Hunyadi -kötetek előtt 2005-ben íródott). A Hunyadi köteteknél sokkal jobban megjelenik a folyamatos és pörgős történetvezetés, de már itt-ott ebben a kisregénynél érződik a cselekmény filmszerű mozzanatai.
A tankok és a katonás fegyelem, a legjobb pillanatai a történetnek.
Bár távol áll tőlem a horror műfaj, mégis végig kíváncsivá tett, és lekötött.