Gyilkosság ​a színpadon 1 csillagozás

Balogh László (szerk.): Gyilkosság a színpadon

„Végeztem ​a kutatással. Nem emlékszem, mennyi pénzt találtam, de nem volt sok. Mondtam Máriának, vegye le a gyűrűjét, és ha van lánca, azt is. Mindent elpakoltam a táskámba. Volt nálam altató, kitettem két szemet az asztalra és mondtam, vegye be. Ő tiltakozott, mondván, délután dolgoznia kell menni, nem vehet be altatót. Mit csináljak? Ha kiteszem a lábamat a lakásból, biztosan fellármázza a környéket. Az pedig a vesztemet okozza. Felkaptam a pisztolyomat és az agyával néhányszor fejbe vágtam Máriát. Azt akartam, hogy egy kicsit elkábuljon, csak annyira, míg eltűnök a környékről. Túlságosan erőset ütöttem. Elájult, nagyon vérezni kezdett. Megijedtem. Felnyaláboltam és bevonszoltam a fürdőszobába. Hideg vízzel locsoltam a fejét. Talán négy-öt perc is eltelhetett, mire magához tért. És akkor, amikor már éppen kezdtem megnyugodni, amikor a menekülés megint az eszembe jutott, azt mondta: ezt nem ússza meg szárazon. Megnéztem a táskájában a jogosítványát. Tudom, kicsoda maga! Kés,… (tovább)

A művek szerzői: Schmidt Attila, Zombori Attila, Oltványi Tamás, Vezda János, Bende Ibolya, Wanatka Gabriella, Fekete Gábor, Balla Ödön, S. Boda András

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Gyilkosság... Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat