Esztétikai-művészeti ​ismeretek, nevelés 3 csillagozás

Bálványos Huba: Esztétikai-művészeti ismeretek, nevelés

A művészet viágában is keresi mindenki a dolgok okát, célját, értelmét, mindenki, az is, akinek már vannak művészeti élményei, tapasztalatai, ismeretei.
A könyv a művészeti és nem művészeti esztétikum fogalomrendszerével, a tárgyi környezet kultúrájával és esztétikájával foglalkozik.
Külön tárgyalja a képzőművészeti alkotások esztétikai kérdéseit, bevezet a műelemzés alapismereteibe.
Példákkal és képekkel gazdagon illusztrálva ismerteti azokat a módszereket, amelyeket az esztétikai-művészeti neveléssel foglalkozó pedagógusok munkájuk során alkalmazhatnak.

Balassi, Budapest, 1998

tuuli>!
Bálványos Huba: Esztétikai-művészeti ismeretek, nevelés

Bálványos Huba tanár úrnak nagyon bonyolult mondatszerkesztési módszere van, sokszor nehéz megérteni, hogy mit szeretne kifejezni egy-egy mondattal, de mivel nagyon sok érzékletes példával és képpel is illusztrálja gondolatait, ezért nem kell megijedni tőle, végül mindenki számára érthető lesz, amit leír. Sajnos személyesen már nem ismerhettem a tanár urat, de bizonyára az órái a tanítóképzőn ugyanilyen „esztétikusak” voltak, mint ez a könyv. :-)