A ​Teremtő munkatársai 1 csillagozás

Az egyház 100 éves szociális tanításának rövid összefoglalása – kis katekizmusa
Bálint József: A Teremtő munkatársai

Az Egyház 100 éves szociális tanításának – II. János Pál három szociális körlevelelét is beleszámítva – ilyen összefoglaló jellegű, rövid ismertetése még nem jelent meg magyarul. Ebből a szempontból tehát hiányt pótló ez a munka. Különösen időszerűvé teszi az Egyház Nagy Katekizmusának megjelenése, továbbá az eddig megjelent szociális enciklikák teljes szövegű, gyűjteményes kiadása.
Édemények takinthető az is, hogy nem különböző kommentárokat ismertet, hanem magukat a körleveleket mutatja be – ugyan nem külön-külön, analítikus [sic] módszerrel, hanem szintetikusan, az Egyház szociális tanítását rendszerbe foglalva.
P. Hevenesi János SJ
lektor

Korda, Kecskemét, 1995

graphoman IP>!
Bálint József: A Teremtő munkatársai

Bálint József: A Teremtő munkatársai Az egyház 100 éves szociális tanításának rövid összefoglalása – kis katekizmusa

Pont az, aminek mondja magát: igen tömör összefoglaló az egyház társadalmi tanításáról (úgy két óra alatt abszolválható). Picit idejétmúltnak tűnnek a kommentárok itt-ott, de kárpótol, hogy az eredeti dokumentumok többnyire harminc-ötven évvel megelőzték a korukat… :-)
A szedése elég borzasztó, sok benne a hiba.