Szívünk ​hungarikumai 10 csillagozás

Balogh Zsolt – Kerékgyártó Éva – Tárnoki Judit – Técsi Zoltán: Szívünk hungarikumai

A Szívünk hungarikumai című kiadványban a magyar nemzet évezredes örökségének, építőmunkájának és tehetségének ragyogó példáit gyűjtöttük össze. A célunk nem egy történelmi arcképcsarnok vagy egy turistáknak szánt útikalauz, hanem egy sokszínű és érdekes tabló elkészítése volt. Hosszas egyeztetések és szakmai viták során válogattuk ki azokat a szimbólumokat és hagyományokat, természeti csodákat és személyeket, amelyek meghatározzák miként látjuk mi a nemzetünket, s miként tekint ránk a nagyvilág. Bár a terjedelmi korlátok behatárolták lehetőségeinket, bízunk benne, hogy sikerült felsorakoztatni legbecsesebb kincseink javát, amelyek kiemelt helyet birtokolnak a szívünkben, és büszkeséggel töltenek el bennünket, magyarokat.

(Három nyelvű kiadvány)

Szalay, Kisújszállás, 2018
Szalay, Kisújszállás, 2017
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632511450 · Fordította: Borbély Mária, Steven Bratina
Szalay, Kisújszállás, 2014
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639677128 · Fordította: Borbély Mária, Steven Bratina

Marosi László: Az én Budapestem / Mein Budapest / The Budapest I Love / Il mio Budapest / Мой Будапешт
Baja
Konyhás István: Hortobágy
Mészáros T. László: Welcome to Hungary
Hajnal Gergely (szerk.): Az UV villamosok
Szarka Lajos: Hévíz
Hajni István – Kolozsvári Ildikó: Hungary
Pető László: Dömsöd
Marosi László: Budai Vár / Buda Castle / Château de Buda / Castello di Buda / Budaer Burg
Révész Tamás – Bächer Iván: Budapest