Szarajevó, ​Doberdó, Trianon 8 csillagozás

Magyarország I. világháborús képes albuma
Balla Tibor: Szarajevó, Doberdó, Trianon Balla Tibor: Szarajevó, Doberdó, Trianon

A ​20. század a "háborúk százada”. Nem élt e korszakban olyan nemzedék, mely ne tapasztalta volna meg a véres harcok következményeit: a lövészárkokat, a bombázásokat, a támadástól való félelmet – és a nagyapák, apák, férjek halálát. A sorban az első a Nagy Háború volt, amely lángba borítva az egész világot, újrarajzolta Európa térképét. Nagy hatalmak, ősi dinasztiák hullottak a porba, miközben új államok váltak a világ máig meghatározó uraivá. Az I. világháború harcterein magyar katonák küzdöttek hazájukért, az Osztrák–Magyar Monarchia fennmaradásáért és a történelmi Magyarország létéért – hiába. "Magyarország I. világháborús képes albuma” című képes albumunk több mint 200 korabeli fotón keresztül mutatja be 1914–1918 közötti történetét, Magyarország első világháborús éveit. Az igazságos küzdelem boldog mosolyával frontra induló katonák és a hazatérő rokkantak világa – mi történt a harcok 51 hónapja alatt? A sorozástól a kiképzésen át a frontharcokig, majd a hazatérésig kísérjük a… (tovább)

Scolar, Budapest, 2019
Scolar, Budapest, 2003
224 oldal · ISBN: 9639193895

paalciklohexan>!
Balla Tibor: Szarajevó, Doberdó, Trianon

Balla Tibor: Szarajevó, Doberdó, Trianon Magyarország I. világháborús képes albuma

Remek könyv, jól, röviden és érthetően összefoglalja Magyarország helyzetét a háborúban. Ajánlom mindenkinek, akit érdekel a téma, vagy csak egy rövid de érdekes összefoglalót akar a korról. Egyes részek lehet, hogy szárazak lehetnek (pl. a galíciai hadműveletek, vagy a flotta egyes hajótípusainak leírása), de nyugodtan vágjon bele mindenki.

egyjokavet>!
Balla Tibor: Szarajevó, Doberdó, Trianon

Olvasmányos, gazdag képi világgal és térképekkel mutatja be az első világháború magyar vonatkozású eseményeit. A hadi cselekményeknél szemlélteti a szemben álló feleket. Tudományos igényű, megig közérthető is egyben.