Szabadulás ​az érzelmek fogságából 10 csillagozás

Tanulj meg félelem nélkül élni!
Balogh Béla: Szabadulás az érzelmek fogságából

Szerelmi bánat, csalódás, gyász vagy váratlan anyagi veszteség olyan érzelmi hullámvölgybe sodorhat, melynek hatása sokszor hónapokig, esetleg évekig is eltart. Ha vannak is nyugodtabb órák, esetleg napok, a fájdalom újra és újra feltör. Néha egy szó, egy emlék vagy egy illat is elegendő ahhoz, hogy eleredjenek a könnyeid, vagy torkodat elkezdje fojtogatni a sírás.

Lehúzó, fájó érzelmek és szomorú gondolatok komoly veszélyt jelentenek testi egészségedre, ezért jó volna ebből a hullámvölgyből mielőbb kikerülni, és újra megtalálni a belső harmóniát és egyensúlyt. Egy kis segítséggel ezt akár három hét alatt is elérheted.
A mellékelt CD feloldhatja minden félelmedet, sőt, előző életeid emlékeihez is hozzásegíthet.

Bioenergetic, Budapest, 2015

Balogh Béla: Szabadulás az érzelmek fogságából Tanulj meg félelem nélkül élni!

Letehetetlen. Minden sora nyugalmat, szeretetet áraszt, megértést és hálát kelt. Olvasása közben az jutott eszembe, maga a könyv olyan, mint egy tökéletes meditáció. Nagyon megtalált. Balogh Béla igazi tanító.

Vladi

Balogh Béla: Szabadulás az érzelmek fogságából Tanulj meg félelem nélkül élni!

Általában elfogadom, ha egy ezoterikus könyvben sok maszlag közül kell kihámoznom a lényeget. Többnyire nem szoktam fennakadni a magamban bullshit ezoteriának nevezett részeken, amelyeket általában egy szemöldökfelvonással átugrok, és kiválogatom a számomra értékes információkat. Még az ezen a területen messze a kedvencemnek számító Most hatalma a gyakorlatban is tartalmaz elvétve ilyen részeket.
Ebben a könyvben viszont ezek a részek voltak túlsúlyban. A szerző előszeretettel idéz White Eagle-től, a fénytestben élő mestertől. Namost én nem hiszek a fénytestben élő mesterekben, ráadásul százszor hasznosabbnak érzem magamra nézve egy olyan ember tanításait, aki velem együtt szeretne ezen a sárgolyón boldogulni, és el is ért valamit már ezen a területen.
A kötet címe és tartalma között túl sok átfedést nem találtam, nagyon eklektikusak voltak a fejezetek.
Kétlem, hogy valaki ennek elolvasásával komolyan felszabadul majd az érzelmek fogságából, bár az igen ironikus, hogy én pont abban az időintervallumban értem el komoly fejlődést ezen a területen, amióta elkezdtem olvasni ezt a könyvet talán két hete. Véletlenek pedig nincsenek, szóval biztos ennek is volt valami jelentősége, szóval megbánni nem bántam meg, hogy elolvastam.

Aemitta

Balogh Béla: Szabadulás az érzelmek fogságából Tanulj meg félelem nélkül élni!

Elég hamar kiolvastam ezt a vékonyka könyvet. A Holddal kapcsolatos felvetések érdekesek voltak, de nem nagyon hiszem, hogy egyfajta „űrhajó” lenne, szerencsére a témába nem bonyolódott bele a szerző még jobban. Mostani hangulatomnak jól esett ez a könyv, kicsit helyrerázott.

Leah P

Balogh Béla: Szabadulás az érzelmek fogságából Tanulj meg félelem nélkül élni!

Nekem tetszett, de felejthető is egyben ha nem figyel az ember.

Katan

Ne várj túl sokat az emberektől. Igyekszik mindenki a maga módján, járják a maguk útját. A te utad sem könnyű. Az övék sem az. Ne gondold, hogy a másik embernek könnyebb, és csak neked nehéz. Mindaddig, amíg a földi iskola fokozatait ki nem járjuk, mindannyiunknak nehéz. Könnyebbé csak akkor válik, amikor tudatosan és szándékosan elkezded keresni minden emberben a jó tulajdonságokat, és észreveszed bennük a szeretetet- még akkor is, ha esetleg durva formában mutatkozik meg-, és amikor minden helyzetre úgy tudsz tekinteni, hogy azt mondod:
„ Érdekes! Vajon milyen jót fog ez hozni az életembe?”

Katan

Nem ismerem a másik ember életét, a szándékait, a mozgatórugóit. Nem tudom, mit vállalt erre az életre, mit kell vagy mit szeretne megtanulni. Nem tudhatom, milyen úton fogja ezt megtanulni, és még azt sem tudom, hogy nekem mit fog hozni ez az új helyzet. Lehet, hogy valami jót…

Katan

Az az ember, aki a tudatos spirituális fejlődés útjára lépett, számíthat arra, hogy „próbára teszik”- azaz felsőbbrendű énje, lelki mestere és őrangyala olyan helyzetet teremt számára, amelynek során felszínre törnek legmélyebb, legrejtettebb félelemei. Spirituális vezetői pedig figyelnek. Figyelik, hogy a tanítvány a félelmeknek enged-e, vagy kitart a szívében élő fény, a szeretet mellett.