A ​jég és vér birodalma (Kárpáthia) 6 csillagozás

Bán Mór: A jég és vér birodalma

Ahol a Kárpáthia-történetek elkezdődnek…

Kán Morgare, a nomád törzsek futára kockázatos küldetésre indult messzi, északi tartományokba. A világvégfal közvetlen szomszédságában húzódó Ugor Jégbirodalom kagánjához kell eljutnia, titkos megbízatással a tarsolyában.
Ám küldetése veszélybe kerül, amikor Petersburg közelében belekeveredik egy pusztító erejű helyi háborúba. Az Izsori Nagyhercegség ostrom alatt áll, a sztrelec felkelők sorra foglalják el és rombolják le városait, kikötőit. Kán visszautasítja, hogy segítséget nyújtson a nagyherceg bajba jutott családjának, hiszen a váratlan kaland veszélybe sodorná küldetését. Ám sorsát nem kerülheti el. A felgyorsuló események néhány nap múlva Izsor utolsó, még álló erődjéhez, Narva bevehetetlennek hitt várához sodorják, ahol maroknyi védősereg néz szembe a Hor-papok által feltüzelt százhúszezres ostromló haddal.

Jég és vér címen is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2003

Gold Book, Debrecen, 2015
Gold Book, Debrecen, 2015

Mió>!
Bán Mór: A jég és vér birodalma

Jó,mint eddig mindig.Ott durva,ahol kell,ott szelíd,ahol kell,stílusa a témához illő,nyelvhasználata „ korhű” – nekem nagyon bejön.
Egy dolog esetleg : mitől függ,hogy a jégpestis azonnal / halászfalu lakói pl. / vagy csak majd később öl ?