A ​magyar játékfilm története a kezdetektől 1990-ig 3 csillagozás

Balogh Gyöngyi – Gyürey Vera – Honffy Pál: A magyar játékfilm története a kezdetektől 1990-ig

Ez ​a könyv tankönyvnek készült, a Magyar Mozgókép Közalapítvány indíttatására és támogatásával. Nem kötelező érvényű és általánosan bevezetett tankönyvnek, hanem az érdeklődés vezérelte szabad választáson alapuló olvasmánynak elsősorban azok számára, akikben a film- és médiaismeret tanulása során jogos kíváncsiság ébred nemzeti filmgyártásunk múltja iránt. A szerzők arra számítanak, hogy olvasóik főként egyetemisták és az utolsó évfolyamokat végző középiskolások lesznek. Mindazonáltal nagyon számítanak a nagyközönség érdeklődésére is, hiszen a magyar film éppúgy szerves része kultúránknak, mint az irodalom vagy bármely más művészeti ág. Múltja tehát hozzátartozik nemzeti műveltségünk történetéhez. Mint ahogy a cím is elárulja, az első lépésben kénytelenek voltunk tárgykörünket a mozikban bemutatott magyar játékfilmekre szűkíteni. Nem azért, mintha lebecsülnénk a filmkészítés többi ágát: a dokumentumfilmeket, az animációs alkotásokat, a televíziós játékfilmeket vagy a kísérleti… (tovább)

Műszaki, Budapest, 2004

zsolt93

Nagyon hasznos könyv, jól átláthatóvá válnak az egyes korszakok általa. Jók az illusztrációk, tetszik a könyv felépítése. Amivel nekem gondom akadt /illetve kötelezően kiadott könyvként nemcsak nekem/, azok a tartalomleírások voltak, többször nehezen értelmezhetőek (főleg, ha valaki még nem látta az adott filmet).
Egyébként csak ajánlani tudom annak, aki szeretné a magyar filmtörténetet egy picit jobban megismerni.