Hajrá, ​Kisbogáncs! 4 csillagozás

Balogh Dénes: Hajrá, Kisbogáncs!

Bence él-hal a fociért. Régi álma, hogy bekerüljön kedvenc hazai csapatának ifjúsági válogatottjába, számításait azonban csúfosan keresztülhúzzák: apja egy vidéki autógyárban kap munkát, a család pedig a nyüzsgő Pestről egy aprócska falu legutolsó házába költözik.
Kisbogáncsoson mintha megállt volna az idő, nincs internet, nincs kábeltévé, és ami a legszörnyűbb: a fiúk errefelé nem szoktak focizni!
Bencének több se kell, Eli bácsival, a veterán futballedzővel a háta mögött csapatot szervez, hogy a közelgő Falukupán legyőzhesse esküdt ellenségét, Ákost és a pelygepusztai fiúkat. Miközben a srácok keményen edzenek, igaz barátság szövődik köztük, Bence szívét pedig egy belevaló lány is megdobogtatja… Vajon a sok nehézség, árulás, igazságtalanság és a félév végi hajtás ellenére sikerül győzelemre vinni a csapatot?

picurka13>!
Balogh Dénes: Hajrá, Kisbogáncs!

Igaz, hogy nem vagyok fiú és nem szeretem a focit, de ezt a kis történetet imádtam. :) Valahogy nem tudok felnőni és muszáj ifjúsági irodalmat is olvasnom, hogy kikapcsoljak.
Ez egy tipikus ifjúsági regény, ami lányoknak és fiúknak is kellemes kikapcsolódást nyújt, még ha a focit se szereted, akkor is. Van benne minden, durcáskodás, veszekedés, szerelem, játék, iskola, de nagyon jó példája annak is, hogy hogyan lehet pár gyerekből egy jó csapatot összekovácsolni.

Hősolvasó>!
Balogh Dénes: Hajrá, Kisbogáncs!

Szerintem nagyon jó volt a könyv, mert kalanddús volt, imádtam.Olyan volt,mint ha én lettem volna az operatőr és videóztam volna a történetet, egyszóval „benne voltam a könyv kalandjaiban".