A ​Dunakanyar kalandkönyve 2 csillagozás

Balogh Tamás: A Dunakanyar kalandkönyve

Kíváncsi gyerek voltam és maradtam manapság is. És szeretem a friss könyv illatát, írom ezt a 87. Ünnepi Könyvhét nyitónapján. Az általam „képzett” DUNAKANYAR területének durván rajzolt kontúrja százötven kilométer hosszú, miközben belefér a magashegyi hangulatú Börzsöny északon, a langyos, déli völgyekbe futó Pilis délen és középütt fenséges folyamunk, a Duna, két kiszámíthatatlan udvarhölgyével: a Garammal és az Ipollyal.

Úgy írtam róla, ahogy beutaztam: gyalog, bringával, kenuval, néha autóval, nyakamban, zsebemben fényképezővel, füzettel, ceruzával… és igen a kútba néző kisfiú, valamikor 1965 táján én voltam. Izgalmas kirándulásokat kívánok szeretettel.

Padisák Mihály: A csúcs mindig fölöttünk van
Nagy Balázs: A Felvidék legszebb túraútvonalai
Dési József – Fehér Miklós – Fülöp Lajos – Hontert Rezső – Lénárt János – Nagy Gyula – Tóth Anna: Mátra útikalauz
Nagy Árpád: 250 tátrai túra
Polgárdy Géza: Harcok, munkák és küzdelmek
Almási János – Barabás György – Bognár Mária – Egri Kiss Tibor – Kalmár László – Kovalik András – Németh Imre – Pálmai Vencel – Tóth József – Székely Zsolt – Szűcs Miklós: Túravezetők általános ismeretei
Papp-Váry Árpád – Hidas Gábor – Horváth János – Neményi Istvánné – Suara Róbert: Az Országos Kéktúra Írott-kőtől Budapest-Hűvösvölgyig
Dénes György – Sánta Antal: A Pilis és a Visegrádi-hegység
Csordás Viktor – Fehér György: Magyarországi kerékpártúrák
Papp-Váry Árpád – Hidas Gábor – Horváth János – Neményi Istvánné – Suara Róbert: Az Országos Kéktúra Budapest-Hűvösvölgytől Hollóházáig