Jég ​és vér (Kárpáthia) 16 csillagozás

Bán Mór: Jég és vér

Kán Morgare, a nomád törzsek futára kockázatos küldetésre indult. A Világvégfal közvetlen szomszédságában húzódó Ugor Jégbirodalom kagánjához tart, titkos megbízással. Ám a küldetés veszélybe kerül, amikor Petersburg közelében a futár belekeveredik egy véres, helyi háborúba. Az izsori nagyhercegség ostrom alatt áll, a sztrelec felkelők sorra foglalják el városait, kikötőit. Kán visszautasítja, hogy segítséget nyújtson a nagyherceg bajba jutott családjának, mert veszélybe sodorná küldetését. A felgyorsuló események néhány nap múlva Izsor utolsó erődjéhez, Narva várához sodorják, ahol maroknyi védősereg néz szembe a Hor-papok által feltüzelt, százötvenezres ostromló haddal…

A jég és vér birodalma címen is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek

Cherubion, Debrecen, 2003

Tom_mester>!
Bán Mór: Jég és vér

Az első Kárpáthia regény volt amit életemben olvastam. Egyszerűen vérfagyasztó az a brutalitás amivel az író dolgozik. Hihetetlen. Ez a legjobb az egész könyvben illetve a sztori és a karakterek. Az egyetlen negatívum a vége amikor nos aki olvasta tudja mi történik. De hát ez egy erőszakos világ emberek élnek és halnak különböző brutális módon, pláne egy nagy háború előestéjén.
Viszont azt elismerem hogy a Nomádkirály ciklus jobb sokkal.

Noro >!
Bán Mór: Jég és vér

Illő címe van a könyvnek: jég és vér, vér, vér, vér, vér… másról se szól (na jó, egyéb testnedvekről is). Közelébe nem ér az elsőként megjelent négy könyvnek.

P_City>!
Bán Mór: Jég és vér

Az egyik legnagyobb kedvencem! Én mindenkinek jó szívvel ajánlom 18 fölött!

Shinzo P>!
Bán Mór: Jég és vér

Fura és kegyetlen világ ez, és a karakterek tökéletesen passzolnak bele. Remek sztori, bár kissé véresre sikerült egy fantasyhoz képest. Talán túlságosan is, mert bármelyik horrorral felvehetné versenyt. :)